goodkat

Kupno ziemi przez obcokrajowców

Polecane posty

goodkat    2

Witam wszystkich. Chciałbym poruszyć temat dosc nie wygodny dla naszej władzy... Mianowicie dnia 22.11 idzie na przetargu 25ha ziemi kl IIIa, jednym ze zgłoszonych do przetargu jest 'rolnik' posiadający 2ha ziemi, bez jakiejkolwiek maszyny do uprawy... Wszyscy w około wiedzą, że jest to osoba podstawiona przez duńską spółkę... "Rolnik" ten nie jest w stanie przedstawić żadnych faktur potwierdzających prowadzenie gospodarstwa. Kontaktowałem się z przedstawicielami IZB Rolniczych, ci załamują ręce i nic nie potrafią poradzić. Przepisy są tak napisane, żeby nie robić za dużo kłopotów obcokrajowcą, mało tego, ten typ, który nazywa się rolnikiem wszem i wobec opowiada jak to wykasuje miejscowych rolników. Dla mnie to jest czysta paranoja. w 1939 wzieli nas siłą, teraz wykupią

Rolnicy musimy się obudzić, skoro nasza władza chce wydrzeć nam naszą ojcowiznę, ziemię o którą walczyli nasi przodkowie...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraj20l    0

bo Polska jest najważniejsza a Stara Unia to gnoje którym zawdzięczamy dopłaty i dzięki nim rozwijamy się ale co tam przecież chcą nam zabrać wszystko ;] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcą wprowadzic podatek dochodowy od rolników to jakies jaja są w tej polsce myślą że rolnik zarabia nie wiadomo ile... Niech by przyszedł jeden z drugim do gospodarstwa i zobaczyli jak jest. Niech sobie pensie obniża a nie 40tyś na miesiac za nic nie robienie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zbierzcie się w kilku obijcie dziada do nieprzytmności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Cwane francuzy i hitlersyny... dali nam programy i dofinansowania - chłop wymienił sprzęt na nowy w 99% zagraniczny (ursus nie jest polski - to składaki, nawet byle talerzówka ma zachodnie talerze), zachód miał elegancki rynek zbytu, dali w łapę naszym rządzącym co by nam przepisy restrykcyjne ustanowili ( wymogi dotyczące obór itp, zwykłe badania ziemniaka - papier niemal niemożliwy do zdobycia a na zachodzie obory marne i nikt nie robi im problemów, papier na ziemniaka też łatwiej załatwić), przemysł nam zniszczyli w latach 90, teraz dokończyli resztę - stocznie i cukrownie. Pracy coraz mniej - sektor budowlany pada, zostają usługi - market na markecie, bank na banku i wszystko zagraniczne. Wywożą resztki kapitału. Została nieszczęsna ziemia - i to nam zabiorą powoli. Chory kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraj20l    0

chorzy to wy jesteście i wasze anegdotki jak to źle się dzieje na rolnictwie jeśli tak wam źle to sprzedajcie ziemię i idźcie do pracy albo wyjedzcie za granice nie ma już murów które trzymają ludzi na siłę każdy robi co chce jak Polacy potrafią tylko protestować i palić opony to dlaczego nie sprzedać Niemcom ziemi którzy pracują najwięcej w Europie jak im podnieśli wiem emerytalny to nawet się nie odezwali a u nas wielka wojna. zgadzam się ten kraj jest chory ale dlatego ze zamieszkują go takie szajbusy jak wy ;] Pozdrawiam i zrugajcie mnie teraz bo i tak do tego się nadajecie bando nienawiści wobec Tuska ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Buahaha Niemcy to banda nierobów a ty wyjeżdżasz że pracują najwięcej w europie człowieku piz***j się głową o ścianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd masz takie informacje że Niemcy pracują najwięcej w Europie ? Jak już chcesz sie na coś powoływać to podaj źródło. Chcesz to możesz robić do 67. Ja jakoś nie chce. Według ciebie to donald jest spoko co ? Masz chociaż troche pola że jesteś taki mądry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1

Kraj20L@ ty chory człowieku jak masz pisac takie głupoty to nie pisz lepiej wcale co według ciebie najlepszym wyjsciem jest sprzedać swoją ziemie i wyjechac pracować na szwaba to jest dopiero chorym myśleniem naszczęcie wieksząć na tym forum jest prawdziwych rolników ktorzy nie dadzą sie zmanipulować trzymajcie się prawdziwi rolnicy :) a ty idz lizać zad Tuskowi na tyle cię stać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Niemcy pracują o 50-60 godzin rocznie mniej niż Polacy. ,,Polacy potrafią tylko protestować i palić opony" jesteś taki cwaniak to nie chowaj się w necie,powiedz to otwarcie w realu na wsi.

Wielcy Europejczycy... I wasze komentarze bo polacy to potrafią tylko to i to i nic nie robią.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraj20l    0

myślisz ze nie mówię tego ? sorry ja swoje zdanie posiadam i jawnie je demonstruje lecz jeśli nie zgadzam się z kimś to nie mam zamiaru go obrażać tak jak wy mnie ale wysłuchać i używać takich argumentów by go przekonać do swojej racji lecz jeśli dla was taka dyskusja jest za trudna i potraficie tylko ''orać pole'' i siać kur**i to pozostaje mi tylko pogratulować i nie dziwić się dlaczego Lepper się dostał do władzy bo najgłośniej darł mordę jak wy. a co do tego czy mam ziemię to tak posiadam 60 ha i nie mam powodu do narzekania mimo iż są lepsze i gorsze dni jeszcze raz POZDRAWIAM Ciołki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Masz rację-nie ma to jak pozdrowienia dla najbliższej rodziny :D na koniec postu.Pozwolisz że dołączę się do tych nietypowych pozdrowień ?-jako że podejrzewam iż (jak to w rodzinie )podobne nazwiska nosicie to pozdrowię i ciebie kolego Ciołku :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Widzę że ten temat to tylko wylęgarnia sporów .

Zamykam


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj