lukaszz110

Jaki Opryskiwacz Wybrać PILMET KRUKOWIAK TAD-LEN 4024 a może inna firma??

Polecane posty

lukaszz110    5

Witam

 

Mam dylemat

Ponieważ stoję przed wyborem opryskiwacza o pojemności nominalnej 4000l i szerokości belki 24m

 

Mam już rozeznanie w Polskich opryskiwacz, na opryskiwacz chce przeznaczyć około 140tyś brutto

CHCIAŁ bym żebyście pomogli i doradzili coś na temat tych firm ewentualnie innych zachodnich , na co uważać czego przestrzegać i na co zwrócić uwagę

 

mam pytanie czy pompa o wydajności 200l\min nie jest za mała na belke 24\28metrów???? tak jak jest to u jednego producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Doradzę tylko, że koniecznie z elektrozaworami. Szerokośc belki dopasuj do swoich maszym. Zwłaszcza np. siewnika nawozów. Masz wtedy jedną ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Tak tak to już uwzględniłem siewnik i rozsiewacz będzie mi pasował

a co do elektrozaworów to tak no bo muszą być do komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

za taka sumke wez cos zagranicznego. mnie nerwów sobie zepsujesz...


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

to jak byś mógł to zasugeruj jakąś firmę i model będe wdzięczny bardzo

 

albo sugerujcie mi różne typy i firmy z oznaczeniem 4024

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Za 140 brutto raczej nie kupisz nowego zachodniego tej pojemności. Może 3 tyś.

Kolega teraz kupił Hardi 2 lub 2,5 tyś 18 metrów za 100 tyś i na sterowaniu lanc ręcznym, ma 5 węży do ciągnika.Bo trza było dopłacić 12 tyś za komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ikarus S38 COMFORT 4 tys l, pompa 250 L/min, komputer Flowmate Control, elektrozawory, belka składana-rozkładana hydraulicznie, poziomowanie belki z automatycznym powrotem do punktu zero, skrętny zaczep czyli autotrack,niezależne składanie belki, oś przestawna,cena coś w granicach 130 tys netto, a w prostszej wersj BASIC ok 120 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

z tego co wiem to Krukowiak ma belkę i pompę włoskie, komputer Brawo, rozpylacze to już sam sobie dobierzesz Albuz albo TeJet.

spośród polskich marek opryskiwaczy stawiałbym go na pierwszym miejsu.

 

na studiach miałem zajęcia z pewnym profesorem co pomagał konstruować Krukowiakom opryskiwacze i mówił właśnie że te opryskiwacze nazywają sie po polsku ale całe są złożone z części/podzespołów zachodnich firm.

 

także nie wiem czy warto napalać sie na jakiegoś zagranicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

A taki o pojemności 3 tyś litrów ad-len i krukowiak jak wychodzi cenowo?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolał bym zachodni, np Kverneland Ikarus to całkiem dobra oferta cenowa.Wykonanie, malowanie oraz rozwiązania techniczne o wiele lepsze niż w polskich opryskiwaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Ja jednak wolał bym zachodni, np Kverneland Ikarus

wolałbyś bo go sprzedajesz

 

z tego co wiem to Krukowiak ma belkę i pompę włoskie, komputer Brawo

Krukowiak od a do z stoi na aragu w pimlecie masz mieszankę arag muller, dodatkowo w przypadku obu tych konstrukcji krukowiak ma lepsze belki poz względem wytrzymałości konstrukcji oraz stabilizacji

Brat cioteczny przyprowadził miesiąc temu Goliata Plus to dał coś 130 tyś netto na najlepszej belce z kontrolą przechyłu z pełną amortyzacją i najlepszym kompem

 

 

rozwiązania techniczne o wiele lepsze niż w polskich opryskiwaczach.

a jakie to niby lepsze rozwiązania?


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

a co niby ja polecam? jak dobrze popatrzeć i porównać to się okaże że Polski producent był wstanie zaproponować rolnikom produkt na zachodnim poziomie


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEATH    0

Witam ! Podłącze sie do tematu. Sąsiad sprzedaje TAD-LENa 1700L 18M z 2008 roku używany 3 lata w stanie niemal idealnym. Wersja uboga ale całość zadbana. Rozkładany ręcznie 4pozycyjne głowice rozwadniacz boczny belka podnoszona hydraulicznie. Chce za niego 20tys. i pytanie moje brzmi czy to dobra cena czy za taka kase kupie cos lepszego? Twierdził ze ten opryskiwacz jest lepszy od Pilmetu ze względu na masywniejsza rame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jakby twierdził inaczej ;) Nie tyle rama istotna co belka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj