zecio

zrywka drzewa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojt    74

ja zwoże drzewo z lasu swoim samoróbkiem z wozem, czasami jak są ciezkie warunki bagno itp. to biorę od wujka 330 :)

A u mnie w lesie to pracują:koniami(przeważnie 2 pary),LKT(to jest sprzęt,czasami przez takie przykopy,bagna przepierdziela że szok :) ),jeszcze 360 też widziałem ;) Tam gdzie już się nieda wjechac to przeważnie koniami wyciągają, co jak co ale koń jest chyba jeszcze najlepszy do lasa,niby przeżytek ale koniem wszędzie sie wejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja przez ostatni tydzień prowadzę zrywkę drzewa na drzwi i nowy ganek wożę zwykłym wozem i przyczepo 4t Ursusem 3512 i c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja podobnie jak poprzednik robie mała wycinke w lesie. tylko ze na podłogi itp. oczywiście nie robiłem sam pomagał mi @pawel.do sciagania słuzył nam zetor 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

nie wiem jak wy, ale ja lubię pracę w lesie a zwłaszcza ścinanie dorodnych okazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol330    0

Praca w lesie to fajna rozrywka a w szczególności u nas górki że trudno wjechać, a najlepszy sprzęt do lasu to C 330 i dobre liny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

ja tez uwielbiam jezdzic do lasu... i czasem w blocie sciagac drzewo odpinac lancuchy...heheh fajna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja dla mnie to w lesie jest tylko katowanie ciągnika. Jak nasza c-360 kiedyś robiła w lesie to nigdy cała do domu nie wracała. To sie butla od powietrza urwała to sie błotnik urwał albo szyba wybiła przez gałąź itp.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

wyczytalem ze ta przyczepe to sie jakos podlancza do wom i tam jest jakis rozdzielacz i dziala i nietrzeba podlanczac do szybkozlaczy tak jak myslalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

U mojej babci na wsi w tartaku w podobnej przyczepie chodzi proxima i idzie z niom jak burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

Ale proxima to jest proxima, a 5245 to jest 5245-ciekawy jestem czy ta przyczepa się zgra z ciągnikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

TEGO to ja ci nie powiem ale ta przyczepa co se smiga proxiam jest wiekasz tak mi sie wydaje bo jak na kladzie metrow to jest wyrzej jak kabina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U nas jeden gosciu prowadzi zrywke i niezła kase na tym robi.LKT i Pronar82 chodzą przy zrywce,MTZts chodzi w transporcie z przyczepa wiekszą jak na filmie a zetor nieznam modelu ale coś koło 60km z przyczepa ale mniejszą i wywozi głównie metry do drogi.Te 3 traktory są nowe kupione w przeciągu 2 ostatnich lat.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Witam.

te przyczepy o które pytasz @zecio mają własny układ hydrauliczny napędzany od wom, często pompa mocowana na ciągniku.

ja jeśli juz musze jechac do lasu to biore zts12145. las zniszczy kazdy ciagnik, wiec szkoda pożądnego sprzętu.

W miom rejonie górzystym w lesie pracuja głównie białorusy, mtz, własne konstrukcje na bazie stara 660, stary 660, czasem lkt 80.

takie przyczepy samozaładowcze pracuja głównie w wozeniu drzewa ze składów w lesie, ale na skład wożą łądujac wszystkie metry ręcznie...

przewalona robota a buki u nas sa spore...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

Ja niechce porządnego sprzętu tylko może zetora 7245 a może zostane na 5245... Ty masz zts 12145 i to jest porządny sprzęt :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

nie zgodze sie z Toba. przynajmniej w moich rejonach zts12145 wogóle nie nadaje sie do lasu... za duży, za mału promień skrętu, jedyne do czego sie nadaje to do ściagania po drogach drzewa na skład. jeśli trzeba wyciągać z lasu na droge to nie takim sprzetem.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Zrywac proximom nie zrywajom jej dziedzina to transport po metry do lasy spowrotem albo palety wozi a niezle zasuwa hehe kiedys widzialem na zrębie to koles obciol z galezi sosne pociol podjechal ia na przyczepe ta a do zrywki to im szkoda pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

małe, zwinne, ok 80-100km

najlepiej z plyta opuszczana i wciagarka. im mniej elektroniki tum lepiej, nie za drogie bo las wszystkiemu da rade(przynajmniej u nas)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

Myślisz że u nas jest inaczej niektóre ciągniki są w opłakanym stanie :D To może new holland jakiś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

jak masz blisko po czesci do NH to kupuj, a jak nie to daj sobie spokój las to nie pole w lecie szybciej cos urwiesz połamiesz czy zbijesz a do zetora bedziesz miał pewnie blizej po czesci i nie wiem jak z cenami do NH ale do zetora pewnie tańsze

Edytowano przez marcin974
ort.

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj