Zaloguj się, aby obserwować  
Alfaholik

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne

Polecane posty

Alfaholik    1

Witam

Mam problem w rzepaku o powierzchni 2,5ha na 5% tej uprawy pojawiły sie place z liscie rzepaczane o kolorze zołto-brunatnym i miejscami filotetowymi reszta uprawy ciemno zielona

Czego może brakować na tej powierzchni i jaki moze mieć to wpływ na planowanie rzepaku ?

Dodam jeszcze ze w tamtą sobotę zasilałem Go dolistnie potasem (OSD Mineral 3kgx2 na całą działkę oraz 2l terra Sorb complex ) a wcześnie Mikro rzepak i Bor z grupy OSD a przed siewiem było dawane 250kg/ha Lubofos Rzepak i 100kg Mocznika /ha i oczywiście był skracany i pryskany na owady

 

i

Edytowano przez Alfaholik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brak fosforó i potasu kolego ja też to mam i rozmawiałem z gościem co mi go prowadzi to do wiosny kazał go zostawić . a na wiosne dać fosfór i potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Osobiście słyszałem opinie że OSD nie za bardzo działa. Ja teraz z niego zeszłem i weszłem w Intermag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

A jak by teraz kupić worek soli poatsowej i w tych miejscach sypłą doło by coś jeszcze czy już za pózno jest na nadanie soli dokramninie dolistne na chwilę obecbną odpada we wzgledu na rozebrany w mak opyskiwacza

Co to tego OSD to nie mogę narzekać po każdy dosilnieniu widać jakieś efekty a cena jest dostępna dla każdego

A jak wygląda cena Intermag wzgledem OSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To sa zwykle przebarwienia chyba spowodowane zimnymi nocami , ja dawalem na rzepak akurat na kawalku 350kg amofoski /ha z duza zawartoscia pk w glebie tez sa zabarwienia i to nie malo takze nie ze brakuje nawozu tylko ze nie moze go pobrac moze za sucho albo te noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mi sie wydaje ze zamiast tego lepiej saletrosan zastosowac 27 % N i 13 S i 1% dolomitu jakos niecaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Drogo wychodzi ten saletrosan przeliczając na składniki :/ ja go już przez cenę nie będę stosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Intermag jest praktycznie w tej samej cenie co OSD. Zaletą intermagu jest formulacja.U nas wszystkie duże gospodarstwa na nim lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ode mnie nic za przywiezienie nie brali. Przywozili mi z Poznania, Gdańska i teraz z Olkusza. Wszystko w cenie środków. Przeważnie firmy na każdy region mają swoich przedstawicieli.

Jedna firma Bor 21% po nie całe 12 zł/kg przywiozła mi osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

Okey skontaktuje się z przedstawicielem na dolnylsląsk i zobaczymy co i jak

czy dawka 400kg na ha wiosną w dwóch dawkach plus sól potasowa 100kg/ha jest dobrym rozwiązaniem ?

Edytowano przez Alfaholik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

A jak by teraz kupić worek soli poatsowej i w tych miejscach sypłą doło by coś jeszcze czy już za pózno jest na nadanie soli dokramninie dolistne na chwilę obecbną odpada we wzgledu na rozebrany w mak opyskiwacza

Co to tego OSD to nie mogę narzekać po każdy dosilnieniu widać jakieś efekty a cena jest dostępna dla każdego

A jak wygląda cena Intermag wzgledem OSD?

 

 

teraz nie ma sensu na wiosne jakies 120 kg soli sypnij i bedzie ok . ten problem pojawia sie coraz czesciej jedno to za male nawozenie drugie to wczesny siew dluga ciepla jesien rzepakowi brakuje papu. to jest ypowa oznaka braku fosforu co wiaze sie z niskim ph stad te place a nie cale pole kup sobie plyn do ph i zmierz sam zobaczysz ze ph jest cos kolo 5 .

ja zauwazylem ze tam gdzie wystapia takie objawy na jesieniu t pozniej kiedy zawiazuja sie luszczyny lubi sie zrobic fioletowy troche drugi rok z rzedu tak obserwuje. Na to dobry jest tez rosahumus mam taki rzepak na plu gdzie ph bylo 4-4.5 max poszlo wapno weglanowe i po tonie tlenku do tego rosahumus i rzepak wyglada super zadnych przebrawien intensywny ciepnozielony kolor az chce sie patrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile weglanowego dawales na hektar ? i czy za rok dalej planujesz dokladac cao?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

 

 

teraz nie ma sensu na wiosne jakies 120 kg soli sypnij i bedzie ok . ten problem pojawia sie coraz czesciej jedno to za male nawozenie drugie to wczesny siew dluga ciepla jesien rzepakowi brakuje papu. to jest ypowa oznaka braku fosforu co wiaze sie z niskim ph stad te place a nie cale pole kup sobie plyn do ph i zmierz sam zobaczysz ze ph jest cos kolo 5 .

ja zauwazylem ze tam gdzie wystapia takie objawy na jesieniu t pozniej kiedy zawiazuja sie luszczyny lubi sie zrobic fioletowy troche drugi rok z rzedu tak obserwuje. Na to dobry jest tez rosahumus mam taki rzepak na plu gdzie ph bylo 4-4.5 max poszlo wapno weglanowe i po tonie tlenku do tego rosahumus i rzepak wyglada super zadnych przebrawien intensywny ciepnozielony kolor az chce sie patrzec.

 

Dzięki za radę.Napewno przyda mi się wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj