ArekJD1177

Produkcja lnu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ja siałem 2 lata, prosciej jest wytłoczyc z niego olej i sprzedac, ale są firmy które tłoczą z tego olej. Jeśli chodzi o zbiór musisz przerobic heder w kombajnie bo inaczej bedzie ci się owijał i nie zrobisz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

To ty len kombajnem młóciłeś? W mojej okolicy to mają specjalną maszynę do tego doczepianą do ciągnika.

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak kombajnem, idzie bez problemu ale trzeba przerobić heder. Maszyna pewnie ścina w fazie zielonego badyla i układa na pokosy? zależy czy na ziarno czy na włukno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

maszyna wyrywa z gleby z korzeniem a wyrywa się jak są brązowe pałki. pozniej musi odleżeć jakis czas i jest młócony inną maszyną. na końcu wiązanie . ale to zależy czy ktos zbiera samo ziarno czy łodygi też. ja osobisice dawno juz sialem tyle pamietam. a co przerabiasz w hederze jeśli można wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

siałem to dziadostwo na siemień i w chederze zmieniać to tylko sztange na tako co ma głatkie ostrza , szlifowałem sierpowe na głatko to od biedy szło , moja rada jak siać len to włuknisty ,jest troche za siemie i troche za włókno ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w hederze, podnosisz ślimak max do góry, wywalasz palce bo na tym będzie się owijał, i ja tu zaczerpnąłem pomysłu z podbieracza, kiedyś takie byłby do bizonów. Trzeba zrobić takie trójkąty które będą wciągać i popychać masę na przenośnik pochyły - najlepiej 2 po przekątnej. A i tak czasem gdzieś się złapie i zacznie owijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

To ciekawe nigdy nie widziałem zeby ktoś młócił kombajnem. Rozumiem że kosisz z pnia bez wczesniejszego wyrywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ile tego rośnie z ha i po ile można sprzedawać?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

więc co Ty z nim robisz, skoro nie znasz cen zbytu? :P

 

przejrzałem agrotrader.pl to cena wywoławcza za ilości całosamochodowe to ok 2500/t i to już popakowane w bigi... ciekawe czy ktoś skupuje jakieś niewielkie ilości. Pomysł może i jest ciekawy by wprowadzić to do płodozmianu, przynajmniej dla przełamania monokultury zbóż, poza tym len nie wydaje sie być wymagający co do stanowiska.

 

przy jakiej agrotechnice osiągnąles ten plon? dosuszałeś to jakoś? na jakiej powierzchni to rosło? skąd brałeś nasiona?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agencja nasienna, ja siałem po 0,5 ha, przedsiewnie wieloskładnik, potem oprysk na chwasty i zależnie od pogody przez sbiorem desykuje albo nie.Azotowych nie sypałem bo stanowiskao było po oborniku. Jeżeli chodzi o łamanie monokultury to sieję jeszcze soję. Len używam do starterów dla prosiaków jako natłuszczacz. Faktycznie len nie jest wymagający co do stanowiska. Co do ceny nie orientowałem się bo mało kto skupuje, a zużywam we własnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U nas kupuje gość nasiona lnu cena ok 1,7/kg.Bardzo dużo sprowadzają z zagranicy,chyba z Czech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

A w mojej okolicy to tłoczy się olej i chyba niezle na tym wychodzą bo w tym roku znajomy miał chyba 4 ha lnu i z tego co słyszałem to kupił jeszcze ponad tone też na olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja widziełem kiedys taką prasę to żadna wielka filozofia tylko tłok który się dociśka śrubą, dokręcało 2 chłopa. Większa filozofia to dobrze przygotować siemię bo tam jakoś to prazyli pozniej było to mieszane. Ale to dawo było i może cos się pozmieniało w technologii tłoczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie filozofia, bo jeśli olej ma mieć wartość i cene to nie wolno go podgrzewac ani prażyc. Przed tłoczeniem siemie musi być rozdrobnione chyba że bedzie bardzo mocna prasa, ja to sam testowałem, to z rzepaku ti melodia szło ale z tego....tragedia - jeszcze .tłoczony na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Może po poprostu są różne gatunki teo oleju i tłoczy się je z inaczej przygotowanego siemienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj