MT1997

Co to za choroba?

Polecane posty

MT1997    0

Witajcie,

Mam problem z warchlakami. Mianowicie na uszach zaczęły pojawiać sie jakby blizny. Najpierw u dołu ucha a potem zaczyna się to powiększać.

Co to za choroba? Jak z nią walczyć? Czy mieliście już styczność z czymś takim?

Z góry dziękuje za odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jeśli to ślimaczące się i pokrywające strupami rany na uszach, a do tego strupy na bokach ciała (chociaż nie u wszystkich sztuk), to jest to zakażenie Mycoplasmą. Typowe dla prosiaków o niższym statucie z Holandii, a bajki o szczepieniach sprzedawca może sobie wsadzić głęboko. Leczenie objawów (nosicielem są do końca życia): Tetradur w LA w iniekcji lub oksytetracyklina do wody. To pierwsze skuteczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Witam! Mam problem z tucznikami waga 70kg, brak objawów, po prostu leżą nie jedzą i nie piją! Wezwałem weterynarza, mówi że może w stadzie zachorowac 1 ,2,3 sztuki ale nie wszystkie 8 w jednym kojcu zmierzył im temperature i miały po 41, nabił zastrzyków ale i tak nie wie co im jest.Wydaje mi się że nie jest to też wina paszy bo inne jedzą to samo i nic im nie jest. Maił ktoś z was podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Grypa.Poczekać tydzień i wszystko wróci do normy.W sumie to brak lekarstw, można jedynie podać coś na zbicie gorączki.No i jedna rada, zmienić lekarza weterynarii.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jesteś pewny? ta grypa jest zarazliwa? Możesz miec racje bo akurat te tucznika sa przy drzwiach. Weterynarz był przez 2 razy podał im penicyline i coś na zbicie gorączki wzioł 300zł i tyle, wczoraj zadzwoniłem do niego co mam dalej robic czy jeszcze mam dzwonic, informowac go czy cos to powiedzil ze myslal ze one zdechna! Niestety takiego weterynarza mamy w naszej gminie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

a znacie może jakomś stronke ze zdjęciami i opisami chorób świn? bo chciałbym zobaczyć zdjęcia i porównać czy ta choroba nie występuje akurat u mnie. Tylko koniecznie muszą być zdjęcia i nazwa choroby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

 

GoRAL1 Czarne strupy

 

wirus pcv2 w ktorego skład wchodzi zespol skórno nerkowy plus druga odmiana mycoplazmy. co możesz zrobić, po pierwsze wszystkie male prosiaki zaczni szczepić na cirkowirusy np cirkoflex, a co do już chorych zwierząt po 1cm na 10 kilo tiamutin i tetracyklina przez 3 dni, np warchlak 20kg 4cm łącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

panowie ja ma inny problem -ostatnio zauważyłem że prosiaki stały sie takie smutne jak by przestały rosnąć i mają takie dziwne lekko pomarańczowe brzuszki .co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1540    0

Nie wiem co to jest i pojawiło się już drugi raz, w innym wcześniejszym miocie prosiak padł. Wygląda na jakieś ogólne zakarzenie skóry, brzuch i pachwiny wyglądają jeszcze gorzej.

 

Prosiaki dostały to przez 3 dni i nie pomogło

L-SPEC%20510.jpg

a teraz to

 

110.jpga poprawy jak nie ma tak niema

 

 

 

p2171843.jpg

 

p2171845.jpg

 

p2171842.jpg

 

panowie ja ma inny problem -ostatnio zauważyłem że prosiaki stały sie takie smutne jak by przestały rosnąć i mają takie dziwne lekko pomarańczowe brzuszki .co to może być ?

A jakie stare są prosiaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jab    0

karol1540 moim zdaniem to wygląda na wysiękowe zapalenie skóry wit.AD/antybiotyk np.penicylina/maść Ungoli oligo lub

przeciwzapalny Vecort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1540    0

Dzięki, może być, dostaje teraz coś podobne do pelicyliny , będziem próbować

Edytowano przez karol1540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtiBergi    0

Mam problem z niektórymi warchlakami robią sie blade i pomału wysychają co im podawać??

Edytowano przez WojtiBergi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey-255    0

witam umnie jest taki problem świniaki około 2 miesiecne dostały takie jakby krosty głownie je widać na grzbiecie co to może być i czy tzeba to leczyc??

dodam jeszcze że jedzą piją normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

WItam,z 11 prosiąt 8 tygodniowych zostało 6 weterynarz daje antybiotyki ale sam przyzneje że nie wie na 100 procent co im dolega wyglądają ,żrą, i raptem dostaje porażenia nóg,i po około 2,3 godz.zdycha, a najgorsze wtym wszystkim jest to że właśnie wróciłem z chlewni i zauważyłem że jeden z tuczników ,około 90 kg. też ma problem z ustaniem na nogach,proszę o pilną poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z prosiętami. Prosiak dostał tak jak by paraliżu nóg , chodził taki otępiały, potem już tylko leżał i ciężko miał oddychać, następnie zdechł. Jeden już zdechł , teraz drugi 30kg ma te same objawy .Co to może być za choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Jak jest to ''obrzękówka'' tzn ze masz za duzo białka w paszy. Zrób im dzien głodówki to ogolnie powinno pomóc i oczywiscie zmien pasze. A jak sa ciezkie przypadki to antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antosia    0

witam. maciora miała niedawno różyce przeszło po zastrzykach a teraz przeszło na warchlaki, macie z tą choroba jakieś doświadczenie? jak sie jej pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Hmmm najlepiej zapobiegac niz leczyc , szczep maciory 2 tyg przed kryciem na parvo z rozyca chroni lochy i prosieta az do konca tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj