Zaloguj się, aby obserwować  
GUTO91

Jaki traktor do pracy z rozrzutnikiem 8/10ton?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GUTO91    0

witam. planuję zakup ciągnika, który byłby przeznaczony do pracy z dużym rozrzutnikiem (prace przy cięciu kukurydzy i odwożeniu na pryzmę). na wyżej wymieniony cel mogę przeznaczyć ok. 30tys. Myślę nad 120km deutz fahr'em. Co polecacie?

Edytowano przez GUTO91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Ja ze swojej strony polecam Massey Fergusona 698/699. U mnie 698 pracował we wszystkich możliwych pracach. Sprawował się na prawdę super. Miał mało awarii, a jeśli już jakaś się zdarzyła, to części były bardzo tanie, a poza tym w moim przypadku naprawialiśmy go sami, ponieważ był on w całości mechaniczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja myślę za tą kwotę i około 120km to jakiś ZTS lub U 1224... ze szybką skrzynią

U mnie w okolicy dużo ciągników tego typu chodzi właśnie przy transporcie kuku i na prawdę nie są oszczędzane...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Fortschritt ZT323 Polecam :) Malo Pali, Szybki, i spokojnie poradzi z Takim rozrzutnikiem na pryźmie :) Może nie za piękny ale robotę Robi :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

A ja ze swojej strony polecam JOHN DEERE 3140 w nowej kabinie lub massey fergusona 3115 obydwa sa z szybkimi skrzyniami na półbiegach które są przydatne na pryzmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

jeśli belarus to nie 82 km tylko przynajmniej o symbolu 950 tj 95 km , lepiej 1025 ma on 105 km albo 1221 ma 130 km 6 garów pewność że da rade w każdych warunkach a paliwa to za dużo nie spali , wiem bo jeżdziłem belarusami i wiem co potrafią więc o 82 km to takiego rozrzutnika to zapomnij jak chcesz sprawnie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

mf 698 nie wygląda źle;) a nowy belarus 82km da sobie radę przy kiszonkach?

Mój 952 nie miał problemów z wjazdem na pryzmę z 8t rozrzutnikiem cos takiego jak ten tylko nadstawki większe, http://moto.allegro.pl/rozrzutnik-obornika-8t-stan-idealny-mazowieckie-i2694145358.html.Czy 82 KM da rade trudno powiedzieć Belarusy maja bardzo dobry uciąg , mój ma 15 KM więcej i jak jeszcze dojdzie jeszcze te powiedzmy 2 tony to 82KM może braknąć ... Według mnie optymalna moc do takiego rozrzutnika 8-10t jak się chce wjeżdżać na pryzmy to ok 100KM ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szuja29    0

ja bym polecił zetor 12145 z szybka skrzynia albo 10245zts miałem takiego i polecam służył mi długo , złego słowa nie powiem

Edytowano przez razor275
Błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

słyszałem również, że moc belarusa 82 można podnieść poprzez dodanie do niego turbo. czy ktoś przeprowadzał taki ''tuning''?

 

(gdyby było by to realne uniknął bym pomocy kolegi i jego sprzętu podczas robienia pryzm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

przed chwilką przeczytałem ten temat. chyba jednak się na to nie zdecyduje..

myślę, że lepszym wyjściem będzie zakup mniejszego rozrzutnika do belarusa. narazie załatwiło by to problem drugiego zestawu :)

 

co do ciągników dziś znajomy proponował mi renault. mają dosyć niskie ceny. co sądzicie o tej marce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

zalezy o ktora serie Ci chodzi renault. Nie wiem czy sa takie tanie a czesci drogie. Malo pali i wgl ale sa ciagniki co tez malo pala (mtz, ferguson, fortschrit) wiekszy ciagnik sie zawsze przyda. A jak chcesz pozostac przy mtz to poszukaj moze 1025. Troche doplacisz ale nie bedziesz zalowal. Ja na twoim miejscu bral albo mtz 1025 albo forsza 323 :) a jesli woliasz zostac przy 80km mtz to kup 6t rozrzutnik i bedzie smigac z nim az milo :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

sugerując się waszymi podpowiedziami obejrzałem dwa zetory 10245zts. jeden z nich nie wygląda na mocno wypracowanego. sprzedający oprócz zts'a ma również same lasera 110km w tej samej cenie i w również niezłym stanie. wybór padnie ostatecznie na jeden z tych ciągników.

 

warto sobie zaprzątać głowę same czy brać zts'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeżeli 8t to 80km zdecydowanie wystarczy a do 10t to już by trzeba było 100km dobrze dociążony bo tej klasy rozrzutniki to raczej tandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

a ja mam używanego brocharda 12 ton i woziłem nim w tym roku qq jak i zarówno trochę obornika trząchałem i chodził w tym mtz 550. 60 KM bez napędu rozrzutnik na jednej osi na kołach 600 szerokości dwa pionowe właki. przy qq był adapter zdjęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj