fd65

mini biogazownia

Polecane posty

kissmy...    67

dla przetestowania samego procesu fermentacji koncepcja jest dobra, tylko nie wiem w jaki sposób można domowym sposobem przy takiej skali oszacować sprawność, uzysk i skład gazu, proponuję abyś oczytał się na elektrodzie czy drewnozamistbenzyny tam jest więcej pasjonatów, którzy swoje instalacje eksploatują już od dłuższego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Relatywnie tanio może kontrolować wielkość wsadu, temperaturę, odczyn pH i uzysk biogazu. To wystarczy do oceny opłacalności większej inwestycji.

Człowiek chce coś zrobić i nie należy tego dyskredytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

a co sądzicie o budowie brykieciarki bo siana mam dużo i można było by go przerabiać na brykiet? skoro biogaz jest taki konfliktowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Jaki jest sens przerabiania słomy czy siana na brykiet jeżeli możesz kupić piec w którym możesz palić balotami z pola?

 

Masz odbiorców na taki brykiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Panie fd65 kombinujesz ja koń pod górkę a założe się ze i tak nic nie zrealizujesz. Jesteś wogóle zorientowany w temacie brykietowania? Czytałeś trochę o tym na forum? Wiesz ile trzeba w to zainwestować i jakie ilości przerabiać żeby choć trochę z tego zostało? ma dostawców surowca w okolicy? Jakieś elektrownie lub elektrociepłownie które będą odbierać towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

surowiec mam własny i chciałbym go przerobić a jak go przerobie to sie znajdzie klient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Temat brykieciarnia ze względu na niskie bariery wejścia (kapitał) jest dobrze rozpracowany. Są nawet specjalistyczne fora w Internecie. Ogólnie przyjmuje się, że może to być opłacalne przy produkcji na poziomie 100t/miesiąc. Wszystko zależy tak naprawdę od ceny surowca i skali produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

właśnie miałem pisać że brykiet się opłaca przy przerabianiu setek lub tysięcy ton. Ale kapitał początkowy też taki mały nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Jakby kupił używaną linię produkcyjna w dobrym stanie... to może tak drogo to nie będzie kosztować :) Tylko pytanie co dalej.

 

Jeżeli kolega fd65 szuka pomysłu to może produkcja nawozów naturalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

produkcja brykietu nie jest skomplikowana i nie wymaga jakiś sporych nakładów.

Musisz kupić brykieciarkę zwykłą i szarpak do słomy, jeżeli ma to być brykiet ze słomy.

 

na elektrociepłownie czy ciepłownie na ta chwilę bym nie liczył bo rozstrzyga się temat współspalania a należy sądzić że współspalania już nie będzie.

 

Jedyny kłopot przy spalaniu słomy w postaci brykietu czy słomy w balotach jest korozja kotłów i kominów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Nie żartuję. Kompost produkuje się z odpadów roślinnych czy rolniczych. Poczytaj na temat nawozów naturalnych czy organicznych w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kolego mamy CI wszystko podać na tacy czy sam trochę wytężysz komputer i poszukasz na google? Na elektrodzie (takie forum) był chyba plan. Możesz też spojrzeć na forum www.brykieciarki.fora.pl też powinno coś być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj