lukaczmarek

Moje dawki żywieniowe [świnie]

Polecane posty

matava    20

Ja lecę qq 480 owies 305 śr. sojowa 145, śr. rzepakowa 30, premix 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam9108    0

witam ja karmie moje swinki od 20 kg do konca tuczu kiszaną kukurydzą 45% przenzytem 30% sruta sojowa 15% rzepak 4% otramby przenne 4% i premiks ekoplonu 2% co o tym sadzicie %

em.11,5

b.o 165

lizyna 0,95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
august354    0

Mam takie pytnie chodzi mi takie cos jakie dajecie pasze dla prosiaków i w jakich dniach zaczynacie podawanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

co myślicie o paszy dla macior prośnych

350 kg

25 kg-koncentrat

175kg- jęczmień

75 kg- owies

75 kg - otręby pszenne

0, 5 kg - mycosan czy to nie za dużo

kiedy zaczynacie dawać pasze dla loch karmiących w książce czytałem że od 85-90 dnia ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Uważam, że środki na mykotoksyny pomagają tyle, co umarłemu kadzidło. Wg mnie podstawą powinno być nieporażone zboże i tego się nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zdziwił byś się. Po prostu ciężko trafić w dobry środek który akurat podpasuje w toksyny które masz w zbożu.

Aczkolwiek wiadomo że najlepiej mieć dobre zboże tylko że w praktyce jak ktoś korzysta ze zboża z zakupu to jest raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Efekt placebo na gospodarzu. :D A już z pewnością produkt Sano. Już wolałbym kupić sobie taki wynalazek do oczyszczenia ziarna przed śrutowaniem http://www.pom.com.p...?id=21&lang=pl. Pewnie więcej by dało.

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdusia    0

lukaczmarek@ zauważyłam ze twoje wypowiedzi na forum są bardzo profesjonalne w zwiazku z czym chciałabym zadac Ci pytanie: co myslisz o bilansowaniu aminokwasów w dawce pokarmowej, ponieważ słyszałam że to jest najważniejsze. Czy to prawda ? a ty co o tym sądzisz ?

Edytowano przez magdusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja specjalistą od żywienia nie jestem ale aminokwasy są zdecydowanie tak samo ważne w dawce jak białko czy energia. I to one w dużej mierze decydują powiedział bym wraz z energią o wykorzystaniu białka dostarczonego w paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Piszesz tak jakby aminokwasy i białko ogólne to byłoby coś zupełnie innego. Tak naprawdę bilansowanie białka to pewne przybliżenie bilansowania wszystkich aminkwasów osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3v    4

Czy mogę otręby pszenne zastąpic owsem i stosowac go w tej samej ilości? Czy udział owsa w 15% dla loch karmiących nie jest zbyt wysoki? Dodam ,że resztę stanowi jęczmień jary i koncentrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr320    1

Panowie mógł by ktoś rzucić okiem na moją dawkę żywieniową,??

Przedział od 40kg do końca tuczu..

 

 

zboże kg

 

pszenica 180

jęczmień 340

QQ 215

owies 110

pszenżyto 150

koncentrat 40% 125

 

łącznie wychodzi 1120 kg

 

może trzeba coś zmienić..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Panowie mógł by ktoś rzucić okiem na moją dawkę żywieniową,??

Przedział od 40kg do końca tuczu..

 

 

zboże kg

 

pszenica 180

jęczmień 340

QQ 215

owies 110

pszenżyto 150

koncentrat 40% 125

 

łącznie wychodzi 1120 kg

 

może trzeba coś zmienić..???

Wyrzuć ten owies z dawki dołóż 25 kg koncentratu i bedzie ok. Po przekroczeniu 80 kg przez świnki (ok, ewentualnie jak te większe osiągną 80 kg) zdejmij ten dodatkowy worek koncentratu. Ten koncentrat to rozumiem że jakiś standardowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr320    1

Wyrzuć ten owies z dawki dołóż 25 kg koncentratu i bedzie ok. Po przekroczeniu 80 kg przez świnki (ok, ewentualnie jak te większe osiągną 80 kg) zdejmij ten dodatkowy worek koncentratu. Ten koncentrat to rozumiem że jakiś standardowy.

 

Firmy WIMA dokładnie MAX z dodatkiem mączki rybnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zerknąłem na ich strone i jeśli etykieta zgadza się z zawartością to będzie na bogato. Powinny byc przyrosty wysokie i zużycie paszy niskie. Ale wszystko zależy teraz od tego jak Twoje świnki są w stanie tą dobra paszę przełożyć na dobre wyniki. Bo jak genetyka nie za dobra i warunki też to ten dodatkowy worek koncentratu nie potrzebny. A ten owies to dla koni, macior albo na finiszera od 100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Ulepiłem sobie coś takiego na finiszer.

Macie może jakieś ciekawe spostrzeżenia?

post-62653-0-21903000-1401517681.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

O to taki finiszer na samą końcówkę, powiedzmy od około 100 kg po jak prędzej to troche je spowolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr320    1

genetyka dobra, miesniaki jak z obrazka, obecnie najwieksze sztuki maja po ok 80 kg dlatego wpadl owies i dawka z 5 workow na tonę zboza, przedtem bylo ze znikoma iloscia owsa i oczywiscie mniej zboza, przyrosty mnie mile zaskoczyly , ten koncentrat jest na prawde dobry i tani, firma mala ale solidna.. przyrosty do tej pory na poziomie 800 gram moze minimalnie wiecej, takze chyba nie jest najgorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mogli byscie polecic jakas książkę na temat hodowli trzody, ogólnie o chorobach , żywieniu, produkowaniu dobrych prosiąt, postepowaniu z lochami itd. Będę bardzo wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Starter (30-45kg)

 

 

Pszenica 350

Jęczmień 300

Pszenżyto 126

Sr. sojowa 160

Premix (8255) 40 (Lnb)

Lonacid 4

Olej rzep. 20

 

 

Grower (40-75kg)

 

 

Pszenica 200

Jęczmień 245

Pszenżyto 300

Otręby pszenne 70

Śr. sojowa 140

Premix (850174) 20 (Lnb) (19 lizyny, ....)

Olej rzep. 15

Kreda 10

 

 

Finiszer (75-120)

 

Pszenica 100

Jęczmień 230

Pszenżyto 400

Otręby pszenne 145

Śr. sojowa 90

Premix (850174) 20 (Lnb)

Olej rzepakowy 10

Kreda 5

 

 

 

 

 

 

Zawartość białka w zbożach

Pszenica: 12,39%

Jęczmień: 13,19%

Pszenżyto:11,84%

Edytowano przez szczepo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj