filip94lemken

Agroamsz SN 300

Polecane posty

Bronek4011    0

ja bymci polecił unie famarol plus s 400/3xl jest tańszy i chyba lepsze wykonanie niż agro-masz

 

ja bymci polecił unie famarol plus s 400/3xl jest tańszy i chyba lepsze wykonanie niż agro-masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez większego sensu jest łączenie agregatu z zębami i siewnika z talerzami, jak resztki przejdą przez agregat to i przez siewnik też. Choć dla tych co nie wałują kółka dociskowe mogą mieć znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

radlice talerzowe są bardzo dobre i ja tylko takie polecam ponieważ zarówno na lekkich ziemiach są dobre a na ciężkich źiarno jest bardzo dobrze przykryte. Ja mam i polecam tego typu siewniki. Nadbudowanie siewnika na agregat to też bardzo dobre rozwiązanie bo ciągnik jest odciążony :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a jakie masz ziemie bo jak lekkie to nie opłaca się dopłacać do talerzowych a jeśli ciężkie i cenisz sobie dobre wschody i dobry plon to tylko tarczowe (ciężkie mam na myśli gline np)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no to weź dopłać i bądź dumny z wschodów ja mam i naprawdę to nie jest żadne chwalenie, różnica to taka jakby siać starym poznaniakiem a nowym poznaniakiem :D

ja też mam cięzkie ziemie typu glina i jak miałem siewnik na zwykłych radlicach to ziarno leżało na wierzchu nie wszystkie ale leżało a teraz ani jednego nie znajdziesz :D

naprawdę polecam :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

fergusonki bo najpierw myslalem o jakims focusie active ale to wydatek 80tys+ do tego ciagnik by musiał byc inny to jakas stara 16 kolejne 35, a agromasz wiadomo nie ejst niewiadomo co ale ciagnik by dał rade i duzo mniej wychodzi, a redlice talerzowe to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

2 tarcze i za tym kułko dogniatające :)

ja mam z KUHN brone aktywną HRB303D i na to siewnik INTEGRA3003 i ciągnę te zestawik MF 135km. ale jak masz cięzkie ziemie to może by się zastanowić nad aktywnym :o bo bronowanie do miłych nie należy wiem coś o tym :D

 

A ile ma koni twój ciągnik ?

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

moj ma 105km i słaby udzwig jak na ta moc, ale uciac ma zarabisty, z aktywnym moze byc problem bo mialem maly wypadek przy tym ciagniku a wom sie nie kreci ;p, a do uprawy ciezkich ziemi mam talerzoke z packerem i wały croscila, ale moze sie cos kiedys wykombinuje ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

2,5 metra aktywnego by uciągnął bo ja mniejszym ferdem 115km ciągnąłem 3m i szedł :D taki agregat sam agregat bez siewniika waży około 1500/2000kg


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

2 tarcze i za tym kułko dogniatające :)

 

Próbowałeś siać tym siewnikiem bez agregatu? Gdzieś ktoś kiedyś pisał, że jak kółko dogniatające wjedzie na grudkę ziemi to wyciąga też redlicę na wierzch. Pytam, bo właśnie szukam dobrego siewnika. Jak jest rozwiązany ogranicznik zagłębienia redlicy - np przy przejechaniu z gliny w piach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

nie nie próbowałem bo mam drugi agregat do wstępnej uprawy. Jest to mozliwe ale bardzo rzadko a nawet nie powinno się tak dziac ponieważ talerze robiąc dziurę di ziarna odżucą grupę :D Jak masz pole całe gliniaste to zwiększasz docisk radlic a jak masz mieszane pole no to wiadomo nie można dużego docisku bo na piachu pójdzie za głęboko :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

fergusonki co do aktywnego to jakos by poszedł z tymi 3 metrami, dzwigac by mial ciezko, ale w nim WOM nie działa, zostaje tylko zwykły bierny, bo talerzowke mam osobno, chyba zeby zalozyc siewnik na ta talerzówke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ale talerzówka ładnie robi ciężkie ziemie? bo dobrze uprawiona ziemia to pół sukcesu :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no to ja mam chyba mocniejsza gline :) bo u mnie talerzowke pogniesz xD


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

noo kolega wyżej ma racje :) byle co kolczatka brona czy wał a duzo daje...


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

cieżka sprawa, bo niemam ramienia, a w obrotowym łancuch nie wchodzi w gre, cos sie moze wykombinuje, ale ja w tamtym roku po orce walowalem i potem sialem razem z talerzowka to fajnie szlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a czemu wałek wom Ci nie działa ? :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj