Polecane posty

damian95    22

Witam. Mam okazje kupić kabinę do kombajnu. Jest ona niestety bez przedniej szyby. Czy można dorobić taką szybę??? ile taka zabawa w dorobienie by kosztowała, czy nie bedzie jakiś skutków ubocznych typu pękanie itp. Jak myślicie czy dałoby radę taką szybę kupić orginalną, czy raczej ciężko zdobyć?? Kabina do kombajnu 1550s new holland, ja posiadam 1520 new hollanda ale myślę że nie bedzie problemu bo powinna pasować. :) Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Wydaje mi się, że powinieneś dostać oryginalną. Dorobienie jak z dobrego szkła to nie powinno mieć skutków ubocznych. Tylko nie orientuje się ile taki interes by kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moorgi    575

Nie wiem jaki rocznik kombajnu ale nowa szyba i to oryginalna jest bardzo droga, z tego co wdidziałem kolega a AF chciał kupić szybę oryginalna do ciągnika (nie pamietam marki) musiał dać 2500zł... Ja jak wybiłem u siebie w zetorze to kupiłem 4 szyby, przednia 2x boczna i jedna do drzwi i dałem 500zł bez paru groszy, i to nie oryginalne, zwykłe na wymiar. Także lepiej kupic na wymiar i nie oryginalną, albo z pleksy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Witam. Trochę daleko mieszkasz bo nie daleko mię jest firma która hartuje szkło i niema problemu z dorobieniem pod warunkiem że szyba jest płaska a nie wypukła. Mnie do ciągników dorabiali nawet z otworami na zawiasy czy zamek. Firma ma swoją siedzibę w Lubawie woj. Warmińsko Mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Pleksa z czasem żółknie, porysuje się i to fajnie nie wygląda, a dużo przez taką szybę nie widać.

Zresztą różnica w przeźroczystości zwykłej pleksy a szklanej szyby jest duża. Co jak co, ale w kombajnie dobra widoczność to podstawa. Lepiej dorobić szybę szklaną. Drożej trochę wyjdzie.

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1351791419/gallery_41934_366_116298.jpg


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Fakt w tym że jest to kombajn już wiekowy i jak wysyłąłem e-maila do grene, techrol itp. to nie posiadają takich części. Zostaje więc dorobienie szyby w jakimś zakładzie. Albo jakby tak na szrocie wygrzebał no bo szyba raczej nie zardzewieje, nie zestarzeje się więc myślę że można byłoby dostać trochę taniej. Nie orientuje się ktoś gdzie może znajdują się takie "szroty" starych kombajnów?? A zapytanie już wysłałem do tej firmy agroglas.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W tamtym roku dorobienie szyby płaskiej kosztowało 250zł/m2.

Dorobisz prawie w każdym zakładzie co zajmuje się sprzedażą szyb samochodowych.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Nie wiem czy kolega Damian do tej pory dorobił szybę-podpowiem jak rozwiązałem podobny problem. W starm zachodnim ciągniku nie było tylniej szyby ani ramki-wymierzyłem otwór ,w sklepie z szybami do popularnych ciągników przeleciałem cały katalog znalazłem szybę o najbliższym wymiarze odrobinę mniejszą i dorobiłem ramkę,szyba dosyć sporych wymiarów od jakiejś kabiny 30tki kosztwała około 80zł, w razie zniszczenia wszędzie dokupi się,jest tylko minimalnie mniejsza od orginału-około 6lat jeżdzi i widać ta dorobiona ramka jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to płaska szyba czy wypukła? dorabiałem małą szybkę do mf 255 boczną obok silnika taki mały rombek przed pedałem gazu chyba wiadomo o którą chodzi, a więc, oryginalna kosztowała 14zł co się okazało katalog kłamał i nie pasowała, u znajomego szklaża za wycięcie pod wymiar zapłaciłem 40zł szybka coś około 60X30cm z jakimiś kontami, jednak nie polecał mi zwykłego szkła i na własną odpowiedzialność to wziołem bo to w sumie szybka nisko osłonięta ramą od tura i pojemnikiem na olej do wspomagania więc małe ryzyko, ale hartowane szkło kosztowało by 2 razy tyle, opowiadał o gościu co się uparł na przednią szybę ze zwykłego szkła, tak więc doprobić można ale z hartowanego szkła bedzie też nie mało kosztować a ze zwykłego w razie stłuczenia to może być tak jakby wpadło do kabiny kilkanaście szabli także niewesoło dla operatora by było oj nie wiesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateo7171
      Witam. problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być


    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
    • Przez MarcinCNC
      Zapraszam do współpracy. Dorabiamy części do maszyn. Teflon, Poliamid, Polietylen, Poliacetal. 
      Toczymy, frezujemy i wiercimy. Wykonujemy między innymi slizgi, rolki, prowadnice, podkładki, tulejki, redliczki i inne
      Po części do dorobienia zlecamy kuriera, dostawa po produkcji również kurierem
      Sprawdźcie https://skrawplast.pl/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj