Skocz do zawartości
lukaczmarek

Moje dawki żywieniowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak dobrze przygotować paszę?

Wiadomość z agroFakt.pl

mesi    6

Co Myślicie o takiej paszy dla macior prośnych na 500 kg 10kg-witaminy , 200 kg owies, 90 kg otr.żytnie 100 kg jęczmień , 100 kg pszenżyto ,1 kg coś na toksyny , i czy da radę bez jęczmienia ,proszę o odpowiedzi

zacier123    19

Co to są za witaminy? to jest premiks czy same witaminy?

Da radę bez jęczmienia, daj więcej owsa lub owsa i otrąb. Co to jest na toksyny, ono jest na bazie drożdży czy zwykły klinoptylolit, kaolinit czy bentonit? Bo zawsze jest taka zasada że jak dajesz zwykły sorbent to poziom witamin lub premiksu powinieneś zwiększyć o 0,5% no chyba że jest na drożdżach to ok.

a nie masz problemu z rujami po odsadzeniu prosiaków?

A i jeszcze taki pytanie te dobre mięsności to na jakim koncentracie w tuczu uzyskujesz?

w tej chwili tucznik i lochy idą z lnb a prosiak i warchlak idzie na trouw.

Jakiego premiksu używasz dla tuczników i loch? Chodzi mi o ich symbole.

mesi    6

Tzn z doolfosu ML , na toksyny z sano mycosan z rujami raczej nie ma problemu tak na 3-5 dzień są w ruji,a jakby jęczmień pszenżytem zastąpić , mam sporo pszenżyta ma znajomy i od niego biorę , a jęczmień ciężko kupić i np tak myślałem żeby pszenżyto od 25-30 do 50kg 20%, 50-80kg 40% od 80 do końca 50% , te co na wbc odstawiałem dostawały grofina z Agro kocięba

zacier123    19

25-50kg spokojnie możesz nawet 30% a powyżej 50kg to nawet i 60% tylko jak dajesz powyżej 40% to daj enzym trawienny wtedy nie będziesz miał problemu z kanibalizmem  bo nieraz po dużych dawkach pszenżyta i w zależności od genetyki i warunków środowiskowych mogą się gryźć.

mesi    6

Dzięki za odp , będe tak dawał bo ciężko z jęczmieniem , właśnie ten koncentrat co wziołem powiedział gościu że nie trzeba dawać enymu , właśnie nie które nają po ok 30 kg a kilka mnieiszych nawet 20 nie ma , i czy im nic nie bedzie się działo jak bym 30 % dał myślałem zrobić tak koncentrat-150 kg pszenica 200 kg ,pszenżyto 200 kg ,450 kg jęczmień , 2 kg zakwaszacz 10l oleju rybnego , czy watro dla lk otręby pszenne dawać przy tej cenie

zacier123    19

ja dwa lata temu jak miałem pszenżyta pod dostatkiem to na koniec tuczu dawałem samo pszenżyto plus soja i premiks a na pierwszą fazę szło 40% i żadnych problemów nie miałem tylko trochę się właśnie gryzły ale enzym załatwił sprawę. Zboża takie jak żyto pszenżyto wprowadza się stopniowo lub zabezpiecza antybiotykiem.

Według mnie otręby warto dawać mają dużo włókna i białka a to się liczy. A jaka jest cena otrąb w Twoich stronach?

mesi    6

W młynie co tam biorę żytnie 14 zl pszenne 16 po 30 kg worki , to będe dawał tak jak piszesz jak nic się nie dzieje a u Cb jaka cena otrąb

mesi    6

Co jeszcze Dajesz oprucz pszenżyta od 50 kg

zacier123    19

mesi cena u mnie jest 500zł za tonę

wl_master ja stosuję zawsze enzym Digestin firmy leven

Pszenżyta i żyta nie ma się sensu bać jak nie ma w nim sporyszu to można bardzo duże ilości dawać tego zboża.

mesi    6

To co teraz kupiłem , jest b ładne czyste sporyszu nie ma

adam882    8
Witam, mam prosbe ustali mi dawke pokarmowa dla swin.  30kg-75kg ok 38% pszenzyta, 30% jeczmienia, 6% owsa, sruta sojowa, olej, premix sano,  75kg- do konca 40% pszenzyta, 30% jeczmienia, 12% owsa, sruta sojowa i rzepakowa, olej, premix.

witam podrzuci mi ktoś dawki żywieniowe z jak najwieksza zawartoscia gnieconego ziarna kukurydzy i bez udziału pszenicy i czy ktoś zna jakiś ciekawy koncentrat do użycia w mieszkaniach z kukurydza z góry dzięki pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się