Skocz do zawartości
BAD80

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia

Polecane posty

arab1    23

Nie wiem czy 2t podniesie na zwykłym siłowniki nawet na 110 jeśli ciężar będzie do tyłu wysunięty 2-2.5m,raczej wątpię,a jeśli Ci jeszcze siłownika ze skrzyni nie wyrwało to zawsze może Ci jeszcze wyrwać

dawid3p    359

Jak dal mnie to 1,5 t to MAX na mtz żeby skrzynia, koła jakoś wytrzymywały :)

arab1    23

Ja założyłem dwa dodatkowe siłowniki,ale 2t i tak nie zamierzam tym podnosić

Wiadomość z agroFakt.pl

Znajomy miał jeden dodatkowy siłownik i bez problemu podnosił agregat Unia Kombi 4,2m który waży coś koło 1,2t na przód dokładał jeszcze 200kg. Nie zmieniał miejsca podnoszenia lasz.

balcerek78    0

ZMIERZYŁEM CIŚNIENIE JEST 18MPa NA ZIMNYM OLEJU, MUSZĘ GO JESZCZE TROCHĘ ROZGRZAĆ I WTEDY ZMIERZYĆ JAKA BĘDZIE RÓŻNICA. ROZDZIELACZ CHYBA ZA DOBRZE NIE TRZYMA BO SPADA CISNIENIE. TYLKO ZAUWAŻYŁEM ŻE TROCHĘ SIĘ OLEJ PIENI. MAM ZALANY SILNIKOWY TAK JAK PISZĄ W KSIĄŻCE, ALE CHYBA MUSZĘ ZMIENIIĆ NAHYDRAULICZNY TYLKO JAKI? HL46, HL 68 CZY JAKIŚ INNY? BO SAM NIE WIEM

arab1    23

Tam minimalnie spieniony to olej chyba zawsze będzie ,tylko zależy o jakiej pianie mówimy ,najważniejsze że się nie grzeje olej .Nowy rożdzielacz powinien raczej trzymać ,choć ja kiedyś kupiłem nowy i nie chodził ,złożyłem reklamacje oczywiście stwierdzili że nic w nim nie było i to że ja nie umiem zakładać ,założyłem i dalej nie chodził ,dopiero gdy założyłem sekcje te które nie działały od innego rozdzielacza czego oczywiście nie powinno się robić rożdzielacz zaczął normalnie działać i działał ,jak powiedziałem to sprzedawcy od którego kupiłem to nie uwierzył w to i jeszcze mi na wymyślał ,ma szczęście że kupiłem go poza allegro ,bo by miał negatywa jak nic :)

krzeniek    5

Jeśli chodzi o podnoszenie tą wajcha obok siedzenia ,to też mam z tym kłopot podnosi jak chce , jak daje ja do tyłu na podnoszenie to wszystko jakoś tak ciężko chodzi ,że aż się to całe mocowanie z tą tulejką odchyla do tyłu, tulejka tez do wymiany bo są duże luzy .Całe to mocowanie jest trochę za delikatne i się odchyla, podłożyłem gruby kawałek gumy 1 cm między to mocowanie a zbiornik paliwa i konstrukcja się usztywniła podnosi za każdym razem ale tulejkę też musze wymienić .

balcerek78    0

ciśnienie jest 20MPa na wolnych a jak dam gazu to do 22MPa wzrasta. Jakie może być max ciśnienie. Nie mam regulatora pod siedzeniem i steruje dźwignią przy kierownicy Manometr wkręciłem na zasilaniu siłownika od TUZ jak dam dźwignie do podnoszenia to pokazuje 20MPa ale jak zwolnię to dosyć szybko ciśnienie spada. Dodam że agregat jeżeli podniosę to trzyma dobrze. Jaki z tego wniosek, bo nie wiem może rozdzielacz trzeba wymienić? Co wy na to?

• 0

mani51    57

Jeśli podnośnik trzyma dobrze to nie wiem w czym problem? Ciśnienie masz za duże. Książkowo powinno być 180bar. Zmniejsz trochę bo w końcu pompa siądzie. Jest tu taki temat co kolega podkręcił ciśnienie i rozerwało pompę.

NewBravo82    3

Dobra rada - nie kręcić zaworkiem ciśnienia :)

hm do mojego mtz podczepiłem rozsiewacz rnp ( napęd tarczy hydrauliczny) w tamtym roku to odkryłem , podczas pracy mogę zmniejszyć prędkość tarczy wysiewającej posuwająć wajchę przy siedzeniu do przodu, też tak macie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateuszz92
      witam , mam problem ze wspomaganiem w zetorze. Dokladnie chodzi mi o tłumik drgań, może ktos wie jak sprawdzic czy jest dobry??? bo u mnie jest taka sytuacja, że tłumik można zsunąć ręką ale juz go rozciągnąć nie można. trzeba użyć duzej siły.. czekam na odpowiedz i z góry dziekuje
    • Przez Marion
      Witam
      Dziś zacząłem przegląd przedżniwny kombajnu tc 56 RS wersja mechaniczna ( bez hydrostatu ). Przed zapaleniem sprawdzam olej w silniku a tu stan grubo powyżej max. Myślę może ojciez za dużo nalał. Po rozgrzaniu silnika spuściłem olej,mierzę ilośc i ku mojemu zdziwieniu wyszło 31 litrów. Następnie sprawdzam olej w układzie hydraulicznym i brakowało około 5 litrów do stanu. czy to możliwe że olej hydrauliczny przedostał się do silnikowego ??
    • Przez aron
      Bizon rekord rok 89 strasznie grzeje olej hydrauliczny po paru minutach pracy. Podobno trzeba wymienić zawory rozdzielaczy i będzie ok. Tylko co się zapytam w sklepie to oni muszą mieć oznaczenie ze starego a u mnie nie ma żadnych (pościerały się). Czy jest jakaś różnica między tymi zaworami? Jakie kupić? Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Krzysiek7711
      Witam, poszukuję takiego filtra :
      Rolmax krzyknął mi 200 PLN ponieważ mówią, że sprowadzają oryginalne z Danii i dlatego takie drogie. szukałem na róznych aukcjach i znalazłem mniej więcej za równowartość 50 PLN jednak są to aukcje czeskie, tureckie greckie, amerykańskie. Nie jestem pewien czy koszty przesyłki nie zrównałyby się z kosztem normalnego kupna w rolmaxie. Czy ktokolwiek posiada kombajn D 7500 albo MF 31 XP i może mi powiedzieć skąd dostać taki filtr? W instrukcji jest napisane, że należy go wymieniać co 500 mth pracy lub raz na sezon. 200 zł za wkład filtra to moim zdaniem zbyt wiele. Pozdrawiam i proszę o pomoc
    • Przez Krzysiek7711
      Witam, poszukuję takiego filtra : MP Filtri : MF 1001P25NB
      Rolmax krzyknął mi 200 PLN ponieważ mówią, że sprowadzają oryginalne z Danii i dlatego takie drogie. szukałem na róznych aukcjach i znalazłem mniej więcej za równowartość 50 PLN jednak są to aukcje czeskie, tureckie greckie, amerykańskie. Nie jestem pewien czy koszty przesyłki nie zrównałyby się z kosztem normalnego kupna w rolmaxie. Czy ktokolwiek posiada kombajn D 7500 albo MF 31 XP i może mi powiedzieć skąd dostać taki filtr? W instrukcji jest napisane, że należy go wymieniać co 500 mth pracy lub raz na sezon. 200 zł za wkład filtra to moim zdaniem zbyt wiele. Pozdrawiam i proszę o pomoc