Polecane posty

zorak    2

Moim zdaniem to tylko te hsx będą mieć te silniki 16v a zwykłe forterry będą mieć zwykłe

A fajnie wygląda z tym oknem dachowym przyda mi się do tura :rolleyes:

Czytałeś to co napisałem wcześniej ? Wszystkie nowe forterry mają silnik 16V i filtr cząstek stałych (jest to związane ze spełnieniem normy spalin) . Z silnikiem 8V dostępne tylko z zapasów u dilerów. Moja jest wyprodukawana w 2013 i już na silniki 16V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

@daniel,ja sie dokopałem do tej forterry, nawet gadałem z jednym z przedstawicieli,a drugi mnie ochrzani,że miałem czelność dotknąć gałki biegów xD

Skoro mają teraz 16V to pewno będą mniej palić... A co z proxami? Tam normy nie wchodzą?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

wchodzą, tylko w proxach to 16 zaworow silniki bedą od 90 wzwyż chyba. w mniejszych zostają 8 zaworowe, gdzies widziałem zagraniczna strone zetora to tam były silniki 16 zaworowe w silnikach proxim 90 i 100


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

To dobrze bo mniej będą palić bo co do tych starszych chodzi przesąd że dużo palą i to zniechęca do kupowania, bo sam tak miałem że zastanawiałem się nad innym z powodu tych cen paliwa i tych przesądów.

A teraz jestem jak na razie zadowolony z wyboru hsx 140 bo cena rozsądna i z opisów to fajny ciągnik i jak pytałem posiadaczów forterry 135 16v to w orce to około 15l z 4 w obrocie to około 10 - 12 litrów na hektar a to dobry wynik.

Zobaczę co pokaże w polu jaka praca będzie nim i jak z spalaniem będzie.

Edytowano przez Tygrys2404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Ale przynajmiej ci co kupią nie będą narzekać :rolleyes:

I jak będą inni zainteresowani pytać posiadaczy tych szczególnie hsx to sprzedaż wzrośnie bo dopra opinia użytkowników to połowa sukcesu B)

Edytowano przez Tygrys2404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Oglądałem na targach w kielcach Zetora forterre hsx z tą nową kabiną i fajny traktorek, kilka rzeczy zmienionych jest nie tylko okno dachowe ale też gaszenie odbywa się za pomocą kluczyka, radio znajduje się po lewej stronie z boku kabiny i sterowanie klima z prawego boku kabiny.

reszta raczej wszystko jak w tych z początku produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtek123    0

Kolego jak ty kupujesz traktor żeby miał dużo bajerów to sie nie odzywaj,liczy sie moc a nie bajery :v A ZETOREK u mnie sie ładnie sprawuje nie nażekam na obydwa z resztom i na new hollanda T5090 też nienażekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Nie tylko ale pisałem co się zmieniło jakie zmiany weszły w hsx w 2013 roku, ale widząc po odpowiedzi to słabo orientujesz się bajery też są potrzebne zwłaszcza jak się spędza po 15 godzin dziennie na traktorze. A widzę po wieku to o tym nic nie wiesz.

Edytowano przez Tygrys2404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Bajery... zalezy co masz na myśli mówiąc bajery :D Bo klima to powinien być raczej standard,a bajerem może być ... no dajmy jakiś komputer co ci np mówi ile przy aktualnym obciążeniu owali ci paliwa :)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Bajery np. zmiana automatyczna półbiegów do obciążenia automatycznie wyłaczany wom jak się podniesie podnośnik w pewną wysokość itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zrobią automatyczną skrzynię to kupię drugiego

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ja go pisałem ????????????????????

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Rozmawiałem dziś z przedstawicielem i za forterre 140 hsx z przednim tuz i wom z turem z łyżką krokodylem i chwytakiem do bel z obciążnikami 350 kg na jednym kole tylnym reszta ful wypas z kabiną z panoramicznym szyber dachem wersja 2013r wycenił mi na 253 tys zł :rolleyes:

Co wy na tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz190    0

Ja byłem u dilera w piatek i zetora hsx 130 szerokie ogumienie przedni tuz kabina classic wycenił na 201.000 netto a ładowacz 220li plus chwytak kiszonki 1,8 łyzka materiałów sypkich 2.20 chwytak do bel cena 29.000 netto czy to dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Moim zdaniem to troszkę drogo bo ja mam ofertę forterry 140 hsx z ładowaczem 260Sli chwytakiem do bel krokodylem i łyżką dodatkowo obciążniki na tylne koła po 350kg i przedni tuz i wom z kabiną lux automatycznym zaczepem za 250 tys i do utargowania wiecej niż 240 tys brutto to nie dam. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Jak chcesz to Ci mogę pomóc tylko napisz dokładne wyposażenie jakie chcesz i z skąd jesteś bo ja już w tym temacie siedzę 2 miesiące. Napisz w prywatnej korespodencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterra12    0

A powiedzcie mi...

Czy w ciągnikach Zetora Forterrach HSX jest stosowana emisja spalin (TIER IV) i trzeba wlewać do niego jakiś ciekły azot czy mocznik (nie wiem dokładnie co) nazwany AB Blue (czy jakoś tak)..

Wiem że w John Deere'ach 6M, 6R, New Holland'ach T5, T6 itd jest to stosowane...

Bo to mnie tylko zniechęca to zakupu..

Byłem nastawiony ma T5.115 (NH) ale jak o tym usłyszałem odpadł od razu i teraz Forterra ale jeśli w niej to jest to ja chyba podziękuję :(

 

Powiedzcie mi proszę was ja bardzo drodzy rolnicy ^^

 

Pozdrawiam :D

Forterra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Zetor na razie stoi daleko w tyle z normami spalin (spełnia tylko te, które już koniecznie musi), a więc na pewno nie ma tego systemu redukcji katalitycznej tlenków azotu (SCR, lub potocznie Adblue). Nie musisz się bać. Jeśli chodzi o John Deere natomiast, to z tego co wiem, większość lub może nawet wszystkie ciągniki produkują bez Adblue (ale w zamian to wstawiają mega rozbudowane systemy redukcji spalin - EGR i filtrów cząstek stałych, co według mnie jest dużo gorszym rozwiązaniem - szczególnie te EGR'y, które chętnie bym zamienił na Adblue).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj