Skocz do zawartości

Polecane posty

kris14    261

Recyrkulacja spalin, mająca na celu osiągnięcie przez silnik określonych norm emisji spalin, polega to na tym że część spalin wraca z powrotem do komory spalania w celu dopalenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz56612    1

Nie musisz od razu prowadzić go do warsztatu. W zetorach wystarczy zaślepić odpowiednią rurkę i tyle. Obejrzyj sobie cały kolektor wydechowy i od razu znajdziesz ten EGR i zapewne sam już będziesz wiedział co robić dalej :)

KRISS75    40

Mam pytanie do użytkowników forterry 120 hsx.Myślę nad zakupem w przyszłości tego modelu,ale nie jestem pewien czy sobie poradzi z czwórką obrotową g.besson.Wątpliwości naszły mnie po przejażdżce na targach modelem 140 hsx z kvernelandem.Miałem wrażenie że ma dość ciężko a przecież to prawie 140km.Będę wdzięczny za opinie użytkowników 120 .

lukasz56612    1

A jaki rozstaw korpusów ma ta obrotówka g. bessona? Czy ma przedpłużki? Czy zamierzasz ciągać za nią wał doprawiający?

Ja co prawda nie mam Forterry HSX, ale mam Zetora Proximę Plus 95 konnego którym ciągam 4 obrotową rozstawioną każdy korpus po 35 cm. Orzę samym "gołym" pługiem (tzn. bez przedpłużków, bez wału). Zetor idzie w nim bardzo dobrze, średnio jeżdżę z prędkością 8 km/h i wcale nie ma za ciężko. Moje gleby są różne, zależnie od kawału pola, klasy to przeważnie III i IV, jedynie miejscami zdarza się V. Głębokość mojej orki, jaką wykonuję mieści się w przedziale 25-30 cm (w zależności czy zimowa, czy siewna).

Tak jak już mówiłem, 95 km spokojnie wystarcza do 4 obrotowej (rozstawionej każdy korpus na 35 cm) do orki w takich warunkach jak ci wyżej opisałem. Na podstawie tego możesz porównać sobie twoje warunki, twój pług i to, czy HSX 120 da w nim radę. pzd :)

KRISS75    40

W tej chwili pług jest rozstawiony 4x50 cm z przedpłużkami.W przyszłości może jakiś wał ale nie chciałbym przesadzić z obciążeniem ciągnika.Obecnie ciągnie go Mf 115 km,7-8 km/h,ziemia-trochę 3,przewaga 4-5.Jak napisałem wcześniej miałem wrażenie że 140hsx szedł z pługiem dość ciężko,dlatego moje pytanie co do 120hsx.Może ktoś na forum ma 120 i napisze jaki pług ciągnie i jak sobie radzi.

Edytowano przez KRISS75

ice2006    0

ktoś ma już zmodernizowaną forterre hsx z 2013 r niby ma zwiększony rozstaw kół o kolejne 10 cm wydajniejszą pompę 85l/min i 8.5 tony udźwigu ile kosztuje ona po modernizacji?

witek21    4

ja swoją 130 z przednim tuz, obciążniki na tylne koła 350 kg kabina lux itp wyjąłem za 188 netto koła 420/520

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1994kuba1994
      Witam. Szukam ciągnika od 80 km w górę do maks  50 tyś i mam okazję na zetor 9540 za 42000 tyś ale do tej pory szukałem case i renault. Ale zetor młodszy, komfort też jest a najważniejsze części dużo tańsze. Ma być głównym koniem narazie na 30 h. Ogólnie to mało tych zetorow jest i to dlatego że dobre czy że były złe i nie produkowali  ich więcej? 
    • Przez tomekch43
      Witam mam problem z hamulcami w zetor proxima 90 otóż hamulce trzymają i ciągnik ma ciężko ciągnąć, obudowa z tyłu tak się nagrzewa po dłuższej jeździe że nie da się jej dotknąć a ponadto wczoraj po trasie ok 20 km olej w przekładni zmienił kolor na ciemny a był żółty proszę o pomoc !!!
    • Przez Ist
      Sytuacja wygląda w sposob następujący... Przy rozsiewaniu wapna ciagnik zaczął cykać. Przyczyną jest uszczelka na pierwszym cylindrze. Cykanie jest dość głośne i z pod głowicy wydostaje się dym. Niestety uszczelkę będę miał dopiero w poniedziałek... Jak myślicie nie posypie się coś wiecej jak popracuje tak jeszcze jeden dzień? Chciałem jutro skończyć wapno i wymieszać na szybko z glebą.
    • Przez adamek1942
      Witam panowie mam pytanie nr 1. czy to normalne żeby ciągnik po  pracy okolo 2 h(nawet nie ) miał tak gorący most tylni że aż się dotknąć nie da (parzy) ????? Hamulce nie trzymają bo słychać jest jak puszczają i zresztą czuć jak hamują trzeba dobrze nacisnąć pedał żeby zahamowały gwałtownie. Wcześniej pracowałem c 360 ale taki gorący to nigdy nie był nawet po sieczkarni od kukurydzy. 
      Drugie pytanie jest takie czy jest możliwość przedostania się oleju z silnika do skrzyni ??? albo do układu wspomagania ?? bo ubywa koledze oleju w proxie prosił żeby spytać,  a silnik pracuje bez zarzutów .
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.