Krystianrolnik

C -330 pompa wody

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

nie każdą pompę da się zregenerować.

Nowej od Z10145 (U1014) nie udało się zregenerować bo była z gównianych materiałów - producent KORUS czy jakoś tak ale starą zregenerowaliśmy bez problemów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To że nie każdą pompkę się da naprawić to fakt. Teraz coraz więcej jest elementów które musisz wymienić w całości i to nie tylko w ciągnikach.Celowa polityka. Firmy produkujące ciągniki jeszcze długo po sprzedaży zarabiają na nich.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

tu nie chodzi o to czy się opłaca ale czesto bywa że po rozebraniu okazuje się że to i to do wymiany..reasumując wychodzi na jedno, ale sama wymiana recepturki ..to nie problem aby nie lała ale czasem jest róznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

u mnie w traktorze wymieniałem pompe wody juz drugi raz , pierwsza oryginalna pracowała 19 lat a druga 9 teraz jest 3 od miesiąca , nie jestem pewien czy reperaturka wytrzyma 9 lat , powiem więcej nie wytrzyma chyba 5 lat


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kup pompę URSUS oryginał i będziesz zadowolony.U mnie już śmiga chyba z 7 lat i luzów nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Raz naprawiałem pompę od 330 i długo to nie pochodziło,także nie warto sobie rąk brudzić.Kupiłem nową czarną bez kalamitki chyba chełmno i chodzi od 2003 i jeszcze pochodzi bo żadnych luzów niema .Także czy ta kalamitka jest potrzebna to nie wiem ,przynajmniej nie muszę smarować.W samochodach niema i też pompy chodzą latami ,teraz są lepsze smary.A węże to jest tragedia szczególnie do trzydziestki,rok góra dwa.Kiedyś kupiłem do zetora to nie wytrzymał nawet roku a poprzedni 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

ja mam orginalna czyli z 1965 roku i ostatnio wymienialem łożyska uszczelniacz i chodzi jak nowa


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Raz naprawiałem pompę od 330 i długo to nie pochodziło,także nie warto sobie rąk brudzić.Kupiłem nową czarną bez kalamitki chyba chełmno i chodzi od 2003 i jeszcze pochodzi bo żadnych luzów niema .Także czy ta kalamitka jest potrzebna to nie wiem ,przynajmniej nie muszę smarować.W samochodach niema i też pompy chodzą latami ,teraz są lepsze smary.A węże to jest tragedia szczególnie do trzydziestki,rok góra dwa.Kiedyś kupiłem do zetora to nie wytrzymał nawet roku a poprzedni 14 lat.
to zobacz jakie masz łożysko w tej pompie, poproś o takie w sklepie i je rozłóż i zobacz ile i jaki jest tam smar ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
Napisano (edytowany)

Już nie muszę i tobie tego życzę.Polecam czarną pompę bez kalamitki ,nie wiem kto jest jej producentem.Gdy ją kupowałem kosztowała coś około 60zł .Ciągnik cały czas na wodzie co nie jest dobre dla pompy,lepiej gdyby był płyn.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wbrew pozorom pompa na wodzie wytrzyma dłużej niż na płynie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
Napisano (edytowany)

Na twardej jak u mnie na pewno nie .

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie ciągniki nie wiem czy na miękkiej czy na twardej wodzie ale narazie pompy nie ruszane........a sa czerwone .W jednym była zmieniana ale to jak kupiłem traktor to już była założona i śmiga już pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

jako że jakoś ostatnio ogarniałem taki temat u brata w c-330m to opiszę ci co i jak

-jeśli masz kabinę to musisz odkręcić maskę, śruby na klucz 19 po prawej i lewej stronie, wysuwasz maskę, pamiętaj o odpięciu instalacji elektrycznej

-odkręcasz przewody wodne od chłodnicy 2szt,pręt górny wsporczy, na klucz 17 przy silniku bodajże, chłodnicę od dołu, dwie śruby na klucz 13, wyciągasz chłodnicę

-luzujesz pasek popuszczając prądnicę/alternator, odkręcasz 4 śruby na klucz 13 na pompie wody, ściągasz wentylator i koło pasowe

-odkręcasz 4 śruby na klucz 13 i przewód wodny krótki między pompą a termostatem, pompa wody jest już gotowa do wyciągnięcia

Skręcasz analogicznie tylko w drugą stronę, polecam pompę ori Ursus, koszt ok. 120zł

Pamiętaj żeby wyczyścić blok, zastosować uszczelkę, i silikon, żeby połączenie bloku i pompy było szczelne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ej no co wy przecież w ciapajewie jest dobre dojście do pompy wodnej bez zdejmowania maski i chłodnicy. Chyba że to sąsiad ma takiego wyjątkowego :o


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

po co ruszać chłodnicę?

Dobrym kluczem odkręcasz łopaty i chłodnicy nie ruszasz, wszystko wychodzi elegancko.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

@bratrolnika ci to bardzo dokładnie wytłumaczył

polecam się, trzeba sobie pomagać w tych ciężkich czasach

co do zdejmowania maski, to jeśli masz możliwość przechylić ją do przodu, to oczywiście nie ma sensu jej odkręcać, ja mam kabinę, więc przez tą dziurę na wierzchu to wiele bym nie zrobił

co do odkręcania chłodnicy, jakoś tak się nauczyłem że wolę trochę dłużej porobić, ale mieć dostęp do wszystkiego, a nie postrącać i poobijać ręce

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

takie jakie jest dojscie w Ciapku akurat do wiatraka a to jest akurat najgorsze do odkręcenia ze wszystkiego to inne ciągniki tak nie mają dobrze dojście jest idealne


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja jestem tak nuczony już z przyzwyczajenia do zdejmowania chłodnicy jak się coś robi przy układzoe chłodzenia jak kolega @bratrolnika

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Też jak robię koło chłodzenia zdejmuję chłodnicę, bo po co kombinować i cisnąć się jak mało miejsca, jeszcze chwila nieuwagi i można nawet ją uszkodzić czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
takie jakie jest dojscie w Ciapku akurat do wiatraka a to jest akurat najgorsze do odkręcenia ze wszystkiego to inne ciągniki tak nie mają dobrze dojście jest idealne
nigdy nie miałem problemu z odkręceniem wiatraka w C-330M, trochę trudności sprawił w zetorze 10145 (U1014) ale też dałem rady.

Wyznaję zasadę że nie ma po co odkręcać wszystkiego (chłodnica) jeżeli nie trzeba a w przypadku ciapka naprawdę zwinne palce i nie trzeba ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

panowie przecież żeby zdjąć chłodnice wystarczy odkręcić dwie M12 od dołu , wyjąc zawleczkę od górnego mocowania i odłączyć weże wszystkiego na góra 5 min. A mecząc się żeby sięgnąć śruby na wiatraku od przodu stracimy znacznie więcej czasu. Jedyny wyjątek to gdy maskę jest ciężko zdjąć a nie jest przecięta żeby szło otworzyć


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez norek1985
      Jak w temacie w 1224 została wymieniona pompa wody wyjęty termostat a jak się odpali silnik brak ruchu wody w chłodnicy no i góra chłodnicy robi się gorąca a dół zimny. Tperatura szybko wzrasta do 90 stopni.
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj