Franke

Ogrzewania 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Ja miałem go w MF 255, więc w 3p też powinien być. On jest chyba na kwadrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

100zł to majątek , ale może warto coś takiego za pół tej kwoty zakupić ? : http://allegro.pl/listing.php/search?string=12v&category=49197&country=1

 

sam się zastanawiam nad tym , tylko czy nie za bardzo obciąży to akumulator i czy będzie wystarczająco wydajna do ciągnika ?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

@ jarekstryszawa - na innych forach czytałem że zasilanie nagrzewnicy może byc wpięte w pompę wodną, tak jest podobno w zetorach.

@ tomek73 - a Ty gdzie masz wpięte zasilanie nagrzewnicy wodą?

@ pawlus224 - tylko teraz mi powiedz jaki to ma pobór prądu. Żeby nie było tak ja to sobie włącze, a na następny dzień nie mogę odpali ciągnika. Mam zamontowaną prądnicę.

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, a nawet należy wpić się w pompę wodną, ale z powrotem od nagrzewnicy. Na nagrzewnicach jest oznaczenie zasilenia oraz powrotu- wbrew pozorom powrót ma iść na pompe wodną. Podczas pracy na króćcu pompy powstaje podciśnienie i układ pracuje prawidłowo.

Chwilę trwało zanim do tego doszedłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

To gdzie się wpiąć najlepiej z zasilaniem do nagrzewnicy??

Właśnie przed chwilą dostałem e-maila że przystawka na chłodnice kosztuje 22zł a rurka 5zł, a przesyłka 20 zł. Napisałem do producenta kabin KOJA.

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Patrzałem dzisiaj na mojego. Ciepłą wodę mam z termostatu, z prawej strony na samym dole jest korek wkręcony na inbusa. A powrót na chłodnicy dolny wąż, przeciołem i trójnik wstawiłem. Nawet grzało mi to, ale za mało nim jeździłem, i silnik nie nadążał nagrzewać się. Ogrzewanie miałem z jakiegoś golfa.

I tak jest w oryginale w Tarpanie.Bo ten silnik mam teraz z tarpana

, a stary leży w częściach, bez bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj