Gość Profil usunięty

Schemat sterownika prasy Hesston 5670H.

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

 

Prośba skierowana przede wszystkim do elektroników serwisantów, ale również zwykłych użytkowników tejże prasy. Potrzebuję schematu sterownika tej prasy. Nie chodzi o schemat podłączenia sterownika do maszyny, ale o schemat wewnętrzny sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, to już mam, ale jest to katalog części. Nawet serwis NH nie chce pomóc, a z tego co udało mi się ustalić to ta prasa jest ciągle serwisowana przez serwisy NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

temat jak dotąd nieosiągalny. jak narazie po za katalogiem części nic nie ma lub nie idzie zdobyć. o tym że części do tych pras można dostać u dilerów NH też słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewien znany diler NH (właściwie jego serwis) nawet nie odpisuje na maile. Nie wiem jak z takim podejściem zdobyli tytuł serwisu roku. A producent prasy FiatAgri to jest teraz NH. Dlatego mają części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jak wygląda w środku ten sterownik? To jest układ na płytce drukowanej, czy może scalak? Czym steruje ten sterownik - Włącza owijanie, podnosi/opuszcza klapę tylną, włącza/wyłącza wom, gęstość owinięcia sznurkiem/siatką, sygnalizator napełnienia komory, rozmiar balotu? To jest coś takiego: http://otomoto.pl/ne...ne-A201754.html ? Ten kolega może pomóc, on zna się na rzeczy:

http://www.youtube.com/user/Rapimodel?gl=PL&hl=pl

http://www.agrofoto.pl/forum/user/10236-mechatronik/

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest sterownik analogowo-cyfrowy. Sygnalizuje napełnienie komory, włącza owijanie i steruje ilością owinięć sznurka. Kolega @mechatronik ma taki schemat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Kolega @mechatronik nie ma go. Jeśli możesz, to wyślij mi, ale na pw zdjęcie środka(płytki, a dole i górze) tego przetwornika, a pomogę stworzyć ten schemat(studiuję elektrotechnikę na AM Gdynia, a poza tym interesuje mnie ten temat). Diler z oczywistych powodów nie poda schematu(serwis kasę by stracił). Jeśli nie tą drogą, to proponuję zagadnąć zwykłego szaraka pracującego w serwisie. Z własnego doświadczenia wiem, że z "górą" nic nie załatwisz. Trzeba z tymi niżej postawionymi.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, ja też jestem zawodowym elektronikiem co powinieneś wywnioskować po mojej sygnaturce. Z tym sterownikiem sobie bez problemu poradzę, to jest tylko kwestia czasu a co za tym idzie pieniędzy, bo klient średnio ma ochotę płacić za tworzenie przeze mnie schematu chce tylko żeby sterownik działał. Ale żeby go naprawić trzeba wiedzieć jak on działa a do tego przydatny jest schemat. Jak będę u klienta to zrobię zdjęcia PCB. Tylko, że to jest płytka dwustronna i stworzenie z niej schematu zajmie sporo czasu. Dlatego szukam gotowego żeby ten czas zaoszczędzić. Jak będę miał zdjęcia to Ci wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

OK. Rozumiem. Na szczęście sezon nie jest "w pełni" i jest troszkę czasu na to. A co w tym sterowniku nie działa?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie działa część cyfrowa, nieprawidłowo sygnalizuje napełnienie komory i nie włącza owijania. Część analogowa steruje siłownikiem przez PWM i to działa tak jak powinno. Ale masz rację, do sezonu jeszcze sporo czasu i bez problemu da się to opanować. To jest zrobione na układach cyfrowych CMOS CD 4XXX i wzmacniaczach operacyjnych LM, więc układ jest dość prosty. Sygnały wejściowe to dwa wyłączniki krańcowe. Jeden to sygnał napełnienia komory, a drugi jest czujnikiem położenia igieł. Czujnik napełnienia komory zwiera do masy i tym sygnalizuje napełnienie komory. Jednak wyłącznik pozostaje zwarty cały czas, do momentu opróżnienia komory. I tu pojawia się problem. Kiedy czujnik napełnienia komory zewrze się na chwilę to cały układ działa poprawnie, tzn. wykonuje cały cykl owijania. Jednak podczas pracy kiedy czujnik jest zwarty cały czas układ nie włącza owijania. A taka praca czujnika jest prawidłowa. Można to ominąć dodając układ generujący impuls po zwarciu czujnika, jednak nie jest to rozwiązanie profesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jednak podczas pracy kiedy czujnik jest zwarty cały czas układ nie włącza owijania. A taka praca czujnika jest prawidłowa. Można to ominąć dodając układ generujący impuls po zwarciu czujnika, jednak nie jest to rozwiązanie profesjonalne.

 

A może to zwarcie nie jest dostateczne, tzn pod wpływem czasu materiał mógł zmienić swoje właściwości i czasem gdy zetknie się w odpowiednim miejscu, to załączy, a jak w nie odpowiednim, to nie załączy. Jeśli to nie to, aby zastąpić czujnik zwarciem trzeba tak dobrać przewód zwarciowy, aby idealnie zwierał. Można by spróbować podłączyć układ pod oscyloskop i poobserwować jak działają poszczególne jego funkcje. Znając jego budowę i oznaczenia elementów, z których jest zbudowany można odnaleźć lub zasymulować prawdziwe działanie poszczególnych elementów układu w bascomie, multisimie lub alterze. To da obraz tego, w czym jest problem i po zasymulowaniu tego układu i porównaniu z rzeczywistymi wynikami z oscyloskopu będzie można wywnioskować co wymaga wymiany. Czy układ ten jest zbudowany w smd, czy tradycyjnie?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę, że kolega teoretyk. Tu nie trzeba żadnych symulacji, bo one nic nie dadzą. Co do tego zwierania to układ ma działać tak: styk w krańcówce zwiera, włącza się sygnał napełnienia komory, po chwili wyłącza się sygnał, włącza się owijanie. Po opróżnieniu komory styk w krańcówce rozwiera i rozpoczyna się następny cykl. Tak działało to do tej pory. Teraz wygląda to tak: styk w krańcówce zwiera, włącza się sygnał napełnienia komory i na tym koniec, sygnał piszczy cały czas i nic się nie dzieje. Jeżeli jednak po włączeniu sygnału ręcznie rozłączy się krańcówkę to cały cykl przebiega normalnie. Tak więc występuje jakieś zakłócenie na wejściu co powoduje wadliwą pracę. Jak wiadomo układy CMOS są wrażliwe na takie zakłócenia. A układ jest zbudowany z przerzutników i układów czasowych więc nawet pojedyńcze zakłócenie spowoduje cuda. Układ jest w THT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Tak więc występuje jakieś zakłócenie na wejściu co powoduje wadliwą pracę. Jak wiadomo układy CMOS są wrażliwe na takie zakłócenia. A układ jest zbudowany z przerzutników i układów czasowych więc nawet pojedyńcze zakłócenie spowoduje cuda. Układ jest w THT.

 

Nie wiem, czy do końca o to chodzi, ale przypuszczam, że tak: http://www.elektronika24.pl/Cyfra,64,Podstawy-TC-Wrodzone-wady-ukladow-TTL-i-CMOS.html


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niezupełnie o to. W artykule z linku chodzi o przenoszenie zakłóceń przez linie zasilania przy dużych częstotliwościach przełączania. A ten układ działa statycznie, są tu tylko przerzutniki asynchroniczne. Niemniej jednak jakieś stany nieustalone występują i powodują one niepożądaną zmianę stanu przerzutnika, który jak wiadomo jest układem pamiętającym. Ale muszę dokładnie pomierzyć co tam się dzieje na liniach zasilania i wejściach z wyłączników krańcowych. Może coś uda się wychwycić oscyloskopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Niezupełnie o to. W artykule z linku chodzi o przenoszenie zakłóceń przez linie zasilania przy dużych częstotliwościach przełączania. A ten układ działa statycznie, są tu tylko przerzutniki asynchroniczne. Niemniej jednak jakieś stany nieustalone występują i powodują one niepożądaną zmianę stanu przerzutnika, który jak wiadomo jest układem pamiętającym. Ale muszę dokładnie pomierzyć co tam się dzieje na liniach zasilania i wejściach z wyłączników krańcowych. Może coś uda się wychwycić oscyloskopem.

 

Tak właśnie myślałem, że to może być coś z zasilaniem. W ciągniku zakłócenia w instalacji daje nawiew, kierunkowskazy, kogut. Oprócz tego, to to, co powyżej napisałeś.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i sprawa się częściowo wyjaśniła. Wczoraj dzwoniłem do klienta, bo nie dawało mi to spokoju. Okazało się, że na moment podłączył odwrotnie zasilanie. Czyli, któryś z CMOS-ów będzie uszkodzony, a co najmniej powoduje wadliwą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

No i sprawa się częściowo wyjaśniła. Wczoraj dzwoniłem do klienta, bo nie dawało mi to spokoju. Okazało się, że na moment podłączył odwrotnie zasilanie. Czyli, któryś z CMOS-ów będzie uszkodzony, a co najmniej powoduje wadliwą pracę.

 

Od początku myślałem, że to będzie jakieś uszkodzenie. Niedaleko mnie facet miał problem z EHR z MF-ie, a mianowicie podniósł maszynę, ale już jej nie opuścił. Jak się później okazał jakiś rezystor za 20zł był uszkodzony, brat gospodarza jest elektronikiem i momentalnie sobie z tym poradził, a chciano mu w serwisie wcisnąć nowy komputer od korbanka za 15tys zł(rzeczywiście kosztuje max 5000zł nowy oryginalny).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego jeszcze nie wiem na 100%, ale klient mówi, że kilkanaście sekund zasilanie było podłączone odwrotnie. Na dniach będę miał sprzęt u siebie, więc wszystko się wyjaśni. Tylko tak się zastanawiam, że wszystko działa w miarę poprawnie, bo przy takim podłączeniu zasilania układy scalone powinny iść z dymem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

pojawił się problem ze sterownikiem od 5670H. owijanie manualne działa bez zarzutu, natomiast automatyczne nie. po przełączeniu w pozycję auto siłownik cofa aparaty wiążące i non stop słychać że jest silnik siłownika załączony. co może być przyczyną? ew szukam osoby w która to naprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no koledzy pomożecie? mam prawie identyczny problem jak kolega wyżej z tym samym sprzętem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

po sprawdzeniu w innej prasie wyszło że sterownik jest uszkodzony, tzn nie działa opcja auto. ktoś może jest w stanie naprawić ten sterownik? ile może kosztować naprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janKesz44    0

Witam

Też mam uszkodzony taki sterownik, żeby go naprawić potrzebuję wiedzieć do czego są poszczególne przyciski. Czy ktoś mógłby napisać jaka jest funkcja klawisza START i co robi przełącznik na prawo od bezpiecznika na bocznej ściance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gruby12345
      Witam serdecznie, od dłuższego czasu poszukuję prasy zwijającej która będzie współpracować z Zetorem 5245 (51KM). Zastanawiam się nad prasą stało komorową Agram 9210 lub zmienno komorową Hesston 5670. Pieniądze jakie mogę przeznaczyć na zakup to kwota ok. 10 tys. zł. Dodam jeszcze że prasa będzie wykorzystywana głównie do siana i słomy a sporadycznie także do sianokiszonki. W sezonie przewiduję zrobić ok. 200 bel wszystkiego. Co sądzicie o tych prasach, jakie są ich zalety i wady oraz jak wygląda cena części zamiennych? Może macie jakieś inne propozycje?
    • Przez gruby12345
      Witam, jak myślicie czy zetor 5245 (51 KM) da radę z prasą JD 540 lub 545, i czym te prasy się różnią?
    • Przez bodzioszajs
      Witam
       
      Wszelkie ważne informację są w linku poniżej:
      http://olx.pl/oferta/prasa-zwijajaca-feraboli-entry-120-nowa-CID757-IDasF4X.html
       
      Pozdrawiam
       
    • Przez Stiker
      Witam
      Mam problem z moim Deutz-fahrem agrotron 100 z 99r. Mianowice nie działa w nim podnośnik, a raczej raz działa raz nie działa ale coraz częściej nie działa, w sumie to już w ogóle. Albo się blokuje w  albo nie chce opuszczać. Podnośnik jest elektryczny więc gdyby ktoś miał schemat do niego lub jakiegoś pokrewnego to było by miło. Poza tym nie patyczkowałem się i od razu wezwałem do niego serwis. Serwisowi nie udało się podpiąć traktora do komputera -gość poklikał, pokręcił i stwierdził że to na 95% potencjometr od regulacji prędkości opuszczania chociaż wydało mi się to mało prawdopodobne. Do tego powiedzieli że ew. tą część mogą mi na zamówienie sprowadzić i słoną fakturę wystawili. Znajomy elektryk(naprawdę dobry fachowiec) sprawdził wszystkie obwody, złączki itd. oraz ów niepewny potencjometr i resztę przełączników i  stwierdził, że są w dobrym stanie.   Jego podejrzenie padło na centralkę. Coś wielkości 5cm na 15cm. Nie znam się na tym. Czy ktoś mi jest mi w stanie powiedzieć co  powinienem zrobić i jak ew. tą centralkę naprawić. Dodam że serwis nie mógł podpiąć się do komputera prawdopodobnie dlatego żę kable nie były do gniazda podpięte czego serwisant chyba nie zauważył.
      Pozdrawiam
    • Przez Tommekpol
      Oferta nie aktualna. Prasa została sprzedana. Temat do zamknięcia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj