lukaczmarek

Moje dawki żywieniowe [świnie]

Polecane posty

tymtus    42
52c99980d63fa.png
 
 
 
Co sądzicie o takiej dawce? Pisząc soja miałem na myśli poekstrakcyjną śrute sojową. Ułożenie dawki zajęło mi ponad dwie godziny, wzorowałem się na dawkach umieszczonych gdzieś w sieci, i książkach. Może ktoś chciałby spojrzeć na to bardziej doświadczonym okiem?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

 

witam, jakich proporcjach ułożyć pasz dla warchlaków 20-35 kg?

Do dyspozycji mam pszenżyto, mieszanka owsa 60%z jęczmieniem 40% i trochę pszenicy i oczywiście koncentrat do tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

ja dla takich 20/30 kg daje 15% koncentrat sano piggi 40 % jęczmień i 45 % pszenica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Czy taka pasz dla warchlaków 20-30 kg im nie zaszkodzi?

Pszenżyto-45%

Mieszanka owsa z jęczmieniem-25

Pszenica-15%

koncentrat-15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

co jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za ilość słoniny "na świni"? kiedyś rolnik był chwalony tym bardziej im większą słoninę miała świnia, a teraz jest odwrotnie, każdy chce żeby była jak najmniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Czy taka pasz dla warchlaków 20-30 kg im nie zaszkodzi?

Pszenżyto-45%

Mieszanka owsa z jęczmieniem-25

Pszenica-15%

koncentrat-15%

lepiej by było dac

pszenica 30

mieszanka 35

pszenżyto 10

koncentrat 15

olej 10

 

pszenżyto lepsze dla troche wiekszych małe może zamulić za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

Czy taka pasz dla warchlaków 20-30 kg im nie zaszkodzi?

Pszenżyto-45%

Mieszanka owsa z jęczmieniem-25

Pszenica-15%

koncentrat-15%

 

Nawet im czegoś takiego nie dawaj! W tym przedziale jedynie pszenica, jęczmień, QQ i ewentualnie MAX 10% pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

 

Dzień dobry,

Jesteśmy firmą z Opola która ma na stanie duże ilości suchych produktów mlecznych. 

Wiele rolników zaopatruje się w te produkty w naszej firmie. nie jestesmy mieszalnia pasz, zajmujemy się kompleksową obsługą koncernów które produkują takie produkty dla dzieci, nasza firma je odbiera i w postaci jako produkt dedykowany zwierzetom bezposrednio sprzedaje. Czyli jesteśmy tzw. "źródłem". Poszukujemy duzych ferm do współpracy z nami...obecnie wiele rolników kupuje te materiały przez posredników co jest nie opłacalne ani dla nas ani dla rolników.

 

 Prosięta na kaszce mlecznej idą w oczach. Bardzo prosieta lubia kaszki...a w dodatku jak mozna przeczytac ryz zawarty w takich produktach dziala przeciwbiegunkowo.

Dodatek takiego preparatu do paszy starszych swin zwiekasza pobranie paszy (swinki nic nie wyrzucają z koryt) a odpowienie proprcje powodowały niesamowite przyrosty. Białko tego pochodzenia najlepiej ze wszystkich dostepnych bialek wpływa na jakosc mięsa.

 

Wysyłamy darmowe próbki. A i oczywiście cena nieporównywalna z preparatami dostepnymi na rynku.

 

Mleko 3000 zł netto 

kaszka mleczna 2000 zł netto, oczywiście wszystko za tone

W dużych ilościach możliwa negocjacja ceny

Pozdrawiam.

wiecej info. tel. 530233343

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

Szanowni forumowicze, czy pszenżyto w dawce 9% i owies w dawce 9% mógł zaszkodzić prosiętom? mają około 30  kg już, podaje koncentrat protamino piggi w dawce 18 %, reszta to pszenica i jęczmien. kupiłem 10 prosiąt , były bardzo ruchliwe i żwawe, chlewik był zdezynfekowany, i po kilku dniach dostały biegunki, 8 jest ok, wszystko w normie, rosną jak na drożdzach, a dwa mają biegunkę co dwa trzy dni, jeden prawie nie rośnie nic.odsadziłem go i podałem antybiotyk, powoli zdrowieje , ale podaję mu tylko otreby przenicę i jęczmień plus koncentrat. chciałem go wpuscic do reszty ale strasznie zaczęły go gryśc, a cały czas miały kontakt ze sobą, tzn widzaiły się i czuły. Jak mogę go uchronić przed pogryzieniem? czy jest jakiś preparat którym mogę go "popryskać " aby inne osobniki go nie gryzły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

generalnie po kilku dniach to nie zapomniały skad on jest tak ze nie powinno się tak dziać chyba ze jest dalej chory to beda go podgryzac, z preparatów to chyba tylko O-bite co mniej wiecej działa albo klasycznie po staremu ocet :) a zakwaszacz jakis dajesz do tej paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

daję kwas mlekowy, betainę i witaminę C do picia, przyjęły go xD otworzyłem zagrodę zeby sam przeszedł i reszta zainteresowała się kawałkiem nowej zagrody a nie prosiakiem, z jednym był problem ale dostał pare bacików i momentalnie przestał podgryzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

Witam ponownie, mam pytanie odnośnie proporcji zbóż ,mam 10 swinaków, mają około 35-40 kg, obecnie daję około 14,5 % koncentratu protamino premiium forte, 22% pszenżyta, 19% pszenicy, 33% jęczmienia, 11,5 % owsa, do tego rzucam im parowane ziemniaki, około 10 kg   dziennie.

 Zrobiłem zasyp na paszę na około 180 kg i mam pytanie czy za każdym razem jak bedę napełniał ten zasyp tj około 8 dni mogę regularnie zwiększać zawartośc pszenżyta np o 3 % i zmniejszać zawartośc koncentratu po 0,5 % (co około 8 dni, jak zjędzą zasyp) czy cały czas dawać to samo , a jak osiągnąc wagę 70 kg to zmniejszyć koncentrat do 10 procent i zwiększyć udział pszenżyta np do 50 %? chodzi o to ze najwięcej mam pszenżyta a na początku nie chciałem dawać zbyt dużej dawki.

Reasumując, czy po prostu dawać dwie proporcje podczas całego tuczu , czy regularnie w miarę ich wzrostu masy redukować ilkość koncentratu z 15 % do 10% i zwiększać udział pszenżyta, czytałem ze pszenżyta mogę dawać nawet do 70 %.

Dziękuję za porady z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

myślę że ok 25 % możesz dawać spokoinie nawet więcej ale na Twoim mieisce dawał bym dopiero 10 % koncentratu jak osiągną ok 70-80 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja bym mniej niż 12 nie schodził do końca.A to stopniowe przechodzenie na pszenżyto i ujmowanie koncentratu to całkiem dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

niby od 90 kg można całkiem zejść z koncentratu przy żywieniu samym jęczmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

jeżeli co 8dni będę schodził po 0.5% to gdy będą mieć 70kg dawka koncentratu będzie około 12%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saszeta z tym żywieniem bez koncentratów to się nie zgodzę ile one ci będą rosły 6 miechów od warchlaka strata kasy lepiej dobrze podgonić bardziej się to opłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj