Agro-Farm

hodowcy bydła mięsnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawido1352    7

Ile masz tych krów? Ja zdania na temat tej rasy nie zmienie:D. Znam ich możliwości i też mnie codziennie widzą.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

inseminator co do nas przyjeżdża też nas przestrzegał że lm są szalone. mówił że w ostateczności to mogą być szarolezy, ale najlepiej doradzał BBB, mówił że to są takie mięsne muły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam jedną mamkę BBB ale mieszaniec to na dniach ma się cielić więc zobaczymy jak pójdzie... pierwszy raz szedł tak w miarę. ale na marca mam jałowkę BBB już sporo większą i tam to dopiero się okaże.... może znowu ursusa trzeba będzie założyć.... :wacko: oby szło sprawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

mówisz ciapka za cielaka i ciągniemy ?

u nas typ parę lat temu już teraz nie żyje to syrene zaczepiał i ciągną bo nie miał nikogo i każdy cielak dobry wyszedł.Ja myślę nad miesnym bydłem ale boję się najbardziej porodów bo ja mieszkam 4 km od rodziców i jak w nocy zacznie się cielić to co ja zrobię a jaka rasa się lekko cieli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Witam wtrące sie do dyskusji może to komuś pomoże ja mam mieszańce można powiedzieć że z dużym dolewem charoleza i kryje je 100% charolezem i powiem wam że niejest źle. Kiedyś byłem zainteresowany 100 charoleza i rozmawiałem z gościem a on odradził mi 100 jeśli niemam zamiaru sprzedawać materiału do dalszej hodowli (jałówek i byczków) ale stwierdziłem że będe mądżejszy i sobie kupie 4 szt żeby mieć 100 z tych 4 1 mi została i powiedziałem nigdy więcej. Moje sie cielą same a jeśli trzeba pociągnąć to opatentowałem sposób na trzy metrową rure i brać to na dzwignie tylko trzeba mieć jakieś kraty jakiś paśnik żeby szło za co zaczepić no i troche miejsca. Moc na takiej ruże jest no i jest jakiejś czucie bo ciągnikiem ciągnąć to troche ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

no na takiej rurce to też nie czujesz chyba co ciągniesz a to prawda jak koledzy wcześniej pisali o tych lm bo jak się lekko cielą a i czy lepiej kupić jałówki lm czy małe odsadzaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

U mnie na początku jednej jałówce pomagał wet a teraz krowy to się same wycielają. No ale ludzi zabijają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam kolegów po świątecznej przerwie :) co do porodów to wiadomo, najgorzej jałówki, fakt mamki mieszańcowe u mnie cielą się dość lekko, chociaż jak pisałem parę razy (chyba 3 :)) ciapek się męczył przy cieleniu, oczywiście wszystko trzeba robić z rozwagą na 1000% bo rozerwać krowę łatwo ale nareperować już gorzej.... co do rasowych to nie wiem bo nie posiadam, ale taty kolega ma szarolezy 100 i on nie ma problemu z wycieleniami. mówił że jałówki kryje najwcześniej w 16-18 miesiącu bo lepiej wyrosną, a to gwarancja łatwiejszego porodu - ale to jego osobiste stwierdzenie i nie wiem czy to dobrze.

 

a co do mojej BBB - mnie przy tym nie było bo jestem cholera chory :wacko: - dziś w południe się wycieliła praktycznie sama :) jest krówka, co tacie się nie podoba, sami wiecie że byczek to byczek, ale najważniejsze że jest i nic mu nie jest. ojciec mi powiedział że to cielę jest szersze jak dłuższe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak się ogarne to wstawie, no i wyzdrowieje.... ale cholera mam problem z kolczykami... zamówiłem je pod koniec września i do dziś ich nie mam.... co z tym fantem zrobić? a cielaka trzeba zakolczykować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex0937    0

Witam wszytkich,chcial bym zalozyc chodowle rasy limousine,nie wiecie gdzie mogl bym kupic male jaloweczki tej rasy ? chodzi mi o takie kilkudniowe,jest woogole taka opcja ze ktos mi takie sprzeda ? jesli ktos wie to prosze o info pod nr 782763427,z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Obawiam się że takiej opcji nie ma :) Najczesciej hodowcy sprzedają jałówki zacielone kolo 500 kg lub mniejsze nie cielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Jeżeli należą do związku Hodowców i Producentów bydła mięsnego tak jak my to nie mogę sprzedac cielaka poniżej 180 dni od jego urodzenia. :P Wtedy ich waga wynosi 300-400 kg zależy kto jak pasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

@alex0937 ja obdzwoniłem sporo hodowców i żaden nie chciał sprzedać cielaków. Na ogół zacielone lub do zacielenia. Jeden tylko chciał sprzedać 10 miesięczne ale jak cenę zaśpiewał to zrezygnowałem z czystorasowego bydła. Za duży koszt i za długo on by się zwracał :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

Witam wszytkich,chcial bym zalozyc chodowle rasy limousine,nie wiecie gdzie mogl bym kupic male jaloweczki tej rasy ? chodzi mi o takie kilkudniowe,jest woogole taka opcja ze ktos mi takie sprzeda ? jesli ktos wie to prosze o info pod nr 782763427,z gory dziekuje i pozdrawiam

a skad jestes kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

A npoco ci czystorasowe,daj sobie sp[okój z nimi kup mieszańce za pare złoty i będziesz podobne pieniądze robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Tylko że u Nas z mieszańcami jest też kłopot, nie licząc domieszek z hf-ami. Ale człowiek cały czas coś szuka i czasami się udaje wyrwać coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj