las4341

PRZEDNI NAPĘD

Polecane posty

Harnas88    12

Dalej stawiał bym na ten dzielnik. Bo jeśli on będzie nadal wadliwy to będzie trzymał ciśnienie na powrocie z orbitrola co nie jest wskazane i czym skutkuje ciężka praca orbitrola. a po drugie może kierować ciśnienie z powrotem na pompe a na skrzynię tylko resztki. Jesli możesz to zrób zdjęcie jak jest u ciebie podłączony ten dzielnik bo coś czuję ze w tym jest przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHABEK    0

Witam was

Także dołączę się do tematu.

Od kilku dni posiadam renault 145.54 z rewersem mechanicznym. W sobotę zauważyłem że ona chodzi cały czas na przednim napędzie. Po sprawdzeniu wogle nie dochodzi napięcie do elektrozaworu. Kupiłem już nowy włącznik ale nic nie pomaga. Jak ktoś może napisać w których kablach powinien być prąd. A dokładniej w tych przekaźnikach gdzie powinien wchodzić prąd a gdzie wychodzić. Bo jak odłącze przekaźnik to słychać pstryknięcie. Mam tam 2 fioletowe przekaźniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Kolego chyba tylko metodą prób i błędów dojdziesz gdzie co powinno być. Wątpię aby ktoś tutaj na pamięć wiedział gdzie jest prąd a gdzie go nie ma. Jak będziesz mieć już napięcie na elektrozaworze to wtedy napęde ci się wyłączy. Wyciągnij ten przycisk i miernikiem zobacz gdzie jest napięcie. Ja chyba właśnie tak bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego @shabek podepnij + i - na krótko np z akomlatora i zobacz czy wogóle odcina ci napęd ta przystawka, to może działać bez przekaźników, one są też po to aby po naciśnięciu hamulca automatycznie włączał sie przedni napęd.

 

Wracając do mojego problemu wiem że nie jest to wina filtra "ssącego" (ma ktoś może nr tego filtra bo po naprawach chcę kupić nowy) lecz :

- po podpięciu manometru w miejsce rozgałęzienia na hamulce po odpaleniu na wolnych obrotach ciśnienie 22 a na obrotach 30 bar IDEAŁ!!!!! przejechałem się i odłączanie działa idealnie lecz kierownica nie

- po zakręceniu spowrotem znowu lipa - dodam że na rórce idącej do hamulców jest dławik o średnicy 1mm (czy jest to możliwe aby cały olej uciekał przez ten otwór???)

Doszedłem do wniosku że dzielnik strumienia działa dobrze i oleju z pompy też idzie ok.

- jutro znowu kupie nie redukcje tylko trójniki i zmierzę ciśnienie w obwodzie po zatkaniu każdedo z odbiorów osobno (przystawka, skrztnia a chamulce już wiem) może być tak że przystawka też ma przecieki i po dodaniu kolejnego odbiornika (np smarowanie hamulca) ciśnienie spada.

 

Zostaje jeszcze kierownica - podejżewam że orbitrol nie potrzebuje żadnego ograniczenia (regulatora) ciśnienia ponieważ ma go w sobie. Gdybym nawet powrót orbitrola podpią bezpośrednio spowrotem do skrzyni (powrót swobodny) to powinien działać - wniosek orbitrol pewnie też walnięty :(

Czytałem że orbitrole ustawiane są na ciśnienie robocze 160 bar a szokowe 180. - gdyby ktoś wiedział jaki tam ma być model orbitrola albo gdzie maja używki lub gzie go sprawdzić????

Szkoda tylko kasy władowanej w pompe bo na starej działało tak samo ;[ (będzie w zapasie :rolleyes: )

Nie wiem czy ktoś to zrozumiał ale takie dzisiaj snuje podejżenia.

Jeśli macie jakieś podejżenia lub w jakiś sposób pomożecie to piszcie

Dziękuje i pozdrawiam

 

PS

Widzę że towarzystwo wymiękło z moim problemem :wacko: - chyba że ja tak nie jasno to opisałem?

 

Muszę wam się pochwalić że problem z napędem rozwiązany :D - gdy osiągnołem stadium początku desperacji postanowiłem rozkręcić ostatnią część hydrauliki od napędu czyli wejście do skrzyni (wcześniej próbowałem ale za holere nie szło). Po urwaniu jednego klucza rozkręciłem ten "kruciec" przed wejściem w skrzynię, okazało się ze w nim jest jeszcze zawór na spręzynie (taki grzybek) a pod ten grzybek wlazł W W I I E E L L K K I I opiłek :o i otworzył zaworek. Był on wielkości opiłka od wiercenia (nie wiem jak on tam się dostał) Teraz mam piękne ciśnienie 23bary na wolnych obrotach a napęd wreszcie działa!!! (zobaczymy jak długo)

 

Teraz mam do was jeszcze jedna prośbę - proszę was o podanie nr orbitrola lub jego parametrów. ponieważ po kosultacji z zakładem regeneracji hydrauliki stwierdzili że skoro wymieniłem pompe to tera został mi jeszcze orbitrol aby kierownica dobrze chodziła B)

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Zgadza sie, w renówce jest orbitrol 160 bar tylko nie wiem czy nie bedzie podobny problem jak w fendzie czyli nowy bardzo drogi a używany w dobrym stanie nie osiągalny. Podstawianie polskiego orbitrola jest marne w skutkach bo pracuje na ciśnieniu rzędu 60 czy 70 bar i jest efekt taki że przycina kierownice. Z własnego doświadczenia wiem że po regeneracji orbitrol działa bardzo dobrze i to już 3 rok. Z tym opiłkiem to wydaje mi się ze może pochodzić właśnie z orbitrola... Nie chciałem ciebie wcześnej martwić ale obawiałem sie ze masz już wyrobioną skrzynie i to tam ucieka ciśnienie ale całe szczęście ze to nie to i dobrze teraz wiedzieć że tam jest taki zaworek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

zobaczcie koledzy jak na przestrzeni niecałych 2 m-cy zwiększyła się nasza wiedza odnośnie działania napędu i generalnie całej hydrauliki...:) jednak ludzkie dążenie do wyjaśnienia pewnych tematów jest niepowtarzalne i ponadprzeciętne:):)

ot taka mała dygresja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wszystko pięknie to wygląda i bardzo prosto lecz dopiero po znalezieniu przyczyny. Gdybym pierwsze odkręcił ten wlot do skrzyni i wyczyścił, to mówił bym jakie jest to proste, zresztą nadal uważam że ta hydraulika nie jest skomplikowana tylko trzeba dobrze to zdiagnozować. A skoro ciśnienie tracił właśnie tam... no cóż (wcześniej podejrzewałem że ten dławik o średnicy 1mm na hamulcach jest za duży)

 

Ten orbitrol z linka powyżej ma przepływ 16l a pompa daje chyba 9l (pompa ma wydajność 9 i 16 czy 9 i 11 litrów?) Ten zaworek przed skrzynią mam nadzieje że jest oryginalny, bo wcześniej już ktoś tam grzebał (u was przed skrzynią też jest coś takiego jakby długa sześciokątna nakrętka, takie przedłużenie nypla?)

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Szkoda że nikt nie posiada instrukcji napraw do tych sprzętów:( Ale po to jest forum zeby nie tylko jedna głowa pracowała. W modeli 133-14 nie ma tego dzielnika i powrót oleju z orbitrolu idzie bezposrednio do pompy. Tylko że hamulce są suche, przód manualny a skrzynia nie jest smarowana ciśnieniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

u mie terz jest ten zawór z prawej strony ciągnika na górze skrzyni patrząc od przodu ale jest ok kolego @wojtek987 gzdzie są te dławiki bo dziś odkręciłem przewody przy hamulcach potem te złączi z pochw i u mnie nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jest jeden dławik na trójniku (przy wejściu oleju do trójnika) do którego podłącza się rurki idące do hamulców. Ten dławik musi być wielkości aby siadł w tym siedzeniu w trójniku (nie może być za mały aby nie wpadł do środka) i jest dociśnięty przez rurkę doprowadzającą olej. Grubość dławika to ok 1,5mm a otwór w środku to 1mm (jest to taka mała jednogroszówka z otworem w środku)

 

Wracając do orbitrola - dowiedziałem się że powinien być tam "125". Mam 100 od ruska - zobaczę jak będzie na nim działać....???? Ale to dopiero jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndyB    12

Wojtek987 sprawdż jeszcze czy orbitrol nie ma czasami za ciężko mam na myśli zwrotnice.Ja też walczyłem z orbitrolem a w zwrotnicach od dołu były ześrutowane łożyska i po wymianie jakby ręką odjoł kierownica zaczeła sie lekko kręcić na wolnych obrotach i zimnym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie - koniec mojego problemu :) Wymieniłem orbitrol i działa :D . jeszcze tylko umyje go z oleju który przy rozkręcaniu wyleciał. poskładam osłony i gotowe.

U mnie miał być orbitrol 125 a załozyłem 100 bo taki miałem - problem tylko w tym że muszę więcej razy kierownicą obrócić ale da się wytrzymać.

Dzięki wam za wszystkie podpowiedzi Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Mam pytanie do osób co grzebały w przednim moście: jak się zabrać do wymiany uszczelniaczy? Muszę w swojej 103-54 wymienić gdyż zaczęły mi się sączyć...

 

EDIT

 

Wczoraj odpowiedziałem sobie na powyższe pytanie :)

No więc na jedną stronę trzeba liczyć ok 2h. By wymienić uszczelniacze trzeba odkręcić i zdjąć piastę, ściągnąć 2 zabezpieczenia segera po między którym jest zębatka, i odkręcić obudowę wraz z przekładnią planetarną. W obudowie wyciągamy uszczelniacz (metalowy simering) - ja użyłem łyżki, wyszedł dość dobrze. Jak chcemy dostać się do uszczelniacza w moście to trzeba zdjąć pierścień segera, do którego trzeba się zabrać z boku napędu przez okienko. Wtedy wyciągamy półoś wraz z łożyskiem i przy pomocy łapki wyciągamy uszczelniacz. Składamy w kolejności odwrotnej z tym że trzeba półosią trafić w mechanizm różnicowy.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    116

witam uzytkownikow renowek mam rownierz problem z orbitrolem ren ares 610 umnie z kreceniem jest ok tylko jest zaduze cisnienie na orbitrolu 220 230 igrzeje sie bardzo olej podobno jest w orbit albo gdzies obok jakis zawor kturym morzna to regulowac .czy ma ktos jakas wiedze na ten temat prosze opomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Zawór powinien się otwierać przy 180 (u mnie na starym dochodziło do 220 i ciężko sie kręciło, a na nowym to max 175) Te zawory są w środku :mellow: i jedno ci powiem - nie bierz się sam za rozbieranie orbitrola :( a jak już będziesz chciał sam robić to postaw tak ciągnik aby ci nie przeszkadzał bo może trochę postać aż ktoś to odpowiednio poskłada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    116

Zawór powinien się otwierać przy 180 (u mnie na starym dochodziło do 220 i ciężko sie kręciło, a na nowym to max 175) Te zawory są w środku :mellow: i jedno ci powiem - nie bierz się sam za rozbieranie orbitrola :( a jak już będziesz chciał sam robić to postaw tak ciągnik aby ci nie przeszkadzał bo może trochę postać aż ktoś to odpowiednio poskłada :D

wojtek w srodku czyli worbitrolu tam gdzie wychodza 4 werze ? w ktoryms z tych werzy czy w trojniku z prawej strony silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Trójnik z boku silnika utrzymuje tylko ciśnienie w całym obwodzie (w granicach 25 - 30 bar) a w orbitrolu nie wiem gdzie ten zawór jest. Ja kupiłem nowy (125) zamiennik coś koło 600 - 700zł bo za regeneracje wołali 600 - 700zł a sam się nie brałem bo jak u sąsiada chcieliśmy tylko oringi wymienić w celu uszczelnienia to 3 dni roboty, skrzynka broawara i nic :blink: Trza było oddać do poskładania :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

panowie u mnie w 110.54 sytuacja wyglada tak, naped sie nie rozlacza wcale, elektrozawor ok, prad dochodzi wszystko ok, dzielnik mam chyba inny niz u was bo mam tloczek ktory chodzi w poziomie i dwa korki po bokach na klucz 30, wprawdzie byl ten tloczek przytarty ale go wypolerowalem i chodzi teraz pieknie, wpialem zegar przy przystawce napedu zeby sprawdzic czy idzie cisnienie, i nie idzie, 5 bar max okolo, ciezko dokladnie sprawdzic bo zegar mialem do 150 bar, zrobilem rowniez probe z zaslepionym zegarem, tzn nie dochodzil olej do przystawki tylko zaslepilem za zegarem, moze minimalnie wieksze cisnienie, wiec uszczelnienie tarczek chyba ok, zaczelem grzebac z tym dzielnikiem bo juz sam nie bylem pewien czy go dobrze poskladalem, obracalem tloczek i wkladalem od drugiej strony, pod sprezyne podkladalem podkladki zeby mocniej dociskalo i wieksze cisnienie dawalo ale i tak udalo mi sie dojsc do niecalych 20 barow przy przystawce i to na pelnych obrotach, postanowilem pozniej wpiac zegar przed dzielnik na powrocie z orbitrola, ok 25 barow max, pozniej wpialem go na zasilaniu orbitrola cisnienie max 80 bar, juz zaczalem pompe wykrecac zeby zawiesc do sprawdzenia, ale jeszcze sprawdzilem ja inaczej, mianowicie zaslepilem zasilanie orbitrola zaraz za zegarem, zeby olej nie szedl dalej no i pompa chyba jednak dobra bo zegar (150bar) obrocil sie 3 razy dookola no i sie popsul wiec dalej juz nie mialem jak nic sprawdzic, ale wiaz nie wiem co to moze byc? ten dzielnik utrzymuje za male cisnienie, czy orbitrol i przez to dzielnik nie moze podac tych 20 bar na naped? kto pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Kierownica kreci sie lekko? Jak miezyles cisnienie za orbitrolem to miales podlaczony ten dzielnik? Bo ewidetnie gdzies ucieka olej i wyglada mi to na ten dzielnik. Albo taki sam problem jak mial kolega wyzej, czyli z zaworkiem przy skrzyni

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

zaworek przy skrzyni ok, tak dzielnik byl podlaczony, a kierownica sie kreci moze nie bardzo lekko ale nie to ze ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Czyli to w nim jest problem. Spuszcza za duzo oleju na powrot dlatego nie masz cisnienia na napedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

no tylko co z nim zrobic ze nie spuszczal? juz kombinowalem z podkladkami pod sprezyna i to nie wiele dalo a wlozylem ich z 5-7mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj