Zaloguj się, aby obserwować  
HondaMtx

Router Wi-Fi do internetu radiowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HondaMtx    121

Witam Forumowiczów!

 

Mam internet radiowy i chciałbym podłączyć do niego router wi-fi lecz jestem zielony w tym. Więc tu moje pytanie jaki tani router kupić i zainstalować abym miał wi-fi?? Na co powinienem zwrócić uwagę itp ;)

 

Pozdrawiam HondaMtx :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Przeniosłem temat bo założyłeś go w złym dziale.

Zacznijmy od tego, w jaki sposób masz podłączoną antenę do komputera. Kabel z anteny podłączony prosto pod komputer czy najpierw ten kabel jest podłączony do access pointa i dopiero idzie kabel do komputera?

https://www.google.p...CNpDTsga45oGYBQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

TP-LINK TL-WR543G cena to około 80 zł.

Gdy miałem radiówkę miałem właśnie taki router.Wszystko było ok,wi fi w całym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@daniel antene mam podłączoną pod jakiś tam modem, modem do prądu. A z tego modemu dopiero idzie kabel do kompa.

 

P.S Sorki, za mój błąd z tym działem ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Czyli masz access point`a , teraz kupujesz router i najlepiej będzie jak zadzwonisz do usługodawcy internetowego niech Ci to wszystko połączy i skonfiguruje .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

a sam bym sobie tego nie podłączył i skonfigurował?? nie mam problemów z obsługom komputera i instalowaniem programów itp ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

No jak się coś znasz to możesz próbować :P


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wiesz,instalować programy umie też mój 5 letni kuzyn :P

A tak na serio to musisz znać swoje pasy do neta i wszystko odpowiednio ustawić --> 192.168.1.1 standardowo login i hasło to admin admin i tam robisz konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

udało się ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Odwiezam temat!

 

Panowie zalozyl mi gosciu internet K2 + router wi-fi TP-LINK. Wszystko bylo ok dopoki nie kupilem tableta(samsung galaxy tab 10.1) i tu sie pojawil problem a mianowicie router prawdopodobnie blokuje google.pl, youtube.p, i czasem android market(ukazuje sie komunikat brak polaczenia a inne strony dzialaja jak nalezy) i tu moje pytanie co z tym zrobic aby bylo dobrze i strony sie wczytywaly?

 

P.S. Tablet jest wporzadku bo strony te ktore nie moge otworzyc w domu to wszkole moge otworzyc i jest ok.

 

Pozdro HondaMtx :-)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Kombinowałeś coś z systemem ?? Czasami instalacja jakiś programów może zrobić coś takiego.Może masz zablokowane te adresy w antywirusie.Nie chce mi się wierzyć, że miałbyś zablokowane od górnie te strony.

Na tablecie nie działają a jak jest na kompie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Kolego router blokuje strony poniewaz na kompie jest wszystko git. Rozmawialem wczoraj z kolega ktory mi go zakladal(pracuje w K2) i mowil ze wpadnie i odblokuje mi to bo kazdemu ktorym zakladal router i neta tak maja.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Bierz router na standard 802.11n już to podstawa (niech Ci nie wcisno nawet kolega starocia na standard b,g) i sprawdz czy są do niego na stronie producenta najnowsze aktualizacje bo potem będzie problem bez wsparcia. No i ważne czy podłączasz laptop czy stacjonarny przez Wi-Fi. Pod stacjonarny i tak musisz kupić karte sieciowo to możesz kupić już dwupasmowo i router dwupasmowy. Do laptopa wystarczy jednopasmowy, karty i tak nie warto zmieniać w nim a pewnie ma jednopasmowo. Podepnij go pod stacje,modem i wejdz w ustawienia przez internet bo musisz pozmieniać nazwy użytkownika, hasło, nazwe sieci a nie nazwe urządzenia widoczną fabrycznie itp. Po co ułatwiać komuś włamanie i sprawdzaj od czasu do czasu czy widać twą nazwe sieci bo może się sam zresetować do ustawień fabrycznych i będziesz za free dawać internet w promieniu 100metrów a i ktos sobie może pozmieniać wtedy nazwe użytkownika i hasło i będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Z wlamaniem nie bedzie problemu bo mieszkam na wsi a najblizszy sasiad mieszka ponad 300 metrow ode mnie. To zasieg do sasiada nie siega :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Włąsnie ja mam net przez wi fi za friko. Z tym, ze ja mieszkam w bloku. Nawet włamywać się nie trzeba było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z wlamaniem nie bedzie problemu bo mieszkam na wsi a najblizszy sasiad mieszka ponad 300 metrow ode mnie. To zasieg do sasiada nie siega :D

Sięga,siega :D -ja mam podobnie ale kiedyś sprawdzałem zasięg i na zewnętrznej antenie mam zasięg na ponad pół kilometra-ale mnie to wali-za dużo mam urządzeń podpiętych za pomocą Wifi aby chciało mi się wszystko szyfrować-zaraz problemy jakieś -a tak niech ktoś podjeżdża i podłącza sie w szczerym polu pod moją sieć-na zdrowie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Sięga,siega :D -ja mam podobnie ale kiedyś sprawdzałem zasięg i na zewnętrznej antenie mam zasięg na ponad pół kilometra-ale mnie to wali-za dużo mam urządzeń podpiętych za pomocą Wifi aby chciało mi się wszystko szyfrować-zaraz problemy jakieś -a tak niech ktoś podjeżdża i podłącza sie w szczerym polu pod moją sieć-na zdrowie :D .

 

Mi udało się złapać sygnał WiFi z AxeesMV400 umieszczonego w budynku z 1km na kierunkowej antenie zewnętrznej. Zasięg był do 2 kreski na kompie i chodziło bardzo dobrze.

Dziś pobawiłem się i ustawiłem drugi router w trybie WDS aby poprawić zasięg na parterze domu, pierwszy router i antena od radiówki jest na piętrze. Co ciekawe oba są pod jedną nazwą sieci :)

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja ten sygnał łapałem za pomocą SGS2 tak że za pomocą kierunkowej to pewnie ze 2 km :D .Ja mam jeden router w pokoju-obskakuje telewizor,bluraya ,n-kę ,laptopa,drukarkę i telefony (czasami laptopa i tablet dzieci)-drugi to AirLive Duo-łapie sygnał z tego pierwszego i wysyła sygnał na antenkę za oknem (obsługuje podwórko no i wszystko co wejdzie w jego zasięg-antenka jest dookólna ale sygnał zapodałem jej konkretny 24 dbm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Chcę jeszcze rozbudować to o dodatkową antenę zewnętrzną, może kierunkową aby na polu odległym o kilometr dać kamerkę do obserwacji krów na pastwisku latem a zimą lekko ją przenieść pod las i obserwować o jakich godzinach dziki pojawiają się na nęcisku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Orientowałeś się może ile taka kamerka kosztowałaby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj