Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JANCZAK1176

Balarus952.4 wysokoś podnoszenia ramion

Polecane posty

JANCZAK1176    39

Witam mam pytanko .Jstnieje możliwość regulacji wysokości podnoszenia w tym ciogniku ,pusty podnośi ramiona bardzo wysoko ,a z maszynom zaczepionom już nie. Wiem że śruba centralna ućiska na zawór odćinajoncy..Bęnde wdzięczny za naukę i podpowiedz

seweryn20    575

Uciska czy nie powinien podnieść na maxa z maszyną. Sprawdź jaki masz tryb pracy włączony ale to raczej nie ma znaczenia. Na twoim miejscu sprawdził bym jakie ciśnienie maksymalne jest na hydraulice. Mtz im wyżej podnosi to ma ciężej bo zmienia się kąt ramienia za które ciągnie siłownik. Możliwe że po prostu masz ustawione za niskie ciśnienie otwierania się zaworu hydrauliki. Lub kończy się pompa.

Junkers    42

W 952 nie ma oddzielnego wybierania trybu, lewa dźwignia ta od kierowcy jest od regulacji kopiującej i działa tylko pod końcem i to dosłownie na milimetry, że albo podniesie lekko albo do samej góry (przez takie działanie rozwaliłem pługiem lampkę tablicy rejestracyjnej), a druga dźwignia po prawej ta od szyby i ręcznego gazu jest od reg. siłowej a przynajmniej tak mi się wydaje i ją podnosi się tak do połowy i może janczak1176 podnosisz właśnie tą dźwignią.

Możesz mieć tez nie wyregulowane cięgna tych dźwigienek co idą do monobloku...no właśnie, napisz najpierw jaki masz podnośnik??

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

Fakt. Nie doczytałem o jaki ciągnik chodzi. Pozostaje j. w.

Janczak jak nie masz instrukcji obsługi to podaj mi adresa na gg lub pw podeślę ci. Za dużo tego żeby tłumaczyć na forum.

Edytowano przez seweryn20

Kulik    2

W moim też tak było jak był nowy bez maszyn podnosił wysoko na max,a z pługiem do połowy wys.podejrzewałem że to może coś z czujnikiem podnośnika http://agromasklep.p...id_product=1394 ,odłączyłem dzwigienke łączącą ten czujnik i zawór,od strony czujnika zdjąłem ją i przykręciłem ją do boku podnosnika tak aby ona nie działała razem z śrubą i od tej pory cały czas podnosi na max

Edytowano przez Kulik

SZYMANOX    376

przez takie działanie rozwaliłem pługiem lampkę tablicy rejestracyjnej

Hahaha Junkers nie tylko ty :P

JANCZAK1176    39

Koledzy ten ciągnik pośiada mój wujo od 2 lat Przypatkiem zapytał MNIE o to ,że podnośi mu nisko z np pługiem ,a na pusto do samego końca .Ja trochę znam śię i od razu ,po podpięćiu pługa zobaczyłem ten zawór ,który rozłancza łoncznik górny. Więc zapytałem WAS o regulacje tego wynalasku. Ten podnośnik jest na dwa tłoki

Edytowano przez JANCZAK1176

Cihu    123

Odświeżę trochę temat. Dziś podczepiłem gruber do mojego 952.4. Gruber jest dość wysoki, po ustawieniu go do pracy okazało się, że Belarus bardzo nisko go podnośi. Poczytałem i w instrukcji (strona 52) jest coś napisane o przeniesieniu punktu mocowania cięgna. Trochę pomogło maksymalne skrócenie cięgien pokrętłami. Piszecie także coś o regulacji jakiegoś zaworu. Gdzie tego szukac? A o tym żeby podnośnikiem zahaczyć o lampkę rejestracji? U mnie to chyba niewykonalne. Musiałbym podnosić chyba 3 razy wyzej. Oki chłopaki jakie rady?

Cihu    123

Sam nie wiem, nie było czasu się Ruskiemu przygladac tak dokładnie. Zacznie się nowy tydzień nowe wyzwania. Na pewno postaram sie coś zmienić z mocowaniem końcówek cięgien. No i intryguje mnie ta tajemnicza regulacja.

Edytowano przez Cihu

Cihu    123

Ok Problem usunięty. Podaję rozwiązanie. Problemem był ogranicznik zamontowany na wajsze od podnoszenia. Po odkręceniu ogranicznika belarus podnosi bardzo wysoko. Regulacja linek niewiele pomogła. Szlifierka poszła w ruch i skróciłem ogranicznik o 1/3 długości. Wyrzucenie całkowite nie wchodzi w grę ponieważ można sobie gruber do kabiny wsadzić.

Edytowano przez Cihu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować