Zaloguj się, aby obserwować  
Alien171

Massey Ferguson 5455 + rozdzielacz Faster

Polecane posty

Alien171    0

Witam mam takie pytanko czy do mojego ciągnika da się połączyć ten rozdzielacz bo już jest u mnie 3 mechanik i bez skutku a facet od którego kopiłem ten ładowacz twierdzi ze musi się dać go podłączyć przesyłał mi schematy ale to nie pasuje mi w ogóle będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. pierwszy mechanik nie miał w ogóle pojęcia drugi twierdzi ze w moim ciągniku nie ma ls i tego rozdzielacza nie da się podłączyć a trzeci mówi ze ten rozdzielacz jest zły i nic z tego nie będzie. Poniżej wklejam zdjęcia może ktoś może coś podpowiedzieć czy w ogóle jest jakaś opcja podpięcia albo jakiś schemat narysować gdzie te 3 przewody wpiąć. Dziękuje za wszelkie info i pozdrawiam.post-47958-0-61631900-1350416610_thumb.jpgpost-47958-0-48722300-1350416671_thumb.jpgpost-47958-0-23388400-1350416763_thumb.jpgpost-47958-0-60274700-1350416813_thumb.jpgpost-47958-0-82171400-1350416850_thumb.jpgpost-47958-0-83317500-1350416893_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jakie trzy przewody?

jeden musi wracac w zlew, czyli tam gdzie masz szybkozlacze nad wlewem oleju do hydro a drugi w miejsce za rozzdzielaczami (czyli zasilania)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien171    0

no masz 3 przewody do podłączenia rozdzielacza P T i LS przed ostatnie zdjęcia trzy miejsca zaklejone ta niebieska taśma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Ten z lewej i prawej strony to masz ciągły przepływ oleju co wpinasz się w przewód między pompą a rozdzielaczem tylnym, a od tego w środku podłączasz spływ oleją do skrzyni, chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien171    0

Witam dzięki kolego za odpowiedz własnie tak było podłączone i wtedy pompa cały czas jakby pracowała tzn wyła dzisiaj jeszcze nie wiem czy dobrze myślę chce podłaczyć te dwa przewody do spływu czyli T i LS a na P dać zasilanie nie wiem czy to zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

To zasilania do tylnego rozdzielacza nie będziesz miał

Edytowano przez yanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien171    0

kolego a mam pytanko jak ty masz podłaczony u siebie ten rozdzielacz masz 3 wyjscia czy dwa zrobilbys mi fotki u siebie i opisal bo widze ze masz mf z tej samej seri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale LS to sterowanie pompa wielotłoczkową ze zmiennym wydatkiem. W prospekcie widzę że ten ciągnik ma dwie pompy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wstaw trójnik na zasilaniu tylniego rozdzielacza i podłącz pod zasilanie rozdzielacza pod Tura, a drugi na spływ, a ten LS zaślep czymś w rozdzielaczu. Albo zrób na próbę zasilanie z tylnich wyjść, podłącz jedno pod zasilanie tura a drugie na powrót, a LS też zaślep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien171    0

Kolego było tez tak podłączone i podniósł tylko trochę i tyle

Edytowano przez Alien171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Te środkowe wejście nie jest przypadkiem od amortyzatora więc zaślep ten otwór, a te po bokach podłączasz do hydrauliki z tyłu ciągnika pod jedną wajchę. Tak w ogóle od jakiego tura jest ten rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1984    0

Witam! Miałem podobny problem w moim MF 3065. Podpinałem węże na różne sposoby i podobnie jak u Ciebie zero rezultatu. Dzisiaj udało mi się wszystko uruchomić. Na twoim zdjęciu nr 2 zamiast kolanka należy wstawić trójnik i tam podpiąć wąż P-zasilanie, na ostatnim zdjęciu jest metalowy korek na imbus u mnie jest gwint 14, tam wąż Ls-podobno jakieś płynne działanie czy coś takiego, no i wąż T-zlew oleju do skrzyni, u mnie po lewej stronie pod kabiną. No i teraz najważniejsza sprawa należy załączyć tylną hydraulikę tak aby dźwigniami zamknąć obieg i aby olej tłoczony przez pompę szedł do ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego a czy z tym czwartym mechanikiem, u którego teraz stoi ten ciągnik doszliście do ładu z tym turem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Drogi Kolego

 

Rozdzielacz który posiadasz jest typu LS (load sensing). W Twoim MF5455 jest układ otwarty. Ni jak podłączysz i tak nie będzie działać.

Jeżeli kupiłeś od jakiegoś hanldarza to zadzwoń do niega i zapytaj czy nie wymieni rozdzielacza na inny (układ otwarty).

 

Żadna opcja podłączenia cię nie uratuje ponieważ albo uszkodzisz rozdzielacz albo uszkodzisz pompę w ciągniku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien171    0

Troche to trwalo ale problem rozwiazany rozdzialacz z LS oddany kupiony inny rozdzielacz do ukladu otwartego jak kolega wyzej napisal i wszystko działa takze mysle ze do zamkniecia. Dziekij wszystkim za sugestie Pozdrawiam :D

Edytowano przez Alien171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj