Zaloguj się, aby obserwować  
Manti10

Pronar 82tsa II

Polecane posty

Oj nie dobrze nie dobrze, a te d243 C to nie są jakieś euro 2? mają 78,9km, takie jakieś belarusy są na stronie pronaru z silnikami d243 C

Pronar nie robi niczego na MMZ euro 2 dlaczego nie wiem może wogóle wyjdą ze współpracy z Bbearus, a może szykują po cichu coś nowego np. pronara z silnikiem MMZ euro 2 hydraulikom bosch i porządną skrzyniom 16/16 oczywiście skrzynia w pełmi manualna i rewers ze sprzęgłem ale przynajmiej porządne synchro i jakoś normalnie rozlożone zakresy i biegi. To są moje pomysły tylko, bo jak w pół listopada w narwi byłem to wszyscy wode w usta i nikt nic nie wiedział tyle tylko że do nowego roku euro1 (tak wogóle to produkcja na tym silniku staneła wiosną) a po nowym roku nikt nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Pronar nie robi niczego na MMZ euro 2 dlaczego nie wiem może wogóle wyjdą ze współpracy z Bbearus, a może szykują po cichu coś nowego np. pronara z silnikiem MMZ euro 2 hydraulikom bosch i porządną skrzyniom 16/16 oczywiście skrzynia w pełmi manualna i rewers ze sprzęgłem ale przynajmiej porządne synchro i jakoś normalnie rozlożone zakresy i biegi. To są moje pomysły tylko, bo jak w pół listopada w narwi byłem to wszyscy wode w usta i nikt nic nie wiedział tyle tylko że do nowego roku euro1 (tak wogóle to produkcja na tym silniku staneła wiosną) a po nowym roku nikt nic nie wie.

http://www.pronar.pl/ciagniki/___pronar_pii__.html a tco pronary II już od kilku lat chyba są z euro 2 i na podzespołach belarusa!!! coś slabo kolego rozglądałeś się w tej narwi,albo chodziło ci o pierwszą generacje, gdzieś obiło mi się o uszy ze do tych euro 1 komini z katalizatorami mają dawac ae to plotka chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.pronar.pl/ciagniki/___pronar_pii__.html a tco pronary II już od kilku lat chyba są z euro 2 i na podzespołach belarusa!!! coś slabo kolego rozglądałeś się w tej narwi,albo chodziło ci o pierwszą generacje, gdzieś obiło mi się o uszy ze do tych euro 1 komini z katalizatorami mają dawac ae to plotka chyba

Pronary II są to ciągniki o bogatszym wyposażeniu niż zwykłe pronary mają ładniejszą maskę i kabiny ale silnik to stary poczciwy mmz euro 1 różnica polega na tym że zastosowano inne pompy i wtryskiwacze dzięki czemu zwiększono moment obrotowy ale normy spalania się nie zmieniły. A pomysł z katalizatorem nie słyszałem ale ten pomysł wydaje się całkiem niegłupi. A znając nasze polskie patęty to katalizator się przebije i kilka koni mocy ekstra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, to jes ten słynny EHR :(

 

@Mateoo - używaj opcji edit i nie pisz posta pod postem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Pronar 82SA II OD 82 SA I różni się wagą!

82SA - 3989 kg

82SA II - 5050 kg

 

82SA I ma dopuszczalno mase holowanych przyczep 12000kg

82SA II =||= przyczep 18000kg

 

82SA I nie ma turba!

82SA II ma turbo (chyba)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pronar 82A waży 4600 kg bez operatora.Dane z wagi.Więc 82SA musi wazyc więcej niż 3989kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Powie mi ktoś czy ten pronar 1025 II ma EHR w standardzie proszę

Raczej nie ma, a w standardzie napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Pronar 82A waży 4600 kg bez operatora.Dane z wagi.Więc 82SA musi wazyc więcej niż 3989kg

racja -z pustą dwukółką bez operatora ponad 5,5t -niech by ta dwukółka wazyla tonę to ciągnik 4500kg ważyłby, :(

niech te 100kg miałbym kluczy i błota to 4,4t wazy :)

waga na skupie swiń raczej by nie zawyzyła :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

euroII


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Pronar 82TSA II jest lepiej wykonany podzespoły się nie zmieniły ale jakos tak sama kabina jest bardziej komfortowa i wyciszona i prawdopodobnie amortyzwana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Pronar 82TSA II jest lepiej wykonany podzespoły się nie zmieniły ale jakos tak sama kabina jest bardziej komfortowa i wyciszona i prawdopodobnie amortyzwana

Tak przypuszczasz, czy na własne oczy widziałeś? bo z tych 82 pronarów toi chyba nikt nie ma takiego na agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś jakie silniki mają pronary II generacji : EURO I czu EURO II

czytaj temat nim zadasz pytanie już pisałem wcześniej że EURO 1 a ta 2 generacja to wspomaganie hamulców hydrauliką inna pompa inne wtryskiwacze więcej momentu obrotowego ale i sporo większe spalanie, synchro w standardzie, większa masa. ALE SILNIK MMZ EURO 1. Silnik MMZ euro 2 jest wyposażony w interkuler (nie wiem jak to się pisze więc napisałem jak się wymawia) to najłatwiejsza metoda na zmieszczenie się w normach spalania. rośnie moc dzięki temu że na silnik trafia zimne powietrze a mieszanka paliwa jest gorąca następuje błyskawiczne rozprężenie zimnego powietrza i ta właśnie reakcja daje kilka koni ekstra, moc rośnie a spalin nie przybywa a nawet ubywa bo dzięki większemu ciśnieniu w czasie reakcji paliwo jest dokładniej dopalane i emitowane spaliny są "czyściejsze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Pronar 82A waży 4600 kg bez operatora.Dane z wagi.Więc 82SA musi wazyc więcej niż 3989kg

wg strony producenta...

 

82SA waży 3789kg bez obciążników

82SA II waży 4620kg bez obciążników

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaj temat nim zadasz pytanie już pisałem wcześniej że EURO 1 a ta 2 generacja to wspomaganie hamulców hydrauliką inna pompa inne wtryskiwacze więcej momentu obrotowego ale i sporo większe spalanie, synchro w standardzie, większa masa. ALE SILNIK MMZ EURO 1. Silnik MMZ euro 2 jest wyposażony w interkuler (nie wiem jak to się pisze więc napisałem jak się wymawia) to najłatwiejsza metoda na zmieszczenie się w normach spalania. rośnie moc dzięki temu że na silnik trafia zimne powietrze a mieszanka paliwa jest gorąca następuje błyskawiczne rozprężenie zimnego powietrza i ta właśnie reakcja daje kilka koni ekstra, moc rośnie a spalin nie przybywa a nawet ubywa bo dzięki większemu ciśnieniu w czasie reakcji paliwo jest dokładniej dopalane i emitowane spaliny są "czyściejsze"

Chyba się wygłupiłem pisząc tego posta bo dzwoniłem do serwisu pronara i okazuje się że Pronary produkowane w 2008 roku będą spelniać normy euro 2 a nawet euro 3 jak to uzyskali bez interkulera nie wiem napewnao kombinacjami z turbo i wryskiwaczami ale jeśli chodzi o konkrety to tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Chyba się wygłupiłem pisząc tego posta bo dzwoniłem do serwisu pronara i okazuje się że Pronary produkowane w 2008 roku będą spelniać normy euro 2 a nawet euro 3 jak to uzyskali bez interkulera nie wiem napewnao kombinacjami z turbo i wryskiwaczami ale jeśli chodzi o konkrety to tajemnica

Ale które pronary zwykły 82sa będzie miał euro 2? czy ta druga generacja tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wg strony producenta...

 

82SA waży 3789kg bez obciążników

82SA II waży 4620kg bez obciążników

 

;)

[/quote + 100 L oleju ,130 paliwa ,550 kg obciązników ,płyn chłodniczy+szerokie ogumienie. Stary mtz w tzw. sportowej kabinie wazy 3700 kg a ma most stożkowy dużo lżejszy ,węższe opony ,delikatniejszy układ tuz ,lżejszą kabinę ,250 kg mniej na przodzie itd.Myślę że waga bardziej odzwierciedla prawdę niż to co pisze w sieci .Ja to sprawdziłem osobiście a jak ktoś nie wierzy niech po prostu wjedzie swoim na wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

odgrzebię wątek bo interesuje mnie jedno - czy w tym pronarze jest dzwignia sterowania tuzem z zewnątrz ciągnika?

Czasami muszę (mam 952.3) coś podnieść czy opuścić na TUZie i nie chce mi się ganiać do kabiny.

Jeżeli jest to poproszę o jakąś fotkę jak to macie zrobione.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj