mistrz096

mlecz uprawa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mistrz096    0

Witam chciałbym się dowiedzieć jak kopiecie mlecz i w jakich areałach siejecie/sadzicie i jaki wam wychodzi tonaż z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Do kopania kopaczka elewatorowa ewentualnie orlik z odpowiednią osłoną bębna. u mnie na razie opanowaliśmy produkcje nasion, i liścia gorzej z korzeniem bo problem z opryskami i dowiedzeniem sie co i jak bo nikt wiedzą nie chce się chwalić.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a na co ten mlecz się uprawia? Kto to skupuje? Ja właśnie dobry hektar zaorałem. U mnie to był naturalny pożytek dla pszczół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Uprawiasz na korzeń, na liść, na kwiat, na nasiona. Sprzedajesz do punktów skupu.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

korzeń koło 20, liść 5-10, nasiona od 150, kwiat nie wiem, towar musi być wysuszony


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ceny oczywiście za kilogram? I to się zakłada uprawę czy z mleczowych łąk można zbierać? W ogóle jest to opłacalne? Bo pewnie bardzo pracochłonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

ceny oczywiście za kilogram? I to się zakłada uprawę czy z mleczowych łąk można zbierać? W ogóle jest to opłacalne? Bo pewnie bardzo pracochłonne

 

 

Tak ceny za kilogram. Uprawę trzeba założyć z łąki za dużo nie nazbierasz w dodatku surowiec marny. Pracochłonne jak każda uprawa. Zwykle słyszę posiej zboże i miej gdzieś a przecież tam też jest "trochę" pracy ;) Opłacalność przy podanych cenach już jest.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W jaki sposób suszy się korzenie? Zawierają dosyć dużo wody. Gdzie są skupy? Kto to skupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrz096    0

zależy jak chcesz to suszyć w suszarni czy na dworze ja suszyłem to na dworze i suszyło się jakieś 2 tygodnie a ja sprzedawałem w skupie ziół tam skupowali melise majeranek itp. widze kolego gwozd jesteś z lubelskiego to może kojażysz gdzie są fajsławice to tam masz skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetz150    0

Witam, chciałbym odświeżyć temat. Mianowicie co sądzicie panowie o tym, aby mniszka kopać takim kombajnem jak anna ? Sprawdziło by się się to w praktyce czy lepszy byłby orlik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jeśli korzeń nie będzie za drobny i nie będzie miał ochoty na wypadanie miedzy drutami to jak najbardziej się da :)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj