romanwiatr

914 vs 5314 do ładowacza czołowego

Polecane posty

romanwiatr    0

Jak myślicie do ładowacza który będzie lepszy, będzie prcował głównie przy balotach (sianokiszonka-600szt rocznie, słoma, ewentualnie w krokodylu).

Wiem że to ciągniki różnych klas, będzie pracował w trudnym terenie (mokre), oraz stromy zjazd z balotami.

Ponadto posiadam proxime 7441, ursusa 3512, oraz mogę korzystać z c-360.

Ewentualnie rozważam http://moto.allegro.pl/ladowarka-teleskopowa-manitou-mlt-730-lsu-rok-2000-i2723083020.html.

Proszę o podpowiedz ewentualne komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do ładowania najlepsza byłaby teleskopówa, a do ura lepszy (moim zdaniem) będzie 5314. Ciągniczek z perkinsem-mało spali w takich pracach, w miare szeroki jest i pewnie zwrotniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Oczywiście, że ładowarka. Jeśli chcesz ciągnik to polecam 914 - ciężki ciągnik, mocny przedni most będzie bardzo dobry do ładowacza ;)

5314 ma za szybki wsteczny co czasami może być bardzo kłopotliwe, no i nisko się siedzi więc widoczność też nie najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Jezeli masz wybierać miedzy ciągnikami to tylko 914. Jego przewaga nad rywalem ciężki 1.5t nawozu biore bez dociążenia tyłu. No i dobrze ustawione biegi do Tura I-4 R-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Też ci polecam 914 u mnie pracuje z turem 5 i jest bardzo dobry chciaż jeśli teraz miał bym wybierać wybrał bym 5314 ( zwrotniejszy mniej spali i chyba mocniejszy jeśli dobrze pamiętam) U mnie nie robi w bardzo ciężkich warunkach tylko transport bel do obory i ładowanie gnoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Za 914 przemawia jego masa. Ursus 5314 napewno sprawdzi się lepiej w pomieszczeniach, gdzie jest zwrotniejszy. Nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie na bardzo mokrych łąkach 902 (bo takiego posiadam) strasznie siada. Dlatego ja do wożenia balotów używam C 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Według mnie ładowarka odpada jeżeli masz zamiar pracować na mokrym. A co do ciągnika do poleciłbym Ci Ursusa ale 6014 z większą mocą i masą od 5314 :)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

5314 z turem to niewypał. Skrzynia bez rewersu, tylko 2 wsteczne-polowy zbyt wolny, szosowy za szybki i ciągnik się dusi, więc trzeba dawać więcej gazu. 2 powód za mała masa ciągnika. 3 powód słaba hydraulika. Poza tym w 914 zakładane są tury z udźwigiem ok. 1600kg, do 5314 1200kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Na podwórku jest tak ciasno iż nawracam przed bramą lub za stodoła (samym ciągnikiem czasami da się nawrócić na podwórku). Dlatego zależy mi na rewersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

hmm pseudo rewers ma ursus 914 ja mam tura 5 w912 koła balony z przodu obciążnik z tyłu i jest super promień skrętu rewelacja (lepszy jak w 60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj