Polecane posty

przemo318    0

Witam mam mały problem jestem na kupnie prasy i jestem zielony na ten temat trafia mi sie prasa claas roland 62 walcowa za około 10 tyś rok nie więcej 1990 którys tam i moje pytanie brzmi czy to to dobra cena na co zwracać uwagę przy kupnie co sprawdzać i czy da sobię rade z nią ciągnik 75 km z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy to dobra cena to ciężko określić,przejrzyj oferty na aukcjach internetowych. Prasa ta jest bardzo prosta w swej konstrukcji i problemów nie jest w stanie sprawić.

Warto zwrócić uwagę na stan zużycia łańcuchów, zębatek i czy nie chrzęści jakieś łożysko na którymś z walców.

Czy moc 75 koni wystarczy to zależy od tego co chcesz rolować, jak słomę i siano to da radę, ale jak sianokiszonkę to będzie mieć ciężko.

U 914 sobie u mnie radzi ale jak pożyczyłem koledze to jego Zetor 7245 poddał się już przy ciśnieniu 160 barów na zgniocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Skoro głownie sianokiszonka to dobrze ze walcowa bo mocniej zbije bele ale szkoda ciagnika 75konnego


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta prasa robi rolki i dużym wymiarze.Jedni podają 120x150 inni 120x 160. Swojej dokładnie nie mierzyłem, ale jak to jest istotne to jutro zmierzę.

Do sianokiszonki tego formatu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar kupić prasę rolującą rolland 62 byłem dziś oglądać jedną lecz zaniepokoiła mnie jedna rzecz nie było tam aparatu wiążącego (takiej skrzynki z silnikiem)

była tam tylko prowadnica (taka rurka w której było widac wyślizgane przez sznurek paski )

mam pytanie :

w jaki sposób sznurek z prowadnicy trafia na bele i w jaki sposób prasa zakańcza wiązanie beli

 

i czy jest to niekompletna prasa czy były modele w których robi się to mechanicznie

 

z tego co widziałem w necie powinna byc tam taka skrzynka z tym aparatem a tam jest tylko ta prow...

 

powiedzcie mi na co zwracać uwagę przy kupnie tej prasy

 

Pozdrawiam

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Jest to model z Manualnym obwiązywaczem. Do tej rurki jest przywiązana linka za którą ciągniesz z ciągnika przesuwając tą rurkę która podaje sznurek. Odpuść sobie lepiej tą prasę bo ten obwiązywacz doprowadzi Cię do szału. Wybór prasy pozostawiam Tobie ale poszukałbym innej. Lubią się zatrzymywać bele w niej i nie można prasować gdy jest gorąco sieczka się z niej sypie nawet w sianie


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze jak wygląda zaczęcie owijania (jak sznurek zaczepie się do beli ) bo po odcięciu on wisi w powietrzu

jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

to zależy na jaki areał ta prasa ma być jeśli na kilkadziesiąt ha, prasowanie na zarobek to fakt ze stawaniem beli mogą być problemy. A jest to wnerwiające. Jak na kilkanaści ha -u mnie tylko na własny użytek słoma siano,sianokiszonka to jest to obra prasa,zaletą jest prosta konstrukcja i bezawaryjność. Tylko ja mam 44sp, tych większych kulek kulgać to lipa. No i ten manualny obwiązywacz troszkę lipa. Obwiązywanie.... po kilku godzinach ręka będzie cię napi......ć ręcznie pociągając za linkę naprowadzisz sznurek na środek beli ,słoma go wciągnie i musisz przelecieć do końca i wrucić z tym sznurkiem....

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prasa claas 62 będzie robiła bele150x120 do słomy to jeszcze spoko ale do sianokiszonki to jest już problem.A z tym manualnym wiązaniem to całkiem kicha.Ja mam 44s na 500 beli w zeszłym sezonie żadna mi się nie zatrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Tematy połączone

 

witam kolegow. czy ktoś z was posiada ta prase?

Edytowano przez KRISTOFORn

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Są tu użytkownicy takiej prasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

posiadasz kolego taki sprzęt?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczyło wejść na mój profil i dowiedział byś się, że i taką prasę posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

w zwiazku z tym mialbym do ciebie duża prosbe, a mianowicie, czy mógłbyś zmierzyć siłowniki podnoszące klape w tej prasie? chodzi mi o średnice zewnętrzna siłownika i odległośc od środka jednego do środka drugiego sworznia mocujęcego ten siłownik?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Średnica zewnętrzna siłownika- 50mm

otwór swożni mocujących - 30mm

Średnica trzona 25mm

odległość środków swożni siłownika przy klapie zamkniętej 910 mm ( ma jeszcze zapas na schowanie się, prawdopodobnie 50 mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ok. dzięki ci ogromne kolego. bardzo mi pomogles


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

witam znalazlem prase claas rolland 62s czyli ze siatka jeszcze i chce ja kupic tylko nie wiem czy dobra bedzie do siana slomy i sianokiszonki prosilbym o opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

eska na końcu to nie jest oznaczenie siatki, 120/150 to do sianokiszonki się nie nadaje bo czym to podniesiesz a i w słomie belki mogą stawać jak jest sucha słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W słomie nic nie będzie stawać gdy słoma jest sucha, to nie metal-fach, a co do sianokiszonki to zgoda 150 cm średnicy to za dużo.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@st220 wiem to z własnego doświadczenia a nie z opowieści, wszystko zależy od słomy i mocy ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

ciagnik 72 km ford 5610 z turem mowicie ze nie da rady podniesc takiego balota czy owijarka nie da rady sobie? bo tur podniesie i jeszcze te szpile kute :)

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

owijarka nie podniesie i tur też nie, przy wilgotnej sianokiszonce(120/120) i dobrze zbitej z 3 pokosu krótkiej trawy jest czasem ciężko załadować foliarce a co mówić przy 120/150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W prasowaniu słomy nie można zatrzymywać wałka, bo już nie ruszy przy dobijaniu, czasem widuję już takie prasy z dospawanymi płaskowniczkami na 3 dolnych walcach i nic się nie zatrzyma.

W typową owijarkę mieści się na styk, daje radę też owijać a z tym podnoszeniem za pomocą tura to fakt, trzeba mieć mocniejszego

 

Edit, ta prasa robi rolki 120 x 160

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj