Joiner

Mercator 75 (Mercedes) - problem z gaszeniem

Polecane posty

Joiner    0

Witam!

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Mercatora 75 '80r z silnikiem Mercedesa. Lecz jest mały problem.

Poprzedni właściciel miał zrobione tak, że gasiło się go ciągnąc za linkę w kabinie.

Jak się go próbuje gasić bez linki, to trzyma na bardzo małych obrotach, prawdopodobnie brakuje "druta" do pompy paliwa, ale chciałbym się upewnić.

W związku z tym proszę jakiegoś posiadacza Mercatora 75 o dobrej jakości zdjęcie silnika i jeśliby ktoś posiadał, schemat instalacji elektrycznej. I może jeszcze ktoś mi objaśni jak uruchomić oryginalne czujniki od przenośników i sieczkarni.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Joiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Cześć

Sorry ze sie wtrące ale próbowałem PW i nic nie moge wysłać.

A więc takze planuje w najblizszych tyg. kupic jakiś kombajn jednym z nich jest własnie mercator 75 i tu mam pytanie ile za niego dałeś i jakbyś mogł podesłać mi pare fotek na

@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

@Kamil
Podziękował. Tego na górze brakuje, tak myślałem ;)

Edytowano przez Joiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W niektórych z silnikiem perkinsa tak jest.Jak ja miałem kiedyś senatora to gasiło się go druga wajchą.Teraz mam w jednym silnik perkinsa to jest tylko jedna wajcha w ścianie zbiornika w drugim z silnikiem mercedesa też jest jedna w ścianie.

 

Schematu to nie ma.Bynajmniej ja nie znalazłem.A czujniki to prowadzisz jeden kabel z kontrolki do czujnika, a drugą wsuwkę z czujnika to do masy.Ja to tez muszę po podłączać te czujniki, ale u mnie to cały czas świeci żarówka nawet jak jest dobrze.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj