in2dex

Ruszta dla bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
in2dex    0

Witam.

Posiadam oborę z lat 80 dla krów mlecznych, uwięziową. Pośladkami patrzą do siebie;) Jedną stronę na 18stanowisk mam na wyciągu. Drugą stronę chce zrobić na rusztach. Posiadam już ruszta betonowe które muszą być dobre, a maty wiem gdzie i jakie.

W związku z tym mam pytanie jak wykonać i jak użytkować takie ruszta? Wydaje mi się, że do kanału należy dolewać wody i to co tam krowy dołożą szambówka powinna spokojnie pociągnąć. Na co zwrócić uwagę przy budowie?. Mam możliwość podłączenia kanału ruszt pod szambo z płyty gnojowej. Najbardziej boje się, że w kanale wszystko zaschnie i będzie poważny problem.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Pamiętaj o tym żeby miedzy rusztem a zbiornikiem umieścić zasówę najlepiej z grubej blachy ok 10-15 mm. wtedy nie powinno być problemu z zaleganiem, gdyż przy pełnym kanale i pustym szambie po wysunięciu zasówy do góry ciśnienie zrobi swoje. a wiadomo że i tak to co zostanie trzeba będzie wypłukać wodą. No i oczywiście jakiś spadek wylewki ok 7% na dnie kanału w stronę szamba no i będzie dobrze :)

Edytowano przez mariusz0209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

spadek tak ale nie do szamba tylko od szamba ale bardzo mało po to aby zawsze na dnie było troszeczkę wody wtedy nic nie przystanie do dna. u kolegi widziałem że miał rynny doprowadzone pod ruszta a jak była ulewa lub nadmiar wody to przekręcał kolana w ten sposób zaoszczędził na wodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj