Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis2010

De Lage Landen Leasing Polska S.A.

Polecane posty

patryk3512    1

Miałem u nich kredytowany ciągnik i wszystko bylo ok.Jak bedziesz spłacał raty to wszędzie będzie ok.Tyle ze tu masz naprawde fajne warunki.Teraz kupuje kolejny ciągnik i też przez ich dofinansowanie tyle ze teraz specjalna oferta i wyjdzie mi tylko 2,8% także jak kredyt preferencyjny, także polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A ja mialem od nich oferte i o dziwo wyszlo drozej w prawdzie o kilkanascie zlotych niz w BGZ. Te dwie firmy finansowane sa z jednego holenderskiego kapitalu wiec nie wiem skad taka rozbieznosc. Koszty przygotowawcze finansowania byly troche mniejsze niz w banku ale po symulacji splaty kredytu odsetki wyszly wieksze wraz z prowizjami i innymi oplatami niz w banku.

Max finansowanie bylo bodajze do 7 lat i mozna bylo finansowac tym PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

To finansowanie wychodzi korzystnie maxymalnie na 4 lata.Coś kręsisz bo w banku jest prowizja 1-2% od kwoty czyli przy kredycie na 300tyś samej prowizji jest 6tys a w de lange zawsze 500zl.Ja teraz jak pisałem mam super oferte od nich bo do końca listopada jest 5% dofinansowania do oprocentowania także w zadnym banku nie dostaniesz takiego kredytu,powiem wiecej przy okresie splaty 2lat wychodzi niecałe 2% a przy 4%niecałe3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kerag    3

@patryk3512 zanim zacznies zkomuś rad udzielac to się najpierw nauvz liczyć.

 

W leasingu masz liczone oprocentowanie od całości kapitału (często nawet od wkładu własnego - warto czytac dokłądanie umowy), w przypadku kredytu zawsze masz liczone oprocentowanie od kapiatłu pozostałego od spłaty.

 

Także 2,8% przy leasingu to czasami moze się zdarzyć że to jest wiecej jak 10% od kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolega @patryk3512 nasłuchał się opowieści przedstawiciela i dalej żyje w błogiej nieświadomości :D

Koszt Leasingu i kredytu jest praktycznie taki sam i aktualnie ciężko jest zejść do 7 % w skali roku, a o 2,8% można tylko pomażyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w EFL miałem 4% rocznie wyjściowo przy leasingu. Zbierajcie oferty i mówcie np że tam jest taniej. to zaraz zejdą z %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Ok ja mam harmonogram spłaty i jak ktoś chce to moge mu wysłac ile kredytu biore a ile spłace nie ma problemu .Poza tym napisałem ze w tej chwili czyli do końca listopada jest specjalna oferta na wybrane modele ciągników i dopłacają 5%do dofinansowania,bez tego już tak korzystnie to nie wyglądało musze przyznac i było porównywalnie do banku.I jeszcze jedno ta firma nie oferuje tylko leasingu ale też kredyt fabryczny i tam odstetki są od pozastałego kapitału a nie od całości biore już u nich drugi raz także raczej wiem co pisze.

Edytowano przez patryk3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kerag    3

Jeszcze jak ktoś zastanawia się nad leasingiem to polecam porozmawiac z tym którym przedmiot leasingu np: uległ zniszczeniu wypadkowi, spalaniu itp. uniemozliwiającego korzystanie z niego. Nie wspominając o tym jak na ratę braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Tez mialem harmonogramy z obydwu zrodel na 7 lat. Jak mowilem roznica byla w calkowitych kosztach ok 2000 zlotych po spalcie calosci kredytu + odsetki + prowizje itp.

Tak jak wyzej napisano prawdopodobnie nikt nie zejdzie ponizej 7% w skali roku. Wibor caly czas skacze a z marzy bank moze zejsc od 1 do 1,5 pkt %. Przez telefon przedstawiciel tez zapewnial mnie ze kredyt fabryczny wychodzi w skali roku na ok 4% a po blizszej weryfikacji oferty okazalo sie ze prawie tyle co bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2,8% jest możliwe ale nie w PLN ;)

 

4% w PLN? Raczej nie możliwe chyba że mówimy o Krone ;)

 

PS z tego co kojarze to 500 pln jest ale tylko i wyłącznie w przypadku NH ...

 

Kamis2010 poproś o ofertę i podeślij do mnie to Ci ją rozgryzę ...

Edytowano przez SiemensFinancialService

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Miałem ofertę na 60 rat za 1,8182% to dużo czy mało? w sumie było 120,0926%.

 

z innego Leasingu 1,765% rata, suma 116,9%, też na 5 lat, 10% wpłaty i 1% wykup

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 oferta bdb ....

 

2 kosmos nie możliwe poniżej kosztu pieniądza na rynku ;) Chyba że to nie PLN ?

Edytowano przez SiemensFinancialService

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Druga z Bankowego Leasingu. Kwota wtedy była ok 286-290 tys netto. Wkład własny 10%.

 

A czy ciągnik rolniczy z 2008-2009 roku w leasing na 5 lat da radę? Netto jakieś 230 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to są całkowite koszty leasingu? rozumiem, że instytucja finansujące jest jednocześnie dostawcą sprzętu (przechwytuje jeszcze marżę dealera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga z Bankowego Leasingu. Kwota wtedy była ok 286-290 tys netto. Wkład własny 10%.

 

A czy ciągnik rolniczy z 2008-2009 roku w leasing na 5 lat da radę? Netto jakieś 230 tys.

 

 

Tak jak pisałem powyżej posta 1 opcja bdb, druga opcja wręcz nie możliwa ;) chyba że to nie PLN

 

Propo leasingu nie ma problemu u nas nawet 6-7lat .... Tylko trzeba myśleć nad udziałem własnym (min. 5%)

 

to są całkowite koszty leasingu? rozumiem, że instytucja finansujące jest jednocześnie dostawcą sprzętu (przechwytuje jeszcze marżę dealera)

 

Możesz to wyjaśnić ? bo nie rozumiem tego toku myślenia ;)


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w PLN, ja kupuje, sprzedaje w PLN więc żadnych obcych walut nie biore. Ta oferta ma ponad 1,5 roku więc mogło się zmienić. To wylicz mi na 6 i 7 lat jak by to u Ciebie wyglądał ten ciągnik za 230 tys netto, załóżmy że mam wkładu 10%. Bo na 5 lat to sam sobie liczę przyjmując 120%.

 

@kissmy ja sprzęt sam sobie zamawiałem, tylko dzwoniliśmy z cenami i nam oferty przysyłali. Jak mialiśmy kilka to potem się targowaiśmy, tzn ojciec bo on finansami rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawidg2, jeżeli mówimy o 1,5 roku wstecz to owszem 116,9% było możliwe ;) i tym bardziej nowa maszyna. Propo drugiej sprawy, poszło na PW


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziwna sprawa, zastanawiam się jak ktoś może to finansować poniżej wiboru, rozumiem 1% marży, ale tak nisko... stąd doszukuję się osiągania korzyści we współpracy z dostawcą sprzętu (część marży dystrybutora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy, nie możliwe jest to na etapie dealera, do tego potrzebne są specjalne kalkulacje itp. Ponieważ w umowie byłoby wszystko widać ;)

 

PS Marża 1% nie jest możliwa .... ;) Hipoteczny masz na marży 1,5%, ale kapitał nie pracuję 5lat tylko 25-30lat, tym bardziej zabezpieczeniem jest nieruchomość która zyskuje na wartości, a nie sprzęt który traci.


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Kamis2010 poproś o ofertę i podeślij do mnie to Ci ją rozgryzę ...

 

ja mam oferte na 4 lata maszyna za 168 tys netto a 206 tys brutto plus do spłaty 19 tys odsetek brutto

Edytowano przez Kamis2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam oferte na 4 lata maszyna za 168 tys netto a 206 tys brutto plus do spłaty 19 tys odsetek brutto

 

Jaki udział własny ? Co z Vatem (zwrot w 3msc ?)


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

PS Marża 1% nie jest możliwa .... ;) Hipoteczny masz na marży 1,5%, ale kapitał nie pracuję 5lat tylko 25-30lat, tym bardziej zabezpieczeniem jest nieruchomość która zyskuje na wartości, a nie sprzęt który traci.

 

to jak to jest możliwe, iż łączny koszt leasingu to niecałe 3% rocznie? czy w takich ofertach uwzględniona jest już tarcza podatkowa? czy istnieje jakaś obiektywna miara kosztu leasingu? rrso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Po przedstawieniu oferty PNB PARIBAS i porównaniu podobnejs symulacji w moim banku wyszło mi taniej w banku i nie ma zastawu rejestrowego na ciągnik, bank daje kase i nie pyta na co. Oczywiście założyłem że 3 rat zwrot var, 4 - wpływ dotacji i kredyt spłacony całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj