News
Zaloguj się, aby obserwować  
Bercik92

Praca sezonowa przy zbiorze jabłek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bercik92    30

Witam. Chciałbym sie spytać czy ktoś wie czy w okolicach Łomży przyjmują przy zbiorze głównie jabłek (być może innych owoców) ? Bo chciałbym troszkę sobie dorobić przy zbiorze owoców a nie wiem po ile płacą od której do której pracują i w jakiej miejscowości są sady wgl;)

Gość cycek933   
Gość cycek933

to wbij do wielkopolski powiat pilski białośliwie tu masz sadów wiecej niż ludzi nie znajdziesz prawie pola gdzie uprawia sie jakies rosliny tylko same drzewa owocowe. płaca 6-7zł na h

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość cycek933   
Gość cycek933

jeśli chodzi o jabłka to nie. na akort to przy czeresniach wisniach i co niektorzy przy śliwkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 18jakub18
      Witam,

Na wiosne 2015 roku planuje wykorzystać swoją od kilku ładnych lat  łąke która kiedyś była polem uprawianym, niestety, ale przez bardzo długi okres czasu (po śmieci prababci)  nie było nic na  tym polu uprawiane, w ten o to sposób powstała zarośnięta łąka, od czasu gdy skończyły się uprawy na tym polu........około   15 lat w góre.

Dlatego mam kilka w sumie pytań odnośnie przygotowania gleby do sadzenia drzewek owocowych, po moich kalkulacjach, mierzeniu łąki wyszło, iż zasadze blisko 400 drzewek, aczkolwiek moją łąke trzeba przygotować.

Co zrobić, w przypadku gdy łąka ma wysoką trawe, ma nierówności, z tego co się dowiedzialem, ziemia po takim odstępie czasu może być ''zakwaszona'', czy to może wpłynać na jakoś dojrzewających drzewek?

Troche rozmawiałem oraz czytałem, iż na wysokie trawy oraz chwasty  wystarczyło by zapsikać randapem jeszcze tego roku przed zimą, w ten sposób wypałi by wszystkie te trawy i chwasty.

A następnie na taką łąke można by było sadzić drzewka? mi osobiście wydaje się, iż to może być za mało jak na proces przygotowawczy, prawda?

Co  należy zrobić, by sumiennie przygotować ziemie do sadzenia drzewek owocowych?

Może również orke zrobić?

Dziękuję i czekam na rady które mogłyby mi dać troszke do myślenia.

Oraz przepraszam, nigdy nic nie uprawiałem, jestem bardzo młodym człowiekiem  jak na rolnictwo, nie zdążyłem jeszcze doświadczyć tego i owego, po prostu pomyślałem, iż czas  wykorzystać przepisaną na mnie łąke, kiedyś stare uprawiane pole.

• Przez piotrekbial1
      Witam 
      mam zamiar podjąć się pracy sezonowej ( żniwa ) 

Chciałbym się dowiedzieć ile Wy płacicie swoim operatorom sprzętu w okresie letnim  oraz jakie prace wykonują  
      Pozdrawiam  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.