paktofonikas1987

Wyrob własnych pasz

Polecane posty

Jak to w koncu jest z tym miesznaiem pasz bo ja juz sam ni ewiem. Podobno od nowego roku trzeba przestrzegac to zglaszac i przestrzegac jakichs tam wyttycznych. O co w tym wszystkim chodzi?Moze ktos wie gdzie szukac na ten teamt informacji.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jeśli wykonujesz pasze na potrzeby własnego gospodarstwa to musisz to zgłosić w PIW i nic wiecej a niejest to nowa sprawa już w zeszłym roku dokonywałem takiego zgłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no nie całkiem . dopiero oglądałem w tv białystok reportaz o tym problemie. wyrob i przechowywanie pasz musza być zgodne z uninijnymi normami.(zboże z dala od gryzoni i ptakow higieniczne warunki itp) oczywiście występował jakis nawiedzony weterynarz i mówił że będą kontrole i wszystko musi być jak ksiązka pisze.trzeba do 1 01 2008 złożyć odpowiednie oświadczenie w weterynarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musza byc jakies tam normy higieny czy cos tam zachowane? Samo zgloszenie wystarczy?

 

No wlasnie ja ogladealem obiektyw w TVB


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

jakby naprawdę musiało tak być to by 90 % rolników przestało sprzedawać swoje produkty. u nas każdy ma śrutownik w stodole i sobie robi . to co mam teraz znow szykować pomieszczenie jak na baniak wyłożone płytkami? później okaże sie że to niepotrzebne. wiem z innych źrodeł że narazie trzeba złożyć to oświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
jakby naprawdę musiało tak być to by 90 % rolników przestało sprzedawać swoje produkty. u nas każdy ma śrutownik w stodole i sobie robi . to co mam teraz znow szykować pomieszczenie jak na baniak wyłożone płytkami? później okaże sie że to niepotrzebne. wiem z innych źrodeł że narazie trzeba złożyć to oświadczenie.

 

u nas tak samo każdy ma śrutownik i se sam robi ;] ale ja nie lubie tej roboty jak mi wujek każde troche zrobić to mnie szlak trafia wychodze cały biały ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzi ei tak i tak pewnie beda robic po cichu. Nie rozumiem po to takie rzepisy komus potrzebne. Rozumiem jesli ktos by robil pasze na sprzedaz no towtedy ok ale sobie? Ehh to Polska wlasnie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

A czy jeśli samemu miesza się pasze z kupionych dodatków i premixów do ok.40szt. kurczaków brojlerów, 10szt.indyków, 20szt. kaczek i 12 niosek dla własnych potrzeb to trzeba to gdzieś zgłaszać??? Bo my to stosujemy już ładnych kilka lat, bo to dobry sposób na w miarę naturalny chów i szybki przyrost. ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nie wiem czemu tak ważny temat nie wzbudza wogóle zainteresowania na forum. sprawa dotyczy większości rolników a termin składania wniosków mija z końcem grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pamiętam ze szkolenia o cross compiles że te przechowywanie pasz to aby ptaszki nie dostawały się do paszy i pasza była dobrej jakosci a nie jakaś zepsuta a te ostre przepisy to dotyczyć będą sprzedających pasze wiec mysle że kij im do tego czy pasza jest w stodole czy w szopie, aby nie była zepsuta i zabezpieczona przed dostępem żyjątek z zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@wojtas

Faktyczne. Od wczoraj tylko 140 osób tutaj zajrzało. Ale co tam, to Oni będą płakać a nie my ;) . Po niedzieli trzeba pojechać do "źródła" Dowiedzieć się dokładnie co i jak. No i oczywiście kwit złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja od wielu lat wyrabiam własną pasze w śrutownikach ciekawe czy to będzie miało jakiś wpływ na uzyskaniu statusu hodowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj złożyłem ten kwitek. To tylko formalność i tak nie bedą tego sprawdzać. tak jak to było z rok czy 2 lata temu. A poza tym inspekcja weterynaryjna nie ma do tego ludzi. Tym bardziej ze chyba nareszcie powoli będzie wchodziło zwalczanie chA to w ogóle nie bedą sie wyrabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Tak, to tylko formalność. Ja już złożyłem w tamtym roku. Żadnej kontroli nie było a pasza, a nawet jak by była to nie mają się do czego ,,przyczepić,, gdyż pasza jest w stosownym pomieszczeniu, z brakiem dostępu dla innych zwierząt i jest skarmiana na bieżąco. Także, złóżcie ten formularz i z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

unas w zwalczanu choroby juz sie wyrabiają bili drugi raz krew pobierać u swinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

My też złożyliśmy te oświadczenie u powiatowego lekarza weterynarii to jest zwykła formalnośc, a co najgorsze trzeba bylo zrobić opłate ;)


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja a raczej mama ;) składała to już dawno. Jakoś na początku. Będzie chyba ze 2 lata.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dwa lata temu to składało sie oświadczenie że do 2008 roku przystosuje się do unijnych przepisow i był to okres przejściowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to teraz chodzi o inny świstek?? ;) :angry:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Kurde, to trzeba bedzie się pofatygować, ale nawet jeśli jakaś kontrola będzie ( w co wątpie ) to problemów być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
Tak, to tylko formalność. Ja już złożyłem w tamtym roku. Żadnej kontroli nie było a pasza, a nawet jak by była to nie mają się do czego ,,przyczepić,, gdyż pasza jest w stosownym pomieszczeniu, z brakiem dostępu dla innych zwierząt i jest skarmiana na bieżąco. Także, złóżcie ten formularz i z głowy ;)

 

U mnie również było zgłoszone w zeszłym roku i jednak nie była to tylko formalność bo za jakiś czas przyjechała "miła pani" i sporządziła protokół. W mieszalni między innymi powinien być wilgotnościomierz czy termometr również to nie pamiętam, ściany magazynów powinny być gładkie i jeszcze jakieś tam pierdółki co nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam Panowie a jak by ta nie składac tego swistka ? ;)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
U mnie również było zgłoszone w zeszłym roku i jednak nie była to tylko formalność bo za jakiś czas przyjechała "miła pani" i sporządziła protokół. W mieszalni między innymi powinien być wilgotnościomierz czy termometr również to nie pamiętam, ściany magazynów powinny być gładkie i jeszcze jakieś tam pierdółki co nie pamiętam.

 

Kizo, a gadali coś na temat przechwowyania paszy: Czy pasza może być przechowywana w mieszalniku? Czy można ją przechowywać w workach, które sotoją na paletach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj