Agro-Farm

hodowcy bydła mięsnego

Polecane posty

Agro-Farm    0

Jak to sie mówi do odważnych świat należy a jestem w otyle dobrej sytuacji że jeszcze się ucze i utrzymują mnie rodzice gospodarze z ojcem ale on tak jakby tylko mi pomaga i załatwiał sprawy papierkowe narazie cała moja idzie na rozwój gospodarstwa i tak sprawa wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

,za darmo,,odchowa ci drugiego cielaka. To cytat z Twojego postu. Jako tako potrafię czytać ze zrozumieniem. Ja zaczynałem od 10 jałówek odsadków i jakoś przeżyłem tak że nie odradzajcie tak mocno koledze tego kierunku rozwoju. Przyładować kredyt na samym początku gospodarzenia na zakup większej ilości jałówek to nie sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

No chyba to czytanie ze zrozumieniem nie bardzo Ci wychodzi ;)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

razor275 no wiesz jak jest,czytanie ze zrozumieniem to nie taka łatwa sprawa ;p

a co do raffitti to chyba znów musze ci powiedzieć że zbytnio nie zrozumiałeś mojego poprzedniego postu,nikt mu nie odradza tej hodowli a wręcz przeciwnie,każdy ma swój pomysł na biznes,tylko poprostu chcemy mu troche doradzić.Piszesz że ty zaczynaleś od 10sztuk jałówek to pojęcie troche dwuznaczne bo jałówki wysokocielne(które ja mu doradzałem kupić)to jest jedno a jałóweczki 100kg(które Agro-Farm miał zamiar kupić)to drugie,dlatego ja też mu rzuciłęm ten pomysł z kredytem na zakup nie jak ty ro zrozumiałeś,,większej ilości jałówek,,a jałówek wysoko cielnych,a to jest różnica.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No tak odchowa za darmo zakupionego cielaka nr 2.Jasne Ze swojego doświadczenia wiem i to chciałem koledze agro farm przekazać że swoje cielaki od swoich krów są o niebo lepsze niż gdzieś tam kupione. Jak dawniej kupowałem byczki po targach i rolnikach to nie dość że jakieś hf z niespodzianką w postaci jakiejś choroby którą się do obory przytargało to jeszcze się trafiały upadki. Proszę tylko nie piszcie o firmach które przywożą cielaki150 kg w kolorze sima za 1800 bo u nas się ludzie już nimi najedli.Też trzymałem na ciężką wagę i wiem jak takie cuda rosną. A że ja sprzedaje odsadki to nie znaczy że nie można byczków trzymać do ciężkiej wagi. We wrześniu jak sprzedawałem odsadki to za ciężkie płacili 9 plus wat jest różnica w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Rozumiem dokłądnie o co ci chodzi,ale uwież mi że młody cielak dosadzony dodatkowo do krowy niczym sie nie różni od tego którego dana krowa urodziła(wycieliła),fakt dostać w czystej rasie małego byczka limousine,simental czy jakiegokolwiek w czystej rasie mięśniaka graniczy z cudem.Ja uważam że nawet niech dodatkowo tego mieszańca czy tam hf odchowa to i tak sie to lepiej kalkuluje.Oczywiście nie można sobie w tym przypadku pozwolić na to aby mamki były chowane bezuwięziowo ponieważ marny byłby los tego dosadzonego cielaka.Co do tych cielaków z firm to akurat jestem podobnego zdania co ty dlatego nie będe sie wypowiadał na ten temat.Daj sobie powiedzieć że ja tego simentala pochodzącego od mojej mamki sprzedam za te same pieniądze co ty twojego limousina,a dodatkowo zostaje mi jeszcze ten odchowany drugi cielak.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Chyba znowu nie mogę odczytać Twojego postu ze zrozumieniem bo mam wrażenie jakby było w nim napisane że ten byczek nr 2 był za darmo (ale jestem spokojny bo zaraz mi to wszyscy wytłumaczycie łącznie z modem :D ) Ty go przecież musiałeś kupić od jakiegoś rolnika i zapłacić za niego dajmy na to że np. za hf 500 ale za jakiegoś mieszańca to już coś ok 1000. A za te pieniądze mógł byś utrzymać drugą mamkę, od której miał byś też drugiego cielaka i to czystego o czym już pisałem wcześniej. Czyli koszt zakupu przez Ciebie cielaka równoważy koszt utrzymania drugiej mamki.A zyski z utrzymania drugiej mamki są dużo większe. Więc Twój argument wyższości sima nad lm (bo daje więcej mleka, dosadzaniu itd.) niema za bardzo sensu. Co do ceny simów w stosunku do lm to też nie jest tak do końca jak piszesz, Na zachodzie, a tam trafiają odsady sim nie jest tak lubiany choćby dlatego że mają ich tam w ciul. Firma, która ode mnie odbiera byczki, simów wcale nie bierze w tych pieniądzach. A jeżeli chodzi o ciężki byki to jednak lm lepiej się wybija i szybciej rośnie co się przekłada na lepsze pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Owszem dobrze mówisz,o ile oczywiście utrzymasz mamke za te pieniądze co ja kupie cielaka i wtedy tylko pozostaje doliczyć koszt zakupu danej jałówki.Z tym że simentale nie są tak chętnie kupowane jak limousiny,wydaje mi sie że to jest jeszcze taka mentalność niektórych rolników że jeżeli płaci się duże pieniądze za mięsnego cielaka to musi to być limousin ponieważ uważają tą rase za najlepszą jako mięsną itp.owszem ja nie mówie że tak nie jest bo oczywiście limousin jest pod wieloma względami bardzo dobry,ale większy popyt na limousiny kształtuje to iż w polsce coraz więcej ludzi nastawia się na hodowle bydłą mięsnego w systemie ekstensywnym,zazwyczaj wybieraną rasą jest limousin.Ale jeśli patrzeć pod względem opasu bydła do na duże sztuki to ja akurat tkwie w przekonaniu że to jednak simental poubojowo sie lepiej wybija,co nie zmienia faktu że limousin na żywą wage lepiej wychodzi.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ostatnio sprzedalem gościowi jałówek pare to cena 4800zl/ szt. Waga ok 300-380kg

Edytowano przez Prezes1352

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Mylisz się i to mocno lm wybija się na 67,5 % a sim na 55-57% (http://www.bydlo.com.pl/rasy-byd%C5%82) . 10 % to jest bardzo duża różnica. Po raz kolejny udowodniłem Ci że lm jest lepszą mięsną rasą a Ty ślepo jesteś przekonany o swojej racji. Na zachodzie konsumenci bardzo dobrze znają się na wołowinie i to oni decydują co chcą kupić. Kolego prezes1352 gratuluje znalezienia takiego frajera, sprzedałeś je o ok. 1 tyś/szt niż na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

No niewiem czy tak słepo,wytłumacz mi jeden fakt dlaczego firmy takie jak sokołów,łuków itp.w kontraktach na opas bydła zazwyczaj zaopatrują rolników w simentale.bo mi sie wydaje że jednak jeśli chodzi o mięsność to simental wypada lepiej.Dlaczego na zachodzie nie trzymają tyle simentali co limousine już ci tłumacze ponieważ tam są hodowle ukierunkowane tylko i wyłącznie na jeden konkretny profil produkcji.Gdy stawiają na mleko jest to zazwyczaj montbeliard hf i niekiedy simental,niekiedy ponieważ wypada słabiej w stosunku to tych ras jeśli chodzi o mleczność,kolejne na ekstensywny chów bydła mięsnego też sie zbytnio nie nadaje ponieważ przy mrozach rzędu-20stopni ciężko byłoby z cieleniem itp.i dlatego tutaj właśnie wygrywa limousine charolais itp. Mówisz że na zachodzie jest mało simentali,byłes kiedyś w Bawarii,Szwajcarii,jeśli nie to jedz tam na wycieczke i napisz mi jeszcze raz tego posta że na zachodzie jest mało simentali.Znowu jeśli ktoś ma tylko i wyłącznie hodowle opasów(taki który zaopatruje się w cielęta małe czy tez większe) to wytłumacz mi dlaczego zazwyczaj najchętniej każdy zaopatruje sie w simentale??Ponieważ ma lepsze przyrosty i jest o niebo spokojniejszy niż limousine,nie wspomne jużo krowach limousine sam miałem stycznosć z taką sztuką co niejednego by na rochach przewiozła a niby takie spokojne.Zresztom kończe już ta walke na argumenty za i przeciw bo to nie czas i miejsce.

Edytowano przez PREZES91WLKP

KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Sokołów w chwili obecnej nie zaopatruje rolników w daną rasę,tylko wskazuje handlarza cieląt(zapewne takowy handlarz ma z Sokołowem jakąś niepisana "umowę",moze to opierają gdzieś o flaszkę,nie wiem,ale nie wygląda to zbyt uczciwie),a taki pan handlarz przywiezie Ci nieraz takiego badziewia,że klękajcie narody!!!Wszystko co rude liczone jest jak mięsne,nawet typowe czerwone hf i czerwona polska,a wszystko co ma biały łeb,to handlarz kasuje jako SIM.

Na umowę z Sokołowem możesz sobie zalatwić cielaki ze swojego źródła.Fakt,więcej zachodu ale dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Limousin wybija się lepiej (tzn tak czytałem i słyszałem), a za to simental lepiej wykorzystuje gorsze warunki. Ja preferuje simentala, bo krowa dobrze doi (oddajemy mleko) i da ładnego cielaka, który dobrze wykorzysta warunki jakie mu oferuję (w lato jak kończą się kiszonki to trawa i gorszej jakości kiszonki i siano w zimę plus pasza, woda i słoma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak kolego Dawido ale gust europejskich konsumentów idzie inną rasą.

hereford głownie w Ameryce hodują na tych swoich stepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Macias i tu ja się z TB zgodzę :D. Coraz bardziej wymagajacy są. ChociaŻ zaletą Hereforda jest również ich spokojny temperamęt. Nie to co limousine też posiadam bydło rasy limousine to wiem. :P. Trzeba dużo bardziej uwaŻać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak masz absolutną rację, limuzeny potrafią powariować...

u mnie sąsiad ma stado herefordów i choduje je ekologicznie to widze jak obok sobie hasają, fajnie wyglądają te białe łby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Nie piszcie farmazonów że LM są agresywne i nie straszcie ludzi. Zaatakowała kogoś krowa? Ja ma LM i czasem jak się krowa na pastwisku wycieli to zabieram cielaka do okulnika a krowa za mną potulnie idzie. Fakt są bardziej dzikie niż krowy mleczne, ale objawie się to w ich płochliwości a nie że agresywne

Edytowano przez rafftti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Jak masz kolego pare krówek to wiadomo że będą spokojne. Ale jak masz tego sporo to wiedz że nie zapanujesz :D. Mam byka 100 LM i jest tak agresywny że mała głowa pogłaskać się nie da. Wiem co mówie bo koleś od kogo kupujemy byki ma 180 sztuk LM i sam powiedział że trzeba uważać po prostu. Drugi opowiadał e krowa LM zabiła mu pracownika. Mów co chcesz. Ja wiem swoje i zdania nie zmienie bo sam widze po swoich stadach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

inseminuje u ludzi którzy mają mamki lm trzymane na uwięzi od małego oswajane. I 80% z nich to prawdziwe wariatki żeby zrobić zabieg to nieraz w 3 ją trzymają tak się ogania. Drugiego cielaka to 1 na 5 przyjmie po miesiącu przystawiania. Zdażają się takie co kopią własnego cielaka i muszą być wiązane dopuki się nie wzmocni.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie piszcie farmazonów że LM są agresywne i nie straszcie ludzi. Zaatakowała kogoś krowa? Ja ma LM i czasem jak się krowa na pastwisku wycieli to zabieram cielaka do okulnika a krowa za mną potulnie idzie. Fakt są bardziej dzikie niż krowy mleczne, ale objawie się to w ich płochliwości a nie że agresywne

Ja mam lm ale rezygnuje i mam w planie dokupić 20 jałowek ale na pewno sim lub hereford. Jałowka po ocieleniu jak podszedłem do cielaka przebiła mnie rogami. Na szczęście rozpruła udo a nie brzuch. niedaleko mnie znajomy zlikwidował limy i kupił szarolezy bo tez nie dawał sobie rady. Skupujący tez twierdzi że jałowki lms są najgorsze w załadunku i trzeba naprawdę uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja też mam lm i aż mi się wierzyć nie chce jak czytam takie posty! U mnie nigdy nie miałem jakiejś niebezpiecznych sytuacji. Może to zależy od sposobu chowu bydła. Ja zadawając pasze wjeżdżam ciągnikiem między stado, ładuje belki do paśników, dopiero wtedy wyciągam sznurki i jakoś nigdy nic mi się nie stało. Mniej więcej co dziennie mnie widzą i może dlatego nie są agresywne. Może są agresywne jeżeli pół roku nie widzą hodowcy bo są na pastwisku. Kolega ma szarolezy i narzeka że się strasznie tłuką przez co potrafią porzucić i ciężki porody nawet u krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj