RycerzNocy

Szerokość rozsiewu przy 1000 obrotach/min WOM

Polecane posty

RycerzNocy    0

Mam takie pytanie czy jest realne aby każdy z nowych rozsiewaczy 2 tarczowych dał rade rozrzucić każdy rodzaj nawozu na szerokość co najmniej15m przy pomocy użycia wałka 1000obrotów/min

producenci podają ze niektóre nawozy można rozsiewać do 10m przy 540obrotów a mnie to nie pasuje bo do ścieżek nie pasuje i będą niedosiane paski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Automatycznie straci na dokładności i równomierności rozrzutu.

Zauważ że szerokość rozsiewu jest ustawiana przez kąt i długość łopatek a nie przez prędkość obrotową talerzy, więc jej zwiększenie nie da wymiernych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

to wsyp, ustaw 1000 rozsiewaj przez chwile i zobacz jak nawóz leży,

ogólnie to szkoda sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20

zgadzam się z Tobą zorzyk. Z jakiej firmy masz rozsiewacz?

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Nic dodac nic ujac jak napisal zorzyk2 zrobisz mlynek a po drogie niewiem czy twoje przekladnie katowe by to wytrzymaly jednak by sie krecily o 500obr szybciej

 

Ale zawsze mozesz zrobic maly test i podzielic sie jego wynikiem na forum o ile nieszkoda ci maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

jeszcze nie mam siewnika chce kupić

np ten producent abra ma siewniki o rozrzucie od 8 do 16 i to jest za mało.

Edytowano przez RycerzNocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja swego czasu siałem siewką z Brzegu 2-talerzową na ok. 800 obr/min i jakoś nic się nie rozwaliło i równomierność wysiewu też była.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Sadek 800 to nie 1000tys chodz blisko tylko ciekawe ile by ci potrzymal taki roziewacz(na jakim areale) lecz najwazniejsze jest to co napisal wyzej zarzyk2 bedzie sie pylilo i ma racje najgorzej zmieli NPK i mocznik jak nie mieszadlo w srodku to lopatka

 

Rycerz ty lepiej nie kombinuj tylko kup taki rozsiewacz ktory spelnia twoje wymagania ja mam np wymienne lopatki i moj ma zasieg do 24m a sa chyba jeszcze lopatki ktore zwieksza zasieg ale nie jestem pewny bo sieje na 21m

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj