Skocz do zawartości
News
SIEWCA

kredyt KZ z dopłatą ARiMR - zwolnienie z podatku rolnego ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SIEWCA    24

Czy kupując ziemie rolną za kredyt z dopłatą do oprocentowania przez ARiMR można uzyskać jednocześnie zwolnienie z podatku rolnego na dotychczsowych zasadach t.j. pięć lat wolne potem 75% i w kolejnym roku 50% ? Jak to u Was wygląda.

Komu urzędy odmówiły takiej niby powójnej pomocy ?

Edytowano przez SIEWCA

kto sieje ten zbiera....

kissmy...    58

ja musiałem udostępnić umowę kredytową, poszukaj interpretacji precyzującej, iż zwolnienie w tym przypadku przysługuje

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    118

mnie też pytali czy nie brałem tego na kredyt z dofinansowaniem a dokładniej o jeden punkt umowy kredytowej.

Ciekaw jestem jak będzie z tą ulgą jak wejdzie podatek dochodowy. Ulga jest na 5 lat a podatek ma wejsć w 2014.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

kissmy...    58

nie mogę teraz znaleźć swojego posta, ale jakiś czas temu wskazałem publikację (prawdopodobnie czasopismo "pomoc publiczna" na okładce był kombajn zbożowy) było to jakieś 2-3 lata temu, z tym że tekst był zwięzły i precyzyjny, zaraz go poszukam, ale z tego co pamiętam dopuszczał przyznanie ulgi inwestycyjnej

SIEWCA    24

Moje pytanie miało pokazać jak wygląda zwolnienie z podatku w różnych częściach kraju.

Otrzymałem właśnie decyzję Wójta przyznającą wakacje podatkowe na podstawie art.4 roporządzenia ( WE ) nr1857\ 2006

Całość można znaleźć w internecie pod j.w.

|

Moje pytanie miało pokazać jak wygląda zwolnienie z podatku w różnych gminach w kraju.

Otrzymałem właśnie decyzję Wójta przyznającą wakacje podatkowe na podstawie art.4 roporządzenia ( WE ) nr1857\ 2006

Całość można znaleźć w internecie pod j.w.

|

kto sieje ten zbiera....

Nikita_Bennet    118

no i tu ciekaw jestem co będzie tzn jak nasi mądrzy politycy uchwalą podatek rolny to co będzie z tą ulgą - przykładowo w tym roku kupiłem grunta, i dostałem ulgę, do 2014 będzie ale co po 2014 gdy wejdzie podatek rolny?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez bp181
      Mam zapytanie. Czy istnieje model myjki ciśnieniowej firmy Kercher w kolorze obudowy pomaranczowej a nie żółtej tak jak zazwyczaj, ponieważ mam okazję  kupić używany model w kolorze pomarańczowym i nie jestem pewien co do oryginalnosci. Sprzedający twierdzi, że jest to oryginalny model Kerchera.
    • Przez RolPro10
      Zmarł mój tata, który prowadził gospodarstwo rolne. Posiadał liczne stado bydła i majątek ziemski tj. grunty rolne. Zmarł nagle i zostawił wszystko. Gospodarstwo miał razem z mamą, która widniała tylko na papierze. Nie wiem co zrobić. I jakie są procedury związane z przepisaniem gospodarstwa, chwilowym sprzedaniu stada, przerejestrowaniu pojazdów. Mam dwoje rodzeństwa pełnoletniego  a sam jestem tuż przed 18-stką. To ja miałem dostać to gospodarstwo po skończeniu szkoły. Co teraz zrobić żeby sprzedać to stado? Przerejestrować pojazdy? Docelową osobą jest mama która to wszystko otrzyma. Jak będzie ze zniżkami w ubezpieczeniu? Mama nie miała żadnego pojazdu. Po ukończeniu szkoły chce wrócić do na ojcowiznę i dalej prowadzić gospodarstwo. Proszę o pomoc i poradę!
      Pozdrawiam.
    • Przez maniek305
      Witam serdecznie,
      Panowie co to jest i do czego służy? 

• Przez marius21
      WITAM
      Chciałbym w swoim gospodarstwie wykopać staw rybny. I mam kilka pytań. Czy są może jakieś programy unijne które finansują taką inwestycję jeżeli tak to prosiłbym o podanie jakie. eśli jest to możliwe to o podanie strony internetowej. Drugie pytanie dotyczy tego jakie procedury muszę rozpoczać żeby zacząć budowe legalnie innymi słowy gdzie mam sie zgłosić i po co. Z góry dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi:)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.