Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ubogiwladek

Massey fegruson 3125 wymiana oleju i problem POMOCY!!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ubogiwladek    1

noo pomogła:) woziłem obornik zaraz po wymianie to nie było żadnego problemu, potem oralem. A jakie masz objawy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez arek605
      Prosze o pomoc. Co to jest? Mam MF 3125. to co na obrazku znajduje się z tyłu ciągnika za prawym siłownikiem od tuza

http://arek6666.wrzuta.pl/obraz/4RHx1yxQY9d/mudzyn00001

Prosze o szybką pomoc bo nic nie mogę wyłączyć ani napędu, a kontrolka od cisnienia oleju ciągle świeci. Panel EHR, półbiegi, wom i inne rzeczy też nie działają.
    • Przez Arek3125
      Witam .
      Mam pytanie odnosnie kalibracji skrzyni biegow.
      Wie ktos moze jak jej dokonac??
      Głownie interesuje mnie w Massey Fergusonie 31xx dynashift .
      Jak to zrobic??
    • Przez sledzss
      Witam Wszystkich

Zwracam sie do was z prośbą o pomoc, mam problem z moim belarusem 820 z 2007r.
      Mianowicie chodzi o hydraulikę zewnętrzną, po podpięciu belarki nie mogę nawet podnieść podbieraka nie mowiąc już o otwarciu komory - dopiero na obrotach komora powoli zaczyna sie otwierac, ale dochodzi do pewnego momentu i po odpuszczeniu obrotów silnika sama sie zamyka. podpięłem tą samą belarkę starego ursusa c360 i bez problemu na wolnych obrotach otworzył komorę...
      Sprawdziłem zegarem ciśnienie na wyjściach tylnych - na wolnych obrotach i zimnym oleju jest praktycznie zerowe, to samo jest na reszcie sekcji rozdzielacza (wyjścia boczne). Wymieniłem rozdzielacz hydrauliczny, złącza hydrauliczne, sprawdziłem pompę (po podczepieniu kosiarki samasz 2.10 podnośnik podnosi na wolnych obrotach aż miło więc ją wykluczam), wymieniłem olej hydrauliczny na nowy (superol) i filtr w zbiorniku oleju (także na nowy), zlikwidowałem wszystkie wycieki i nadal bez zmian... No już poprostu ręce opadają...

Może ktoś z was miał juz podobną sytuację? Może coś pominąłem?
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Pozdrawiam
    • Przez witek88
      Witam

Naprawiam MF 3125 i już powoli mi ręce opadają, historia zaczęła się od tego że rolnik przyprowadził ciągnik w którym podczas orania zaczęła głośno pracować skrzynia.
      Rozebrałem skrzynię i okazało się że rozsypało się łożysko między wałkami dolnymi, zębatka zając-3 bieg, no i kilka innych rzeczy, po podliczeniu kosztów zapadła decyzja o wymianie skrzyni, wszystko ładnie pięknie, 2 skrzynia kupiona, przejrzana, łożyska wymienione, pierścienie przyspieszacza nowe, oringi nowe, skrzynia założona itd, miałem uszczelnić wałem przedniego napędu pod mostem, wyjąłem kontrolnie i okazało się że pierścienie wraz z wałkiem są zmielone, wiadomo kupione poskładane i robota idzie dalej, złożyłem ciągnik i notorycznie zapalała się konrtolka ciśnienia oleju, wyjąłem więc pompę, rozebrałem i faktycznie bierznie były już mocno zużyte, pompa nowa, olej i filt oczywiście też, nieco mniej ale cały czas potrafi się zapalić kontrolka ciśnienia skrzyni, zaczynam już się załamywać.
      Kontrolka najczęściej zapali się jak jest jakiś wydatek oleju, znaczy gdy włączę przyspieszacz, przekaźnik, blokadę itd, nie wiem powoli za co się zabrać.

Może być w tej sytuacji winna elektryka?? Znaczy czujnik ciśnienia.
      Na zegarze jest 10 000h, ale po zużyciu wnioskuję że bliżej mu do 20 000h
      Z kabelkami już też ktoś ćwiczył.
      Od czego pasuje złącze żeby sprawdzić ciśnienie przy pompach?
      No i jakie powinno być książkowe a jakie są dopuszczalne ciśnieania?

Podmieniłem czujnik ciśnienia i jest to samo...
    • Przez mariuszaerox
      Witam, kolega poszukuje nowego ciągnika na 40ha. Znalazł takiego MF:
      http://tablica.pl/oferta/mf-3125-massey-ferguson-40km-h-1992-z-powietrzem-120km-z-niemiec-CID757-ID4HPfh.html#3642a84579
      Co o nim myślicie ? Może ktoś ma i może powiedzieć jak się sprawuje. Czekam na Wasze opinie.