Zaloguj się, aby obserwować  
gogo500

Dopłaty Unijne

Polecane posty

zbyszek8201    165

Większe dopłaty niż do zboża są do roślin strączkowych np łubin,do zbża masz jednakową stawkę czy to pszenica czy żyto. Podstawowych spraw nie znasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Największe są do prosa i innych roślin niszowych tam można wyciągnąć z hektara dużo wiecej dopłat niż do zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jako że moi rodzice mapją male gospodarstwo rolne okolo 5ha, a ja pracuje w nim od malego,mam je przejąć w przyszłym roku, Oczywiscie narazie sie ucze wszystkiego i rodzice chcą mi pomóc-głownie ojciej bo mama jest sceptycznie nastawiona do wszystkiego. Mam pytanie co do doplat i unijnych na ktore nie moge znalesc odpowiedzi. prosze zeby mi ktoś prosto to wytłumaczył

załóżmy ze mam 1 ha pszenicy i 1 ha jęczniemia. O jakie mogę sie ubiegac dopłaty? JPO czy do "uzupełniająca płatność podstawowa" czy są jakies podkategorie w tych glównych kategoriach? prosze o podanie w liczbach jak by to wygladało. Wiem ze to podstawy ale się dopiero ucze i proszę o wytłumaczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

duże dopłaty dostaje sie za motylkowe rośliny, wyka itp, są za to też dodatkowe punkty jak ktoś składa wniosek na zwrot bądź dofinansowanie ;p

Edytowano przez Jonek132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

duże dopłaty dostaje sie za motylkowe rośliny, gryka, wyka itp, są za to też dodatkowe punkty jak ktoś składa wniosek na zwrot bądź dofinansowanie ;p

to wiem, ale dzięki za podpowiedz kolego, a jesli chodzi o ten zwrot to tylko jesli kupi sie nasiona kwalifikowane, tak?

czyli w tym roku jezeli wszystko jet ok i dostanie sie doplate powinno wyjsc tak?

JPO + UPO - 830,30 zł/ha + 139,39 zł/ha = 969,69zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

z tego co wiem to jeśli kupowałeś kwalifikowany materiał siewny i masz to udokumentowane to chyba jakiś wniosek trzeba złożyć w agencji albo ten na dopłaty preferencyjne, na 100% nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ale mieszacie co innego dopłaty do pola co innego do materiału siewnego co innego do paliwa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

jeśli potrzebuje wiedzy to musimy mu ją jakoś przedstawić ;)

najwięcej damiandziurdzia dowiesz sie w agencji ARiMR bądź ARR od specjalistów ;) przepisy się zmieniają na bierząco a oni muszą wiedzieć wszystko co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

może źle się wyraziłem bo preferencyjne są kredyty a nie dopłaty ale to nie jest powód żeby kogoś poniżać a samemu sie wywyższać. to że ktoś chce pomóc i powie coś nieprecyzyjnego to nie znaczy że jest ciemna masa czy coś. dlatego odesłałem autora tematu żeby zgłosił sie do agencji, no chyba że ty tak wiele wiesz wszystko o wszystkim i mu to wytłumaczysz... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

W każdym poście coś źle wyrażasz kolego :) . Taka prawda i ja nikogo nie poniżam. Jak się na czymś nie znasz to po prostu się nie wypowiadaj, bo więcej namieszasz jak pomożesz...

 

"Jakiś, na 100% nie jestem pewnien"

 

Coś gdzieś usłyszysz, źle doczytasz, przekręcisz i potem udzielasz rad.

 

@magnum123 też to zauważył :D .

 

Tutaj to macie fajnie rozpisane:

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/sa-stawki-doplat-jpo-830-30-zl-za-ha,46720.html

 

Do tego osobno dopłata do materiału siewnego, czy zwrot podatku akcyzowego. Są już założone tematy na forum, więc wystarczy poszukać.

 

I ja nikogo nie miałem zamiaru poniżać, czy coś, ale to co się tutaj ostatnio dzieje, eh szkoda pisać.

 

Pozdrawiam :) .

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25257

duże dopłaty dostaje sie za motylkowe rośliny, gryka, wyka itp, są za to też dodatkowe punkty jak ktoś składa wniosek na zwrot bądź dofinansowanie ;p

Od kiedy grykę zakwalifikowano do motylkowych? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Hej, nigdy nie siałem motylkowych a na wiosnę chce zasiać trochę lucerny. Czy dobrze myślę,że wtedy dopłaty do 1 ha będą kształtować się następująco: JPO+UPO+ONW+płatnśc do strączkowych i motylkowych czyli 830,30+139,39+179+719,43= 1868,12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Słuchajcie mam pytanie, co prawda temat dotyczy dopłat do roslin ale ja chciałbym sie zapytac czy wam tez wypłacili jakies pieniadze z dopłat unijnych [nie ONW] Mi wypłacili 3300 zł i pytanie czy oni te pozostałe pieniadze beda wypłacać w ratach co miesiac czy w koncu wpłynie jednorazowo pozostała kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Witam panowie. Moze ktoś mi powiedzieć ile wynosi dopłata do rzepaku? Tyle co np do pszenicy czy tyle co do strączkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dopłata do rzepaku??? Pierwsze słyszę kiedyś też myślałem że taka forma dopłat jest teraz już sam nie wiem. Chodzi Ci o obszarówkę czy mat siewny?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj