Franke

Ogrzewania 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Franke    0

Mam zamiar zrobic ogrzewanie w moim 3P. Jakie polecacie takie od chłodnicy czy skombinowac nagrzewnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

O nagrzewnicach i ogrzewaniu tez sa tematy. wystarczajaca jest rura od chlodnicy


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

najlepiej weź cały nadmuch i nagrzewnice z Poloneza gdzieś na af jest takie cacko wstawione i bardzo dobrze grzeje wpinasz się w przewody od chłodnicy i masz ogrzewanie 100% lepsze od tego co jest standardowe z nadmuchu z chłodnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

Mi się wydaje że nie warto zawracać sobie głowy jakąś obudowę na chłodnice, lepiej kupić sobie nagrzewnice i włączasz i wyłączasz kiedy ci pasuje.

Ale to tylko moje zdanie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Najpierw trzeba mieć w miarę szczelną kabinę. U mnie w 60tce jest rura. ale to tylko grzeje na lewą nogę. a prawa zamarznięta. Na szczęście nie jeżdżę traktorami. Wolę swój żółty sprzęt z galerii a w nim to na krótki rękawek można zimą pracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Nie ma nikt do sprzedania tej przystawki do chłodnicy od ogrzewania?? Nie chce wydawać 100zł na ogrzewanie. Jak by miał ktoś na sprzedaż proszę o informacje. Resztę sobie skombinuje chodzi mi tylko o tą przystawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ja też właśnie takowej poszukuję ;) Choć zastanawiam się czy by nie wykombinował sam czegoś takiego...

Edytowano przez Mrmagyster

welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Nie ma nikt na sprzedanie nawet całego ogrzewania? Kurde trochę mnie pili i chce założyć to ogrzewanie. Proszę o rade. Może jakoś sam to zrobię tą przystawkę. Najlepiej z czego to zrobić??

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Na stronie FARMEXPERT byly takie przystawki do ogrzewania.

 

Kiedys czas temu tu sie reklamowal ze ma komplety do ogrzewania.

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A nie myślałeś o ogrzewaniu nagrzewnicą wodną. Szybciej daje ciepło bo nie trzeba czekać do otwarcia się termostatu i ogrzaniu chłodnicy. Zimą przy dużym mrozie chodnica może być zimna i nici z ogrzewania. Proponuje wybrać się na złom i poszukać kompletnej nagrzewnicy zwentylatorem od żuka, poloneza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Napisz im wiadomość z informacją, że jeżeli będą jakis zestaw z pękniętą rurą odłożony na złomowanie czy coś takiego, to jesteś zainteresowany samą przystawką.

 

Mi kiedyś udało się kupić za pół ceny wał przegubowy z rozwalona w transporcie obudową - moja była dobra więc przełożyłem.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem w MF 255 założoną nagrzewnicę z Żuka, jak silnik nagrzał się to nawet było trochę ciepło. Ale problem był teki że silnik wolo nagrzewa się. Zwłaszcza w zimie. Ja mało jeździłem.

Można dość fajne ogrzewanie zrobić,ale trza trochę roboty.

Z chłodnicy rura i zrobić obudowę na kolektor wylotowy na głowicy, i do kabiny. A do tego nagrzewnica z Żuka.

Ciepło gwarantowane. Ja miałem tak ale nie zbyt dokładnie zrobione. I tak sobie grzało. Ale itak najlepiej niż inne ogrzewania.

Trza by było przy tym posiedzieć i dobrze to zrobić to na pewno by sprawdziło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na alledrogo można znalezdz webasto [mój brat ma i chwali] do tego ta nagrzewnica z żuka

na godz. grzania spali 0.3L ropy bo nagrzeje się i termostat go wyłączy, no max 0.5,ale jak chula cały czas,

 

no przykład na aucie,ale podpięcie tak samo,webasto zasilasz nadmiarem z pompy,grzeje mały obieg silnika i tą nagrzewnice żukowską.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69165-n15-montaz-ogrzewania-postojowego-webasto-bw-50/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nie głupia sprawa,wentylator pcha powietrze przez fajkę wydechu,ale tam jest przesyk spalin i musi być zniwelowane raczej,tak to można się na wąchać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem coś takiego w praktyce, dziurkę w kolanku trzeba tylko zaspawać, kolanko robi się gorące prawie natychmiast po odpaleniu i zawsze szybciej i więcej idzie tego ciepła do kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

A czy przy silniku od c 360 3p są jakieś oryginalne miejsca do podłączenia nagrzewnicy w obieg wodny? Jak jest to rozwiązane w innych pojazdach z tym silnikiem, lub jego odmianach? W tarpanie przyłącza nagrzewnicy skąd wychodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nad pompą wody w termostacie z prawej strony. Jest korek wkręcony. Tam wkręca się nypel do wody.

Drugi wąż do chłodnicy od dołu. Ja przeciołem węża i dorobiłem redukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

@ tomek73 - ten korek jest wkręcony w C360 3P?? Czy w samochodach z silnikiem 3P??

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zetorze w pompie wody też jest taki gwint.

Uwaga- tam podłączamy powrót wody z nagrzewnicy,a zasilenie z kolektora od głowicy. Zanim do tego doszedłem, trochę kombinowałem z odpowietrzeniem, teraz sam się bezproblemowo odpowietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj