KAROL4

DF K100 CZY NASTĘPCA K 420

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
John Deere 930
luk2782    19

no BŁĘDOM musiały ;) BŁĘDOM :) pożyjemy zobaczymy poprostu SDF nei chce zstac w tyle musi gonic konkurencjie i normy a one coraz bardziej wyśróbowane zeby spełnic Tier III bez CR juz nie da rady. włosi tez pewnie wypuszcza cos nowego kwestia czasu. na dzien dzisiejszy w tzw "setkach" CR ma juz NH Valrtra czy Fendt z silnikiem Deutza :D reszty nie pamietam


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Na pewno te nowe silniki będą więcej paliły bo muszą spełniać normę TIER III co nie za bardzo spodoba się użytkownikom i może się zdarzyć, że będzie więcej zamówień na ciągniki ze starszym silnikiem niż z tym nowym bo wiadomo, że nie każdy ma na własność rafinerię :D:)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Na pewno te nowe silniki będą więcej paliły bo muszą spełniać normę TIER III co nie za bardzo spodoba się użytkownikom i może się zdarzyć, że będzie więcej zamówień na ciągniki ze starszym silnikiem niż z tym nowym bo wiadomo, że nie każdy ma na własność rafinerię :):D

nie wydaje mnie sie zebys mial racje, nawet gdyby wzroslo troche spalanie (chociaz teoretycznie ma zmalec przy dokladniejszym podawaniu paliwa co zapewniaja wtryskiwacze 3 kategorii) to mysle ze minimalnie i napewno nikogo to nie zrujnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
nie wydaje mnie sie zebys mial racje, nawet gdyby wzroslo troche spalanie (chociaz teoretycznie ma zmalec przy dokladniejszym podawaniu paliwa co zapewniaja wtryskiwacze 3 kategorii) to mysle ze minimalnie i napewno nikogo to nie zrujnuje

Hmm...taki przykład: 3 moich znajomych kupuje DF k100 i chcą ciągnik ze starym silnikiem a nie z nowym, którego się nie zapytam: czemu kupujesz Deutza ze starym silnikiem? Oni odpowiadają: Bo podobno mniej pali ;)

 

Pzdr :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bo podobno... niech przedstawia jakies argumenty i popra to doswiadczeniami w rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
bo podobno... niech przedstawia jakies argumenty i popra to doswiadczeniami w rzeczywistosci.

Opierają się na wiedzy i doświadczeniu dealera ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Opierają się na wiedzy i doświadczeniu dealera ;)

to rzeczywiscie, biorac pod uwage to ze kazdy dealer chce poprostu sprzedac swoj sprzet, do tego poziom wiedzy technicznej jaki reprezentuja, nalezy sie sugerowac ich opinia, jakos nie gratuluje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
to rzeczywiscie, biorac pod uwage to ze kazdy dealer chce poprostu sprzedac swoj sprzet, do tego poziom wiedzy technicznej jaki reprezentuja, nalezy sie sugerowac ich opinia, jakos nie gratuluje ;)

Tylko, że jeden(k100) jak i drugi(k420) ciągnik jest od tego samego dealera więc nie wiem czemu miał by źle doradzać...Nie wiem jacy dealerzy są u Ciebie ale u mnie znają się na tym co robią :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

Dla ciekawosci podam ,że mo K100 podczas siewu z 4m agregatem uprawowo-siew. spalił średnio 7litrów na ha prędkość śiewu 8-9km

zaznaczam ,że test odbył sie na równy polu o pow. 10ha gleba III kl

z 3m agregatem podorywkowym talerzowym ares t xl głebokość ok 12 cm średnie spalanie wynosiło 10 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Dla ciekawosci podam ,że mo K100 podczas siewu z 4m agregatem uprawowo-siew. spalił średnio 7litrów na ha prędkość śiewu 8-9km

zaznaczam ,że test odbył sie na równy polu o pow. 10ha gleba III kl

z 3m agregatem podorywkowym talerzowym ares t xl głebokość ok 12 cm średnie spalanie wynosiło 10 l

Ja przy orce moim k100 na równym 5 ha polu III-IV klasa ziemi pługami 3*52 bez zagonowymi Ibisami Unii Grudziądz spaliłem 9 l ;) a pracowałem na szosowej 2 l lub 2 m ;) prędkość robocza to 9 km/h


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
Ja przy orce moim k100 na równym 5 ha polu III-IV klasa ziemi pługami 3*52 bez zagonowymi Ibisami Unii Grudziądz spaliłem 9 l ;) a pracowałem na szosowej 2 l lub 2 m ;) prędkość robocza to 9 km/h

 

No to bardzo ładny wynik :)

u mnie K100 z pługiem nie pracuje tak więc nie sprawdze jak to jest na moich glebach

jest jako ciągnik pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

K100 ciągnikiem pomocniczym ?? ;) u mnie jest on głównym. Hmm...a jaki ciągnik u Ciebie pełni rolę głównego ??


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie roller 70 jest ciagnikiem glownym i jakos tez zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
K100 ciągnikiem pomocniczym ?? ;) u mnie jest on głównym. Hmm...a jaki ciągnik u Ciebie pełni rolę głównego ??

tak pomocniczy jest K100

a główną role odgrywa MF 8160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czekam na pierwsze wrażenia , może ktoś wie kiedy pojawią się w Polsce?jednak trzeba będzie pisać zmiankę do PROW.Czy ktoś złożył z was papierki na k100, lub k420?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Główną role odgrywa MF 8160

No to ładnie, 200 km to już coś :)

 

Hehe no to w tym momencie mam dziwne pytanie :P

Czemu masz login "k100"a nie MF 8160...hehe przecież kazdy by się "chwalił' tym największym ciągnikiem :)

Pewnie 8160 był już zajęty :) hehe

 

Kolega ma właśnie dylemat. Czy k420 czy k100...!? Ja mu mówię, żeby wziął k100 a za pieniądze, które mu zostaną(k100 jest w promocji) niech dorzuci coś do opcji :) Co wy na to?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
No to ładnie, 200 km to już coś :)

 

Hehe no to w tym momencie mam dziwne pytanie :)

Czemu masz login "k100"a nie MF 8160...hehe przecież kazdy by się "chwalił' tym największym ciągnikiem :P

Pewnie 8160 był już zajęty :) hehe

 

Kolega ma właśnie dylemat. Czy k420 czy k100...!? Ja mu mówię, żeby wziął k100 a za pieniądze, które mu zostaną(k100 jest w promocji) niech dorzuci coś do opcji :) Co wy na to?

 

 

Nie no ja bym tak zrobił

K100 ma przynajmniej w kolorze dach a nie jakiś tam biały czy szary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hehe nie no jeśli chodzi o wygląd to tu bezapelacyjnie lepiej wychodzi k100, tak jak napisałeś dach w kolorze ciągnika i ładniejsze tylne błotniki :P k100 jest teraz 30 tys. tańszy to w to miejsce co zaoszczędzi może wziąć przedni TUZ+WOM i resorowaną oś przednią :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Z tego co poczytałem to tylko w k110i k120 zmienią silniki,a k100 ma tylko face lifting(chyba na niekorzyść)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

k100 też będzie miał nowy silnik common rail. Będzie się nazywał k420 B) A co do zmiany wyglądu to moim zdaniem jest ona niestety na gorsze :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to dosc zaporowa cena i jesli to prawda w nawet max. wyposazeniu chyba lepiej ogladac sie za inna marka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
dostałem cene k420 i tu jest 70tys euro netto czy to mozliwe

 

Chyba cos ci sie kolego pomyliło bo taka cena jest nierealna nawet w max wyposażeniu i to jeszcze netto.

 

Za taka kasę wolał bym JD o tej mocy albo NH w dużo lepszym wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mam przed sobą cene i ona jest w podstawowym wyposazeniu tylko nie wiem czy napewno netto ale to i tak za duzo. Ta cena jest z Agromy Kutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
mam przed sobą cene i ona jest w podstawowym wyposazeniu tylko nie wiem czy napewno netto ale to i tak za duzo. Ta cena jest z Agromy Kutno

 

ta cena to prawdopodobnie cena katalogowa na europe

pewnie po rabacie bedzie duzoo mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj