Gość Profil usunięty

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
_rafal    6

Wiem o co Ci chodzi, ale tu nie do końca masz racje :-) Ludzie wpłacają pieniądze do developerów na mieszkania których nie ma, daja przedpłaty na samochody do salonów, przykładów jest wiele, kwestia tylko tego jak chodliwy jest towar czy usługa. Reszta to reputacja i zaufanie.

Edytowano przez _rafal
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Myślę, że taka forma była by do przyjęcia. Tylko jakaś umowa, że zaliczkę w razie nie kupienia sprzętu zwracasz. Tylko inna kwestia to czy dobrze byś na tym wychodził. Chyba, że wyjedziesz na dłużej i więcej maszyn uda Ci się wypatrzeć:) Bo jak by jechać specjalnie, nie wygrać aukcji czy nic nie znaleźć to tracisz kasę na przejazdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Nie wiem czy ktoś daje przedpłatę na samochód w salonie w tych czasach,a jak już daje to na nowy sprzęt a nie na używany, ogólnie handel w Europie do tego zmierza i na zachodzie tak to się odbywa ale w Polsce jest dużo oszustów i dlatego to się nie przyjmie i nikt obcy nie da Ci zaliczki,  w Polsce każdy musi dotknąć towar zobaczyć obejrzeć jak się da to jeszcze wypróbować byłem ostatnio na przetargu w Polsce i było sporo sprzętu (traktorów) ale nie można było ich odpalić przed kupnem taki był warunek przetargu i wiesz jak rolnicy byli oburzeni chodź mogli dotknąć sprzętu posiedzieć przedsiębiorstwo państwowe a co powiedzieć żeby dali w ciemno zaliczkę A Ty przed licytacja jedziesz oglądać sprzęt zagranice czy też licytujesz w ciemno? 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_rafal    6

romek6340 - taka umowa jak najbardziej, nawet wskazana. Z wyjazdami problemu nie ma, ja w tej chwili za granicą, w Polsce z doskoku :-)

 

wojtal24 - oczywiście tu miałem na myśli nowe, najbardziej chodliwe modele. Nie wiem na jakich zasadach odbywał się ten przetarg o którym piszesz, ale to normalne że w trakcie trwania licytacji nie można odpalić. Tu jest to samo, sprzęt licytowany można oglądać wcześniej, można sobie odpalić "poruszać", a w dniu licytacji jak jest 1000 przedmiotów do pchnięcia nie byłoby po prostu na to czasu.

Jak pisałem wcześniej, siedzę za granicą, przed licytacjami wszystko widzę, nie odwazyłbym się tak w ciemno kupić czegokolwiek, chociaż niektórzy tak robią :-) Ja w 7 miesięcy kupiłem 2 ciągniki.

 

edit: Panowie, znalazłem bardzo fajny dom aukcyjny, robią licytacje co kwartał, ciągników jest tam ok 80 + różnego rodzaju do nich urządzenia, sprzęt na aukcje oddają rolnicy bezpośrednio. Kolejna w maju, na te planuję sobie tylko skoczyć i przylicytować coś tylko dla siebie i oczywiście jak sprzedam to sprzedam :-) Czy byłby ktoś czymś ewentualnie zainteresowany? Takie niezobowiązujące pytanie, ciągnik coś do niego, coś innego? ostatnio mieli np. kompletne urządzenia z sali udojowej. Żeby nie było, nie chcę tu nikomu nic wciskać, tylko zorientować się czego ewentualnie potrzeba, jak 2-3 osoby napiszą to samo to chętniej w to zainwestuje :P

Edytowano przez _rafal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

olx.pl/i2/oferta/1997-lindner-geotrac-70-a-CID757-IDcRNej.html
olx.pl/i2/oferta/john-deere-5820-CID757-IDcRKnZ.html
olx.pl/i2/oferta/zetor-5245-CID757-IDcROEb.html
coś mi trochę śmierdzi w tych ofertach. jak sądzicie, to naciągacze?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Nie dziwi cię to że wszystkie ogłoszenia wstawione o północy i każde jest pierwsze tego użytkownika.Bo o ile to drugie to moze być rzeczywistość to już pierwsze raczej nie jest przypAdkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

zainteresowałem się tą sprawą. okazało się że tego lindnera napewno sprzedaje oszust. na prośbę podania danych osobowych odesłał mi paszport ze zdjęciem wklejonym w paintcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holigan    1

na gołe oko widać że gościu myli się w zeznanianich jak się do niego dzwoni powiedział mi na wstępie ze ten zwrot 5245 ma 52 kM śmiechu warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

aż brzuch mnie rozbolał ze śmiechu gdy zobaczyłem ten paszport. normalnie miszczfotoszopa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Polecam wam zgłaszać takie ogłoszenia od razu, gdy tylko takie zobaczycie. Jeszcze ktoś da się namówić na wpłatę zaliczki, czy coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

olx.pl/i2/oferta/foton-504-CID757-IDcRHUh.html znalazłem jeszcze john deera i go zgłosiłem, i chyba usuneli bo nie mogę go znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Witam

Nie wiem czy ktoś to zobaczy i gdzie powienien znaleźć się taki wątek

Otóż poświęciłem ponad pół dnia na obejrzenie zetor 9540 + tur w miejscowości Łęka Opatowska

Ogłoszenie jest nadal oczywiście:

http://olx.pl/oferta/zetor-9540-CID757-IDetR9h.html#1699c92d0d

Oglądałem, wszystko pasowało, cena ustalona na umowe K-S, zaliczka zostawiona za pokwitowaniem

Na drugi dzień telefon że Pan musi wystawić fakturę i albo dopłace vat od 60tys albo wystawi mi fakture na około 20tys brutto

Oczywiście zrezygnowałem bo ciągnik kupowałem na działalność

No i nie chcą mi oddać zaliczki

Nie odbierają, byłem u prawnika

Strace 300-500zł na komornika, ale cóż. Mógłby gość chociaż odebrać i dowiedzieć się co zamierzam..

Dlatego ostrzegam przed człowiekiem bo może na tym koniku już kogoś zrobił i ktoś się nie upomniał...

Jeżeli można proszę o przeniesienie w bardziej widoczne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Kolego  nie wiem u jakiego prawnika byłes i nie wiem ile dałeś tej zaliczki ale jeżeli masz na pokwitowaniu zaliczkę to zaliczki sie nie oddaje a jak byś dal zadatek i tak byś miał na pokwitowaniu to zadatek musza Ci zwrócić, ja miałem podobną sytuacje w Zbiersk Cukrownia tam jest taki handlarz i tez już miałem kasę zostawiać a on mi mówi że vat od 60tyś bo inaczej nie da rady i niestety tranzakcja nie doszła do skutku, o takich rzeczach mówi sie od poczatku a jeżeli ktoś zmienia warunki w trakcie to nie jest tak i wina jest uważam po stronie sprzedajacego skoro on zmienił zdanie wiec zaliczka powinna być do zwrotu 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładnie, idź jeszcze do prawnika żeby może napisał odpowiednie pismo do niego dotyczące zwrotu i może się wystraszy i odda bez robienia kolejnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Natrafiłem na kolejnego "oszusta" na allegro.
Aby się z nim skontaktowac musimy napisać maila.
Po mailu będziemy pisać z robotem,
W odpowiedzi od robota dostaniemy zdjęcia,( z innych starszych zagranicznych aukcji),
Informacje że ciągnik jest w hiszpani-(3 mies temu na innej aukcji był w niemczech)
Oraz ze transport wynosi 3 tys, mamy 5 dni na testy, i mamy się skontaktowac przez tel.

Oprócz tego że dostaniemy odpowiedzi od robota, jeszcze lepsze są pomieszanelokalizacje:
Ciągnik w hiszpani(po wpisaniu adresu na satelicie widzimy wille z basenem
Aukcja na allegro z miejscowosci koło wrocława.
Siedziba formy z pod Krakowa.
A po telefonie możemy się domyślić że jest z Warszawy. Aukcje już są usunięte, alę niedlugo znów mogą sie pojawić.

Więcej na fb
https://www.facebook.com/agrodetektyw/posts/318725875176336


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Witam a co sądzicie o tym sprzedawcy? http://lacrisexpress.otomoto.pl/  Ceny jak na jakiejś super promocji w markecie, za chwile może się okaże ze dopłaci tyle kosztują niektóre jego maszyny chciałem go sprawdzić dzwoniłem ale rozmowa zawsze jest taka sama wszystko super naj... niema żadnych problemów żadnych ukrytych kruczków  itd. itp. Może wy wiecie coś o nim? Albo jak go sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj