Skocz do zawartości
PiotrekMTZ

Pług Unia ibis: LS czy XLS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
PiotrekMTZ    3

Witam! Jestem bliski zakupu pługa,zdecydowalem na unie ale nie wiem jaką. Posiadam ciągnik URSUS 1224 i nie wiem jaki pług bedzie lepszy Ibis XLS 3+ czy Ibis LS 3+1?

W planach jest ciąganie jakiegoś wału. Gleby od lekkich po ciężki gliny mniej więcej 50/50.

I jeszcze prosze o opinie o tych plugach:

Pozdrawiam:)

kris14    259

Jeżeli masz część lekkich i część ziem o zwiększonym zapotrzebowaniu na moc przy uprawie [tzn gliny] proponuję poszukać pługa ze zmienną szerokości orki, najwygodniej będzie jak szerokość będzie zmieniana hydraulicznie, będziesz mógł na bierząco dostosować pług do warunków i w pełni wykorzystać potencjał ciągnika, ponieważ kupisz 4 skiby i załóżmy że na glinie będzie to za dużo, a na piachach ok, a kupisz 3 skiby to na glinie będzie ok a na piachach będziesz tracił czas na wąskie przejazdy.

elemer    9

Zastanów się wogóle czy ciągnik ujedzie z tym pługiem.... Mam cięższy traktor i ledwo jadę z 3+1 xls nie myśląc już o wale... Orze nieźle ale strasznie dużo ważą.

Wiadomość z agroFakt.pl

elemer    9

To ja już wolę UG. Co jak co ale jednak najlepszą jakość oferuję wśród polskich maszyn... Weź tego lżejszego IBISa bo mi takiego proponowali a ja uparłem się na XLS i jeżdże z workami na przodzie ;p

locke    291

IBIS XLS 3+ 29 900

IBIS XLS 3+1 34 450

IBIS LS 3+ 25 450

IBIS LS 3+1 29 900

Ceny brutto

MgrLukash    114

@locke dzięki :)

A wiecie może jakie są pługi o podobnych parametrach i cenie(+/- 5000zł) co UG - wiem że Vogel &Noot kosztują podobnie ale w tej cenie są na kołkach a mi sie to srednio widzi <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się