Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ppiotr    55

W ten sposób to tak, ja założyłem na wzór zetora 3320, zawory takie http://www.sklep-gre...oducts_id/24159 , http://www.sklep-gre...e/pl������tylko , sterowanie dałem z niskiego ciśnienia, i jest mała wada żeby przyczepa hamowała trzeba dość mocno wcisnąć hamulec, ale działa, a ręczny zrobiłem na linke, tylko przy zaworze zastosowałem dzwignie i chodzi lekko , teraz gdybym robił jeszcze raz to zrobiłbym jak jest w MF-255.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja mam tylko hydraulicze wyjście, będę teraz remontował przyczepę i założę siłowniki hydrauliczno pneumatyczne ( pneumatyla tylko po to aby przegląd przeszła:)). Znajomi mają hydrauliczne i dużo lepiej to działa niż pneumatyczne takie jak w ursusie czy zetorze. A tłumaczenie co będzie gdy się przyczepa odepnie jest trochę śmieszne - po to są zabezpieczenia sworznia aby nic się nie wypinało. Zawsze może się coś stać ale jak do tej pory wypięcia przyczep jakie widziałem i słyszłaem były spowodowane nieodpowiednim sworzniem ( typu klucz fajka) lub brakiem zabezpieczenia. Mam nadzieje że zmienią prawo w polsce i dopuszą hamulce hydrauliczne w przyczepach, tzn zmienią zapis o hamowaniu przyczepy w razie jej wypięcia. Tak samo z tablicami rejestracyjnymi - coraz więcej producentów zakłada że tablice będą samochodowe ( jednorzędowe) a u nas musi być motocyklowa. Warto mieć marzenia :) :)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Dobrze kolego mówisz po to zabezpieczenia są żeby trzymały sworzeń a nie dla ozdoby :) Hamulce dobra rzecz jak dużo się pracuje z przyczepą .


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

witam,to

czy hamulce potzrebne to każdy wie i to że sworzeń tzreba zabezpieczyć rownież ale Panowie ja potrzebuje pomocy i chce usprawnić swojego 3065 z 93r bo nie ma wyjscia na hamulce hydrauliczne..

i może mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobić

wcześniej wrzuciłem fotke jak u mnie na skrzyni to wygląda...

pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Poszukaj u tych co sprzedają z rozbiurki całą pokrywę razem z zaworem, i pompka hamulca powinna mięć wyjście aby sterować tym zaworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mam taki sam jak u Ciebie bo patrzyłem dziś :) Tam są jakieś zaślepki może wystarczy sam przewód ?


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Witam. Pneumatyka? Jedno wielkie nieporozumienie ponieważ to kolejna rzecz która może się popsuć. Hydraulike musi każdy traktor więc prościej jest zastosować jakiś zawór producentom traktorów i wyjście hydrauliczne niż montować cały układ pneumatyczny za kilka tysięcy jak nie kilkanaście - na zachodzie jak zwykle wiedzieli co robią.sprowadzam sprzęty z zachodu i hydrauliczne hamulce są na prawde super. Mam oryginalne przyczepy krone z takimi hamownikami i dają rade.Koledzy posiadam u siebie teraz u siebie dwie sztuki: 3060 oraz 3065 to postaram się sprawdzić gdzie to wyjście na hamulce podpiąć. Siłownik do hamowników przy przyczepie stosuje się od rozsiewacza z Uni + sprężyny - koszt 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kolego a masz te ciągniki z turem czy bez i skąd jesteś szukam znajomemu MF-a z turem podlaskie mazowieckie ewentualnie lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

właśnieo to chodzi że tamsą takie zaślepki i może ktoś podowi czy wystarczy tam wpiąć sie z przewodem i już???

no chyba że jakaś pompka potzrebna albo jakaś przystawka...

przerabial ktos to kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na zdjęciach są dwa wejścia a więc trzeba by doprowadzić sterowanie z lewej i prawej pompki hamulcowej, wtedy niezależnie którego hamulca użyjesz, lewego czy prawego lub razem to zawsze uruchomisz pneumatykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na ciągniku przy pompach hamulcowych mam takie coś:

 

83563832.th.jpg

 

Wg. tego schematu, przewód nr 16 idzie na hamulce przyczepy

 

90649957.th.jpg

 

i mam go wpiąć w ten zawór w miejsce oznaczone kolorem zielonym a drugie wejście zaślepić?

 

40594914.th.jpg

 

Oglądałem nowe NH i tam to drugie wejście, które chce zaślepić jest połączone z jakimś zaworem dławiącym i elektrozaworem. Czyżby to była regulacja siły hamowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Termostat regulujący przepływ oleju na chłodnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

KOLEDZY FORUMOWICZE :):)

HAMULCE W MOIM 3065 DZIAŁAJĄ, PRZYCZEPA HAMUJE !!!!

HYDRAULIKA TO CUDOWNA SPRAWA.

DO CIĄGNIKA DOŁOŻYŁEM ZAWÓR HAMULCOWY KTÓRY W SERWISIE KOSZTUJE 1120 EURO HEHEHEHE

DOROBIŁEM TRÓJNIK I ZAKUŁEM WĘŻE I DZIAŁA LUKS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ale ty masz w ciągniku hamulce hydrauliczne pneumatyki wogole nie masz tak?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na to wychodzi że można hamować powietrzem i hydraulicznie tym siłownikiem sprytna sprawa jak ma się polski i zachodni ciągnik do tej samej przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba raczej francuski i europejski :P Bo cywilizowane kraje mają hamulce pneumatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Anglia, Norwegia, Dania, Holandia Szwecja, USA i 90% swiata jezdzi na oleju a u nas i Helmutów pneumatyka i wielkie hallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W Holandii też mają pneumatykę, poza tym pneumatyka jest bezpieczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Panowie zakładam instalacje pneumatyczna do mojego 3070 i poszukuje wyjscia hydraulicznego na hamulce hydrauliczne żebym mógł podłączyć siłownik hydrauliczny do otwierania zaworu pneumatycznego od C330. Zastanawia mnie od czego jest kawałek węza z koncówka od złączek hydraulicznych który wychodzi od trójnika z elektrozaworu trzeciego od góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Nie wie czemu niby pneumatyka jest bezpieczniejsza, sam posiadam dwie przyczepy z hamulcami hydraulicznymi i sprawuje się to świetnie, a co do odpiętej przyczepy podczas transportu to tylko posiadające instalację hamulcową dwuobwodową spowodują zablokowanie hamulca, w starych jednoobwodowych pneumatycznych niestety nie więc nie widzę różnicy. Dziś kupując nowy ciągnik np. Case lub New Holland w standarcie niema pneumatyki dopiero zakładają za dopłatą na życzenie. Pneumatyka moim zdaniem to porażka, dużo elementów, nieszczelności. Apropo do przyczep stosowałem siłowniki od przekładni bezstopniowej bizona po 240zł szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Stary jednoobwodowy układ po odpięciu przewodu tak samo się blokuje jak po zerwaniu żółtego w dwuobwodowym.

Jak by hydraulika była taka super to w ciężarowym transporcie nie stosowano by pneumatyki.

W niektórych ciąganiach nie ma pneumatyki bo ciągnik z założenia ma służyć do pracy w polu a nie transportu.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dziwny tok rozumowania. w ciężarówkach nie ma wydajnych pomp hydraulicznych. Do obsługi układu takiego tira potrzeba było by dużo oleju i ciśnienia. Ciagnik jeździ znacznie wolniej zwłaszcza te mniejsze zestawy nie potrzebują jakiegoś mega czułego i sprawnego układu. Po co tracić energie silnika na napęd kompresora, który żadko bywa potrzebny. W nowych modelach są kompresory odłączane coś ala klima ale jeśli ciągniemy przyczepe musimy miec ciąglę włączony. Pompa hydrauliczna działa cały czas stwarza mniejsze opory gdy nie potrzebujemy ciśnienia nie hamujemy. Ona poprostu jest w ciągniku nie trzeba dopłacać za nią kasy. Dla mnie układy pneumatyczne w ciągnikach to wywalanie kasy.

Po za tym najważniejsze. w ciężarówkach nie hamuje powietrze. Hamują sprężyny przy kołach dla bezpieczeństwa. Powietrze tylko sprawia, że pojazd nie hamuje. Po uszkodzeniu układu auto stanie. Gdyby hamować powietrzem istniało by ryzyko rozszczelnienia układu i awarii hamulców to samo tyczy się oelju.

Podsumowując ciężarówki o autobusach nie wspominam to inne prędkości inne masy inne częstotliwości użycia hamulców. Transport rolniczy, przeważnie okazjonalny z mniejszymi ładunkami i prędkościami to inny swiat. Zwłaszcza w tych mniejszych ciągnikach. Wolał bym przerowbic przyczepę na hamulce hydrauliczne za parę stów niż wydac parę tys na kompresor. Poza tym mam mf a 4255 wożąc do 6 ton zboża zwykła przyczepą czy tandemem doskonale sobie radzę hamując tylko ciagnikiem. Robię bardzo krótkie trasy więc nawet tych siłowników zakładacmi się nie chce.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj