Polecane posty

kris14    267

Recyrkulacja spalin, mająca na celu osiągnięcie przez silnik określonych norm emisji spalin, polega to na tym że część spalin wraca z powrotem do komory spalania w celu dopalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Nie musisz od razu prowadzić go do warsztatu. W zetorach wystarczy zaślepić odpowiednią rurkę i tyle. Obejrzyj sobie cały kolektor wydechowy i od razu znajdziesz ten EGR i zapewne sam już będziesz wiedział co robić dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mam pytanie do użytkowników forterry 120 hsx.Myślę nad zakupem w przyszłości tego modelu,ale nie jestem pewien czy sobie poradzi z czwórką obrotową g.besson.Wątpliwości naszły mnie po przejażdżce na targach modelem 140 hsx z kvernelandem.Miałem wrażenie że ma dość ciężko a przecież to prawie 140km.Będę wdzięczny za opinie użytkowników 120 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

A jaki rozstaw korpusów ma ta obrotówka g. bessona? Czy ma przedpłużki? Czy zamierzasz ciągać za nią wał doprawiający?

 

Ja co prawda nie mam Forterry HSX, ale mam Zetora Proximę Plus 95 konnego którym ciągam 4 obrotową rozstawioną każdy korpus po 35 cm. Orzę samym "gołym" pługiem (tzn. bez przedpłużków, bez wału). Zetor idzie w nim bardzo dobrze, średnio jeżdżę z prędkością 8 km/h i wcale nie ma za ciężko. Moje gleby są różne, zależnie od kawału pola, klasy to przeważnie III i IV, jedynie miejscami zdarza się V. Głębokość mojej orki, jaką wykonuję mieści się w przedziale 25-30 cm (w zależności czy zimowa, czy siewna).

Tak jak już mówiłem, 95 km spokojnie wystarcza do 4 obrotowej (rozstawionej każdy korpus na 35 cm) do orki w takich warunkach jak ci wyżej opisałem. Na podstawie tego możesz porównać sobie twoje warunki, twój pług i to, czy HSX 120 da w nim radę. pzd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

W tej chwili pług jest rozstawiony 4x50 cm z przedpłużkami.W przyszłości może jakiś wał ale nie chciałbym przesadzić z obciążeniem ciągnika.Obecnie ciągnie go Mf 115 km,7-8 km/h,ziemia-trochę 3,przewaga 4-5.Jak napisałem wcześniej miałem wrażenie że 140hsx szedł z pługiem dość ciężko,dlatego moje pytanie co do 120hsx.Może ktoś na forum ma 120 i napisze jaki pług ciągnie i jak sobie radzi.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

ktoś ma już zmodernizowaną forterre hsx z 2013 r niby ma zwiększony rozstaw kół o kolejne 10 cm wydajniejszą pompę 85l/min i 8.5 tony udźwigu ile kosztuje ona po modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

ja swoją 130 z przednim tuz, obciążniki na tylne koła 350 kg kabina lux itp wyjąłem za 188 netto koła 420/520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj