Polecane posty

mateusz1122    15

koledzy nie straszcie bo ojciec sie juz napalil bo jest owijanie tez na siatke a prasa od rolnika ktory konczy chodowle za 10tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikt tu nie straszy, na ile czasu wystarczy Ci jedna rolka sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

teraz mam sianokiszonke z jd 550 130x120 i na tydzien starcza tylko ze daje samym krowa bo placilem za balota 60zl a teraz jak kupie prase i owijarke to bede dawal 13krowa i 17 jalowka i byka z pierwszej trawy zrobie ze 100 balotow sianokiszonki jak nie wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

W prasowaniu słomy nie można zatrzymywać wałka, bo już nie ruszy przy dobijaniu, czasem widuję już takie prasy z dospawanymi płaskowniczkami na 3 dolnych walcach i nic się nie zatrzyma.

W typową owijarkę mieści się na styk, daje radę też owijać a z tym podnoszeniem za pomocą tura to fakt, trzeba mieć mocniejszego

 

Edit, ta prasa robi rolki 120 x 160

 

Nie zgodzę się z Tobą, mam Claas rollant 46 i jak robię w południe suchą słomę trzeba szybko latać żeby ciągle materiał był równo podawany, bo na cienkim pokosie wyrzuca wszstko od góry na podrzutnik i wtedy bela staje...

Jak na uwrociach wałka nie wyłączę to zaraz bela staje, zawsze jak wychodzę z pokosu to szybko zaciągam sprzęgło i puszczam jak wchodzę w pokos, słomę robię z maksymalną prędkością jak się da i bez żadnych prętów na walcach w zeszłym roku tylko jedna mi się zatrzymała...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie musisz się ze mną zgadzać, możesz mieć własne zdanie :) Szanuję je.

Mam 62 i mam też dorobioną blachę tuż przed podbieraczem po to by rzadka słoma, siano czy zielonka nie była odrzucana do przodu i podbieracz to bez problemu to wciągał.

Słoma suchutka jest śliska i na serio potrafi sie zatrzymać na dobijaniu gdy na chwilę wyłączy się wałek. Potrafi też się sama zatrzymać, rzadko bo rzadko ale jednak. Fabryka też o tym wiedziała i z czasem zmieniła nawet układ karbów na walcach.

Weź pod uwagę że Twoja prasa jest już trochę inna i robi mniejsze rolki wiec i powierzchnia styku roki ze ściankami komory jest mniejsza a to przekłada się to na opór podczas dobijania.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

i koledzy co powiecie na waLCOWA PRASE JEST WPORZADKU CZY WYMIENILIBYSCIE NA PASOWKE :) jak robiocie sianokiszonke dobrze ubija walcowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakbym miał możliwość wymiany na pasówkę to bym wymienił. Pasowa zmiennokomorowa zagęszcza prawie od samego początku i nie kruszy mocno wysuszonego siana czy słomy, walcowa dopiero wtedy ubija jak miejsce w komorze się kończy i jest bardzo mocno ubita tylko na zewnątrz.

Takie jest moje spostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Ja swojego claasa 44s wymieniłem na new holland 544cc i belki są mocniej zbite chociaż to prasa stałokomorowa łańcuchowa ale posiada haki na komorze, rotor, noże i to jest bardzo przydatne przy sianokiszonce a nie potrzebuje dużego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

a walcowka duzo slabiej zbija niz pasowachyba plus bo jest praktycznie bez awaryjna. balota mozna wczesniej obciazac i wypuscic czy sie rozwali probowaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W rollandzie 62 ? Ona jest stałokomorowa i jak nie dobitą rolkę owiniesz siatką to będzie z tego raczej kapeć niż rolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Witam koledzy zakupilem dzis claas rolland 62s ze siatka mysle ze w dobrym stanie cichutko chodzi za 9500 i za 400zl dorzucil rozwiewacz do nawozu 'Bogballe B-700' z regulacją wyrzutu na 2 strony mysle ze dobry zakup dokonalenm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeżeli mówisz o stosunku ceny do jakości to dobry zakup, a jeżeli chodzi o samą prasę to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

na jesniej kukurydze prasowal na biogas slome pokazywal to ladne baloty ubite przynajmniej walce sie nie beda psuc xD bo z pasami roznie bywa ona ma dobijanie hydrauliczne

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

przynajmniej walce sie nie beda psuc xD bo z pasami roznie bywa ona ma dobijanie hydrauliczne

 

:lol: :lol:

:P

:D:ph34r:

to napisz nam na czym polega to dobijanie hydrauliczne?? :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

napisze ci kolego jak troszke sie oswoje z nia bo narazie musze troszke sie pouczyc jeszcze nie mialem do czyninia z prasa rolujaca wiec prosze byc wyrozumialym :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież już wcześniej napisał coś takiego, zatem ma przynajmniej tego.

ciagnik 72 km ford 5610 z turem mowicie ze nie da rady podniesc takiego balota czy owijarka nie da rady sobie? bo tur podniesie i jeszcze te szpile kute :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Jak w rollandzie 62s na ile dobijac bale na zegarze jak cisnieniem podkrece na full to mi dochodzi do polowy czerwonego mozna jakos zwiekszyc jedszcze? i po co jest przekretlo w schowku z lewej strony do 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mouser    8
Napisano (edytowany)

wiecie moze jak owinac siatka zamiast sznurkiem?

 

Na sterowniku, który masz w skrzynce na sznurek jest przełącznik, którym zmieniasz sposób obwiązywania siatka/sznurek (górne położenie sznurek, dolne położenie siatka).

 

Jak w rollandzie 62s na ile dobijac bale na zegarze jak cisnieniem podkrece na full to mi dochodzi do polowy czerwonego mozna jakos zwiekszyc jedszcze? i po co jest przekretlo w schowku z lewej strony do 15

Tym pokrętłem ze skalą od 4 do 15 ustawiasz ilość owinięć siatką (prawdopodobnie w metrach). Bela po Rollancie 62 ma obwód 5 metrów czyli nastawiając 15 uzyskasz 3-krotne obwiązanie siatką.

Edytowano przez mouser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat :D 

Mam kilka pytań do posiadaczy tej prasy. Niedawno kupiliśmy taką z ojcem i staramy się ją uruchomić. Z tego co wyczytałem to prasa ma zamki hydrauliczne, czyli jest dodatkowy elektrozawór, który nie puszcza oleju do klapy.  Tylko pytanie na podstawie jakiego sygnału elektrozawór puszcza? Z przycisku owijania czy po zakończeniu procesu owijania można dopiero otworzyć klapę? Kolejne pytanie co do zasilania prasy, moja prasa potrzebuje dwóch podłączy elektrycznych, jeden do świateł drugi pewnie do elektroniki w prasie. Z tym, że gniazdko od elektroniki ma podłączone tylko 2 przewody w miejscu gdzie  w standardowym gnieździe są kierunkowskazy. To znaczy, że wymaga ona osobnego gniazda? Czy to jest oryginalne podłączenie czy ktoś coś przekombinował? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dante0001    0

Witam. Mam problem z Moja prasa Claas Rollant 62. 

Otóż po zamknięciu i dobiciu komory do 200barow ciśnienie zaczyna powoli spadać aż do zera. W miarę nagrzewania się oleju dzieje się to coraz szybciej. 

W siłownikach wymienione uszczelniacze i na chwilę było lepiej a teraz znowu to samo. 

Siłowniki wymontowane i sprawdzane pod cisnieniem. Są dobre i sprawne. 

Rozdzielacz w ciągniku założony po regeneracji

Podłączałem do niej kilka ciągników i we wszystkich było identycznie. 

Czy ta prasa ma jakiś swój rozdzielacz? na zaczepie jest jakaś kostka do której są podłączane węże może ona nie trzyma?

Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj