Polecane posty

JD1052    206

Jak masz Fendta to ja już bym przy nim został bo DF bedziesz na nowo wszystko poznawał a tak Fendta znasz i wiesz o co w nim lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Też rozmyślam właśnie nad fendtem lecz troche młodszym i większym 311 albo 512 ale trafiają się właśnie takie DF w dość przyzwoitym stanie i mądrych pieniądzach a wyposażenie jest też dość, dość i dlatego jestem ciekaw jak to z tymi modelami jest czy skrzynie z połówkami i rewersem EH są słabym punktem tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fajne ciągniki, dobre do tura. Czytałem, że w wielu przypadkach psują się czujniki położenia pozycji pedału sprzęgła co skutkuje pojawianiem się błędu EB przy wciskaniu sprzęgła oraz brakiem możliwości przełączenia rewersu i zmiany półbiegu. Mój ma taką przypadłość, że przy przerzucaniu półbiegu z M na H i z powrotem mocno szarpnie (nie wiem o co tam chodzi). Mocna hydraulika, komfortowa i o dużym polu widzenia kabina i inne szmery bajery :D Jak coś więcej to pytaj ;)

Pozdrawiam.

 

Edit:

Wersje "s" mają jeszcze biegi pełzające, niektóre miały blokowany 6 bieg.

Myślę, że są to ciągniki warte swojej ceny.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Silnik deutz, skrzynia i mosty zf, hydraulika bosch/rexroth, sprawdzone markowe podzespoły. Nie mają jakiś typowych kosztownych awarii. Mniejsze i większe awarie wiadomo zdarzają się jak w każdym używanym sprzęcie. W agrotronach z początku produkcji kabina jest trochę niedopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Posiadam DF-a agrotrona 6.00s i sprawuje się bdb :) , jest z 1996, ma 6500mth, mam go już 3 lata i wymieniłem w nim tulejki w rozruszniku, uszczelniacz od pompeczki wspomagającej sprzęgło i naprawa komputera EHR (ok 1200-1500zł), ale teraz jest wszystko ok. Mam w nim skrzynię 6. bez półbiegów, jak wrzucę pełzające to na każdym zakresie (H,M,L i R) mam tylko po 3. biegi, czyli razem mam 27/9 zamiast 18/6 :D. Tak jak kolega @Dami615 wspomniał, widoczność z kabiny super ( w lato zbiłem szybę tylną-700zł :(, na dodatek miałem ją pełną, bo przeważnie agrotrony mają z prawej strony trójkącik na przewody, kable; niestety nie znalazłem tak owej i kupiłem z ,,wcięciem" w rogu, dorobiłem trójkącik z plastiku i jest git), cicho jak w busiku, dobrze działa ogrzewanie, ogólnie prosta obsługa, spalanie na przyzwoitym poziomie, ale drastycznie rośnie jak mu damy wysokie obroty, np w kosiarce, dobra dynamika, prędkość 50km/h, lubi wyższe obroty, gdyż na niższych już tak nie ciągnie do przodu, MTZ, którego posiadam, ciągnie od dołu, ale to inny silnik :) Ogólnie jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz z autentycznym przebiegiem to warto. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Pokazuje mi maksymalnie 49km/h na prostej więc 50 z góreczki pociśnie :D Chińskie odkurzacze itp połyka w trasie :D

Edytowano przez Luc826421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

Fajne ciągniki, dobre do tura. Czytałem, że w wielu przypadkach psują się czujniki położenia pozycji pedału sprzęgła co skutkuje pojawianiem się błędu EB przy wciskaniu sprzęgła oraz brakiem możliwości przełączenia rewersu i zmiany półbiegu. Mój ma taką przypadłość, że przy przerzucaniu półbiegu z M na H i z powrotem mocno szarpnie (nie wiem o co tam chodzi). Mocna hydraulika, komfortowa i o dużym polu widzenia kabina i inne szmery bajery :D Jak coś więcej to pytaj ;)

Pozdrawiam.

 

Edit:

Wersje "s" mają jeszcze biegi pełzające, niektóre miały blokowany 6 bieg.

Myślę, że są to ciągniki warte swojej ceny.

 

Potwierdzam te ciągniki są dobre.U mnie też najbardziej szarpie głównie z M na H, i właśnie mam tą wersje S i 5 BIEGÓW szósty właśnie chyba zablokowany, wiesz może jak go odblokować albo napisać w jakim celu został on wyłączony, dla mnie to nonsens skoro zostały zaprojektowane te ciągniki na 6 biegów to poco je blokować, i śmigam max 32km/h, na krótkie trasy jest bardzo żwawy do przyspieszania ,ale gdzieś dalej to z 40km/h by się przydało, czy to jest blokada mechaniczna czy to da się może elektronicznie odblokować po podłączeniu do kompa z góry dzieki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Posiadam DF-a agrotrona 6.00s i sprawuje się bdb :) , jest z 1996, ma 6500mth, mam go już 3 lata i wymieniłem w nim tulejki w rozruszniku, uszczelniacz od pompeczki wspomagającej sprzęgło i naprawa komputera EHR (ok 1200-1500zł), ale teraz jest wszystko ok. Mam w nim skrzynię 6. bez półbiegów, jak wrzucę pełzające to na każdym zakresie (H,M,L i R) mam tylko po 3. biegi, czyli razem mam 27/9 zamiast 18/6 :D. Tak jak kolega @Dami615 wspomniał, widoczność z kabiny super ( w lato zbiłem szybę tylną-700zł :(, na dodatek miałem ją pełną, bo przeważnie agrotrony mają z prawej strony trójkącik na przewody, kable; niestety nie znalazłem tak owej i kupiłem z ,,wcięciem" w rogu, dorobiłem trójkącik z plastiku i jest git), cicho jak w busiku, dobrze działa ogrzewanie, ogólnie prosta obsługa, spalanie na przyzwoitym poziomie, ale drastycznie rośnie jak mu damy wysokie obroty, np w kosiarce, dobra dynamika, prędkość 50km/h, lubi wyższe obroty, gdyż na niższych już tak nie ciągnie do przodu, MTZ, którego posiadam, ciągnie od dołu, ale to inny silnik :) Ogólnie jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz z autentycznym przebiegiem to warto. Pozdrawiam.

 

 

Odgrzewanie starego kotleta....

 

 

@Luc826421

W 1996r nie było opcji 50km/h, masz źle skalibrowany licznik :P

Opcja 50km/h weszła dopiero 97/98r. i tylko z amortyzowaną przednia osią. http://www.archiviostoricosamedeutz-fahr.com/wp-content/digital_objects/31344b233dae585a499c7743335177973456df29/large.jpg

W modelach po 99r można było programowo odblokować 50km/h nawet jeśli nie było miękkiej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0980909    7

Arek, widzę z tego co tutaj piszesz, że masz dużą wiedzę na temat tego modelu, czy masz jakieś materiały typu instrukcje obsługi, lub cokolwiek np. jakieś prospekty w wersji elektronicznej ? Chciałbym też, dowiedzieć się co oznacza wersja tt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez hubertg7
      Witam! Ciągnik Agrotron 150 2008r. nie pracował dwa dni, dzisiaj go odpaliłem i wyskoczył kod błędu 90, oczywiście nie było mowy o jeździe. po wyłączeniu hebla i włączeniu wyskoczył błąd EE. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co zrobić? w okolicy nie ma zbyt dobrego serwisu:/
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj