Gość Profil usunięty

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adek0505    0

Bardzo przydatny temat ,możan dowiedzieć sie wielu przydanych informacji odnosnie zakupu ciągnika lub maszyn przez internet i nie dać się oszukać.

Edytowano przez Adek0505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Chyba ja zajme sie takim procederem skoro ludzie jeszcze nabieraja sie na to .

Kolego po co pytasz skoro wiesz że to szwindel . Czy może masz jeszcze jakieś watpliwości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek88    0

w tym wypadku mam kontak telefoniczny z osobą sprzedającą wysłał mi skan swojego dowodu osobistego podał adres firmy i jest możliwość spotkania na miejscu przesłał mi umowe kupna sprzedaży Wszystko super ale i tak za dużo jest do stracenia bo chce 30% kwoty czyli ponad 10 000 przedpłaty a reszta po przywiezieniu ciągnika Dodam że nie chce sie zgodzić na rozliczenie już na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jaki chcesz ciągnik? załatwie Ci jaki chcesz , wyśle skany czego chcesz , obiecam co chcesz , tylko wyślij mi te 10tyś :D

Naprawdę zastanawiasz sie nad tym aby dalej w to brnąć? :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek88    0

Odmówiłem mu odrazu byłem tylko ciekawy jak bedzie reagował na moje propozycje Dawałem mu nawet 10 tysiecy wiecej za rozliczenie na miejscu nie chciał czyli nie chodziło mu o pieniądze he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a sprzedał byś swój ciagnik za 1/3 czy 1/2 wartosci rynkowej?

 

"naiwnych nie sieją rodza sie sami"


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

tak patrzę wiele tych ogłoszeń jest na kontach które mają kilkadziesiąt/kilkaset komentarzy, czy ludzie są tak naiwni że za niewielką pewnie kwotę zgadzają się wystawic komuś aukcję??? czy też są to włamania na czyjeś konto???

i jeszcze te maile niby brzmiące jak polskie imiona i nazwiska, śmieszne to

http://allegro.pl/massey-ferguson-5425-92-km-doskonale-warunki-i4612875459.html np. to ogłoszenie

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak  rozpoznać czy  oferta   to  okazja  , czy  oszustwo? 

Ten  temat  dodaję testowo,  wiem że  taki istnieje  , jak  na razie  nie  podpowiada mi podobnych tematów .... :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Chyba najprostszą formą sprawdzenia uczciwości oferty jest sposób, w jaki można stać się posiadaczem wystawionej maszyny. Jeśli proponujesz zapłacenie całej kwoty przy odbiorze towaru, a gostek woli zaliczkę - to śmierdzi. Na szybko i tak się niewiele da zrobić, nawet jak możesz maszynę obejrzeć, przetestować. Sprawdzenie, czy nie kradziona, lub (co trudniejsze) już nie sprzedana x razy, wymaga czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Podstawową rzeczą dyskwalifikującą ogłoszenie jest brak numeru kontaktowego.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Skoro już się temat rozwija to może najwyżej ktoś go później połączy z istniejącym...

Oprócz wymienionych wyżej dodał bym:

-ogłoszenie pisane bez sensu z masą błędów tłumaczone translatorem

-kontakt tylko e-mail

-marudzenie że sprzętu nie da się obejrzeć wcześniej, trzeba kasę przelać i zapewnianie jakie to bezpieczne zakupy będą, wszystko bezpiecznie bo coś tam...

-można w gogle grafika wyszukać zdjęcia z aukcji, często są podkradane innym

- i na koniec po prostu podejrzanie niska cena. Na świecie nie ma nic za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Okazja to troche nizsza cena i to wszystko,cena rzedu 30%wartosci jest okazja dla polskiego rolniko-debila ktory nic nie potrafi myslec poza wlepieniem gal w ekran na cene ot cala prawda.inna sprawa jest juz jakich blaznow ow ci inteligenci z siebie robia wierzac w bajki .ps. dla zgrywy mozna wystawic kombajn bo ciagnikow jest bez liku o wartosci ok 100 tys za cene dajmy na to 37tys.ogloszenie bez tel bo bylby cyrk.zakladam sie o 1000zl ze w ciagu 1 h conajmniej 10 rolniko-debili bedzie pisac ze juz chce kupic i przyjechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mariusz, mimo to, jeśli ten temat powstrzyma choćby jednego (a wciąż są ludzie gotowi wysyłać "zaliczki"), to i tak będzie sukces - mimowolny, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mariusz, oferty zbyt piękne, by być prawdziwe. Moim zdaniem, już dawno temu powinna była zostać wprowadzona zasada (i egzekwowana!) obowiązku wywiązania z oferty. W sumie, takie ogłoszenie to nic innego niż oferta handlowa, a te podlegają prawu, więc jeśli ktoś oferuje cokolwiek, to powinien mieć obowiązek wywiązania się ze swojej oferty. Wszyscy (prawie) używamy telefonów, ale niewielu decyduje się na zgłaszanie fałszywych alarmów, ponieważ jest to karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Nie wiem czemu, ale oszuści najbardziej upodobali sobie OTOMOTO, tam jest tego najwięcej.  Kretyn i debil wysyła jakieś pieniądze bez oglądania maszyny, przecież to aż się prosi o oszustwo. Nie było by naiwniaków, to nie było by tego procederu.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie takie to proste. Bazując na zasadzie, że ludzie są sami sobie winni - po co nam policja i wymiar sprawiedliwości? Jedni głupcy kradną, mordują, gwałcą, a inni głupcy dają się okraść, zamordować, zgwałcić. Wszyscy sami sobie winni. Jednak to jest rola państwa by zapewnić bezpieczeństwo. Nawet tym "mądrym po szkodzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgoda, tylko że wielu z tych przestępstw można by uniknąć gdyby nie ludzka naiwność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ogłoszenia  nadal  są  sam  wczoraj  zgłaszałem  nadużycie  , opisałem ze  próba  wyłudzenia  zaliczki  i  oleli  to ci  z  otomoto  :P

 

 Jak już ktoś pisał nie ma  nic  za  darmo  i  jeśli ktoś wierzy  że  kupi  traktor  za  1/4  ceny,  to  nawet  nie  ma  co  go  żałować że  utopił kasę 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj