Agro-Farm

hodowcy bydła mięsnego

Polecane posty

Agro-Farm    0

Cześć!

Jestem młodym rolnikiem z małopolski, hoduje opasy oraz trzodę chlewną.

Na razie uchowałem jednorazowo tylko 3 opasy, wydaje mi się że przy większych ilościach i swoich cielętach idzie na tym zarobić.

Mam w planach zakupić jałówki rasy Limusine lub simental podchować je do wagi 400-500 kg zakupić buhaja tej samej rasy pokryć te jałówki i sprzedawać od nich odsady na 350kg

Tylko mam taki problem, a mianowicie to taki że w mojej najbliższej okolicy niema nikogo kto zajmuje się taką hodowlą bydła

i chciałbym żeby ktoś z małopolski, kto zajmuje się taką hodowlą tych ras napisał do mnie na gg pod nr.40022546 i podał mi jakieś namiary na te gospodarstwo potrzebny mi jest taki ktoś po to by: dowiedzieć się więcej o hodowli bydła mięsnego, zakupić cielęta,

zakupić lub wymieniać się buhajami rozpłodowymi i pewnie jeszcze po coś, wiadomo we dwóch na pewno będzie mi łatwiej zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

nie jest napisane ze na jedną krowe tylko jałówki .! hodowlę się pisze ! my mamy w planach przerobic stodołe pobudowaną w 2004 roku elegancki budynek dostawic do niego takie zadaszenie i ogrodzić to rurami i karmienie zrobic na dworzu myslimy położyć ruszta w stodole .. i trzymac ze 80 opasów co wy na taki interes i jakies 16 mamek bym hodował bo szkoda tyle kasy wydawac na cielaki z rumuni ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja mam tego dość sporo bo ponad 550 szt ale nie sprzedaje po ludziach tylko bezpośrednio przyjeżdżają z zagranicy. A ile byś chcial w razie co tych jałówek?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Farm    0

Ja chciałbym około 10 sztuk na początek jałówek lub cieląt. A jaką masz rase

 

A te bydło masz z pastwiska czy obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Rasa to Limousine. Ogólnie wszystko jest na oborach ale kiedy chca wychodzą na dwór bo mają wybiegi porobione.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Po co Ci buhaj ? 2 miejscowości dalej w Łękach jest dobry i tani inseminator , jeżeli będziesz potrzebował to dam Ci namiary .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

u mnie był ostatnio czarnym golfem II , teraz nie mam pojęcia czym jeździ :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Troche dużo czasu potrzeba żeby rozwinąć taką hodowlę...Kupić młode jałówki pokryć je i czekać na cielaki... Musisz liczyć że byczek trafi Ci się w 50 % Jeśli już chcesz hodować bydło opasowe to ja proponowałbym kupić cielaki od gospodarzy w wadze do 100 kg Nie koniecznie czystej rasy tylko mieszańce mięsne wtedy są tańsze i tak zacząć hodowlę :) Ja aktualnie mam 40 Byków Miesnych i jestem zadowolony ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Farm    0

bartek ja chce te jałówki co sie urdzą zostawiać na mamki a te bychki sprzedawac jako odsady na 350kg lub chodować osobno jako opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Słuchajcie. Tak jak ja na przykład należe do związku hodowców i producentów bydła mięsnego. I my możemy sprzedawać cielaki które mają powyżej 180 dni wtedy osiagaja u mnie zazwyczaj 320-400kg. Wcześniej nie możemy sprzedawac:)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Jeśli moge Ci coś doradzić,to moim zdaniem 10sztuk mamek to stanowczo za mało jeśli chcesz sprzedawać od nic wszystkie odsadki,chyba że masz jakieś inne źródło utrzymania.Troche inaczej sprawa wygląda jeśłi trzymał byś te odsadki na duże sztuki,ale to i tak troche mało aby móc sie tylko z tego utrzymywać.No i kolejna sprawa jeśli chcesz kupić małe jałóweczki to licz sie z tym że na pierwszy zysk troche sobie poczekasz,lepiej kupić mniej sztuk ale wysokocielnych i masz problem z głowy,a to co się wycieli zostawiać już dla siebie.Ja osobiście również trzymam 5sztuk krów z przeznaczeniem na mamki,z tym że w moim przypadku to akurat nie limousine a simental,z tego prostego powodu że simentalka mi poprostu odchowa dwa cielaki a limousine nie,no i moim zdaniem simental to rasa bardzo ale to bardzo dobrze nadajaca sie na opas.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Farm    0

Ja choduje jeszcze trzode chlewnom ale chce powiękrzyć gospodarstwo o chodowle cydła mięsnego moja chodowla będzie w oborze z jedno hektarowym wybiegiem a w przyszłości z 4 hektarowym bo jest miejsce.

Ja kupie cielęta (jałówki) i sobie chwile poczekam pierwsze 10 sztuk planuje kupić na wiosce a nestepne w lecie i na jeśeń ja będą zyski c innej chodowli co ty na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Pytanie jeszcze czy masz z czego żyć skoro cały zysk z trzody chcesz ładować w bydło mięsne to po pierwsze a po drugie zanim dojdziesz do pełnego cyklu hodowli bydła może nastąpić nieoczekiwany spadek cen(tak jak to miało miejsce z trzodą) i co wtedy cały twój zysk który ładowałeś pójdzie w błoto.Co mógłbym ci doradzić,jeśli masz z czego spłacać lepiej weź kredyt i kup jałówki wysoko cielne,albo skoro koniecznie chcesz isć w bydło mięsne a nie masz za dużo kasy to kup sobie pare małych cielaków(byczków)jakieś 20miesięcy i zawsze kasa wpadnie.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Wołowina to nie trzoda tu tak ceny nie falują, a kupić ładnego byczka coraz ciężej. Kolego prezes niby jaki związek zakazał Ci sprzedawać odsadki zanim osiągną 180 dni. Jakim cudem od simentalki będziesz miał dwa cielaki (bliźniaki). Niema moim zdaniem lepszej rasy niż LM co najważniejsze najłatwiej je sprzedać. Ja też zaczynałem od 10 jałówek w 2007 i dopiero teraz się zarabia jakieś normalne pieniądze. Ale utrzymanie tych dziesięciu jałówek zanim się sprzeda od nich pierwsze odsadki to nie jest jakiś majątek. Ja swojej decyzji nie żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jakim cudem od simentalki będziesz miał dwa cielaki (bliźniaki).

 

Napisał przecież że simentalka mu ODCHOWA dwa cielaki :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Fakt tylko skąd ten drugi cielak no bo jeżeli go kupi to będzie jakiś hf lub mieszaniec za spore już pieniądze. Utrzymanie krowy mamki jak ktoś tam kiedyś na forum wyliczył to ok. 500 zł rocznie. Ja uważam, że ze dwie stówy więcej no ale w każdym bądź razie za te pieniądze masz cielaka ok 250 kg w czystej rasie trzymasz go do ok 300 kg i sprzedajesz po 12 zł kg. Nie jest to taki zły interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

raffiti a co to za wielki problem kupić dzisiaj cielaka,jeśli dosadzam go do krowy to biore cielaka odstawionego dopiero co od siary czyli kilku dniowe które idzie dostać za przyzwoite pieniądze a niżeli cielaki 2tygodniowe itp.Nie rozumiem cie w jednej kwestii dlaczego uważasz że jeżeli krowa jest przeznaczona na mamke to tylko i wyłącznie może być to limousinka fakt może i mają najmniejsze wymagania ale simental bije limousina na głowe pod innymi względami,ja osobiście rówież miałem dylemat jaką rase wybrać i postawiłem na simentala mn.dlatego że masz od nich jednego cielaka(tak jak u limousine)a dodatkowo ,,za darmo,,odchowa ci drugiego cielaka.Kolejne co mi sie rzuciło w oczy to twoje wyliczenia co do utrzymania mamki(zapewne chodziło ci o chów ekstensywny)otóż owszem zgodze sie z tym że może i być koszt 500-700zł ale spójrz na to z innej kwestii ile dodatkowo trzeba poświęcić ha.na pastwiska.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Za darmo to prezes w dziób nie dają a Ty piszesz , że byczka będziesz miał :P . Takiego paździocha hf za 500 co Ty kupisz to ja na to konto krowę więcej utrzymam i się nie bawię w jakieś dosadzanie cudowanie tylko mam porządnego cielaka w czystej rasie który mniej zje szybciej urośnie i go sprzedam w dużo lepszych pieniądzach. Każdy robi tak jak uważa. Sam się zastanawiałem nad simami i wcale nie uważam jeżeli mamki to tylko lm. Pastwiska to podstawa jeżeli kolega ich niema to dochody będą mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

raffitti prosze cie bardzo czytaj ze zrozumieniem,kto pisał o byczku ,,za darmo,,bo tą teorie chyba sobie sam wymyśliłeś.Ja poprostu nie marnuje swojego areału na to aby trzymać jak najwięcej mamek,tylko wole w to miejsce opasy,ty sprzedajesz odsadki i z tego masz interes,a ja wole w tym czasie kilka porządnych opasów wychodować,a w moim przypadku mamki mi tylko pomagają w odchowie cieląt to jest jedna kwestia a druga to taka że mam poprostu za dobrą ziemie aby ją marnować na pastwiska i ekstensywny chów bydła.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj