Zaloguj się, aby obserwować  
tomi8317

Jakiej firmy agregat uprawowo siewny

Polecane posty

tomi8317    1

Chce kupic agregat uprawowo siewny 3m ma współpracowac z siewnikiem kongskilde niewiem na który sie zdecydować agromasz ,staltech ,rolmako , grano system , famarol, mandan, ciagnik jaki posiadam to renault 106 54 .Jaki z tyłu wybrać wał doprawiający gleby glownie piaszczyste 5,6 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Moim zdaniem agro -masz , to jest dobra firma , wał strunowy albo rurowy ewentualnie packer no i tyle :)


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Ale czy wał packera bedzie sie obracał na piachu bo czytałem na forum ze lubi sie pchac jak to jest w rzeczwistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Na piach to wał rurowy lub strunowy.

@wsiok może i dobry do krótkiego ciągnika ale roboty dobrze nie zrobi. Poza tym wcale nie jest to taka mocna rama jak wypisuje producent a montowanie do tego agregaty wału packera moim zdaniem mija się z celem. Można powiedzieć, że jest to jedna z wielu konstrukcji uklepanych w garażu fajnie pomalowaną i obklejoną naklejkami za cenę przybliżoną do maszyn krajowych z górnej półki.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

Na piach to wał rurowy lub strunowy.

@wsiok może i dobry do krótkiego ciągnika ale roboty dobrze nie zrobi. Poza tym wcale nie jest to taka mocna rama jak wypisuje producent a montowanie do tego agregaty wału packera moim zdaniem mija się z celem. Można powiedzieć, że jest to jedna z wielu konstrukcji uklepanych w garażu fajnie pomalowaną i obklejoną naklejkami za cenę przybliżoną do maszyn krajowych z górnej półki.

mam taki i jestem w 100%zadowolony z wyboru.co do jakości wykonania to mandamy rolmaka to sie mogą schować a kosztuje połowe uni.konstrukcja jest solidna i tak sie sklada ze mam wał packera i nawet na piachu(pola mozaikowe)nie miałem najmniejszych problemów z zapychaniem.

jeśli nie widziałes tej maszyny to nie pisz pierdół.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

To chyba nie widziałeś jeszcze agregatu z górnej półki...


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Może inaczej. Jak twoim zdaniem dwu belkowy agregat uprawi ziemię a tym bardziej taką zwięźlejszą?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

nie odwracaj kota ogonem.

na glebach zwięzlych wskazany byłby aktywny ale dyskusja chyba nie była o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Nie odwracam kota ogonem a dyskusja była także o tym, Wiem, że na glebach zwięzłych wskazany jest aktywny, ale jeżeli w gospodarstwie są różne gleby? To co? Z takim agregatem nie wyobrażam sobie tego... Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja trochę z innej beczki jaki agregat uprawowy bez hydropaku. Panowie mam dylemat. Jaki Polski agregacik wybrać ?? Rozważam między agromaszem a własnej produkcji. Będę go ciągał fendtem 611 115 koni. Co do szerokości jestem już pewien 3,60. Tylko czy teraz opłaca się samemu tworzyć czy kupić gotowy.Posiadam stary agregat 2,7m i to ten mógł bym wzmocnić i poszerzyć do 3,70, oczywiście składany hydraulicznie. Do tego dochodzą te wszystkie wały itp.

Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Wiesz nie bardzo bo u mnie trochę piaski na polu i jak tym 2,7 uprawiał i z tyłu brony to na górkach buksował bez przedniego napędu, tyle że w ziemie wsadzony po samą ramę

Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Jaki sens uprawy na taką głębokość. Uprawa powinna być wykonywana do 15 cm.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Tylko nie ma sensu zmieniać na większy jeżeli będzie pracował na maksymalnej głębokości, bo go nie uciągnie jeżeli ma ciężko z 2.7m


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Nie będę go tyle wsadzał a wtedy to była taka uprawa gdyż warunki tego wymagały, a teraz będzie uprawa normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Jeżeli masz chęci i czasz to zrób sam, ale to nie będzie to samo


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Czemu uważasz że to nie będzie to samo ?? Co ten agragat z Amazone będzie czy co to tylko Agromasz specjalnych stopów i czego tylko tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj