Zaloguj się, aby obserwować  
krychu

Opinia na temat ceny żyta 2013 rok

Polecane posty

krychu    151

Jak myślicie jaka może być cena na żyto w przyszłym sezonie. Duży skup już odmówił odbiór żyta ponieważ jest zapewniony. W naszej okolicy są zasiane duże polacie pol żyta, już dawno nie było takiego widoku. Może to za wcześnie na jakieś opinie ale moim zdaniem cena będzie przynajmniej o połowę niższa oraz ciężko będzie sprzedać. Ciekawi mnie wasza opinia dlatego śmiało debatujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Czy myślisz, że fakt że w twojej okolicy zasiali dużo żyta wpłynie na spadek ceny żyta o połowę ?

Czu uważasz, że ty czy ja mamy jakikolwiek wpływ na cenę skupu zbóż ?

 

Jeśli tak to grubo się mylisz jesteśmy tylko pionkami w świecie handlu.

 

I to jaka jest powierzchnia uprawy żyta w twojej okolicy, województwie a może nawet i w całej Polsce ma nikły wpływ na cenę skupu.

Największe światowego gospodarki i najwięksi producenci rolni jak Rosja, Usa, Ukraina, Niemcy mają wpływ na cenę oraz niewidzialna ręka rynku.

 

A po drugie nikt nie jest jasnowidzem i nikt Ci nie powie jaka będzie cena.

Zasiane dużo żyta co za problem tzn. że będzie mniej innych zbóż paszowych i mieszalnie będą zmuszenia dawać więcej żyta niż pszenzyta czy jęczmienia a suma sumarum wyjdzie na to samo.

 

Czy ktoś 4 lata przewidział, że owies ze 180zł za tonę wzrośnie nawet do 720 zł ??

 

Jesteśmy zbyt maluścy aby jakikolwiek wpływ na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dziwne rzeczy opowiadasz.

U nas młyn bierze każdą ilość żyta po 70zł,byle było czyste a klijentów nie widać a ogłoszenia na każdym drzewie wisi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dzisiaj dostałem ofertę kontraktacji żyta z przyszłorocznych zbiorów po 188 euro netto. Przeznaczenie - na bioetanol w Niemczech.Jeżeli Niemcy chcą po tyle kontraktować, to chyba nie oczekują zbyt dużych spadków cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mój znajomy który ma sklep z nasionami i środkami ochrony roślin mówi że nie pamięta jeszcze roku zeby tak dużo żyta sprzedał ale narazie za wczesnie żeby cokolwiek prognozowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

radek@ jakie ilosci minimalne kontraktuja?Ile zakontraktowac mozesz?

a jesli chodzi o ceny zboz...to duzych spadkow nie bedzie...zwieksza sie produkcja rzepaku oraz kukurydzy i zyta do biogazowni...wiec to odbije sie na zmniejszenia zasiwow zboz paszowych i konsumpcyjnych a co za tym idzie cen...z reszta wszystko drozeje to i zboza napewno znaczaco taniec nie bede....taka moja opinia jest..aczkolwiek nie jestesmy jakimis potentatami w tej prod...zdanie ostateczne maja inni...ale skoro niemcy po tyle kontraktuja to napewno taniej jak te 650-700zł nie bedzie...choc czas pokaze co i jak...jasnowidzami nie jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Mogę się grubo mylić, lecz chciałem poznać wasze opinie których się dosyć pojawiło i które dały mi obraz mojej malutkiej wiedzy na temat krajowego oraz światowego rynku zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MieszkoI    0

Krychu skoro ten młyn nie przyjmuje żyta to sprzedaj je gdzie indziej przyjadą i wezmą z pocałowaniem w rękę, ba mało tego z nie jedną firmą jeśli jest taka potrzeba to pieniążki na drugi dzień na koncie. Muszę przyznać, że w tym sezonie faktycznie handlowcy na każdym kroku jak tylko mogą to wspominają, że żyta jest w kraju oporowo i próbują zbijać cenę, chociaż z drugiej strony ceny jakie są w tym roku nie są cenami z granicy opłacalności :) .

Redek gratuluje kontaktów, jednak duży ma łatwiej :) powiedz jeśli możesz czy jest to oferta dla wybranych, czy istniej możliwość kontraktacji przez każdego producenta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Minimalna ilość to 25 ton - jeden samochód. Oferta raczej dla wszystkich chętnych, od ceny należałoby odjąć koszt transportu do Niemiec, u mnie akurat niewielki, bo mam niedaleko - 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Potwierdzam wypowiedz kolegi radka.Biorą nie tylko żyto na bioetanol ale także kiszonke z kuku np do Penkum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MieszkoI    0

Jak możecie to dajcie namiar na firmę (jeśli nie na forum to na pw) bo ja w sumie też mam niedaleko do granicy Niemiec. Więc byłbym zainteresowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

http://www.maerka.de...nt.php?idcat=73

 

musiałbyś dowiedzieć się w centrali, jaki przedstawiciel działa na Twoim terenie

Możesz napisać opinię tej firmy?

Bo moze być tak że wezmą mi żyto i powiedzą że na drugi dzień przelew a później w ciula mnie zrobią i bez kasy i żyta będę, jest coś takiego możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Możesz napisać opinię tej firmy?

Bo moze być tak że wezmą mi żyto i powiedzą że na drugi dzień przelew a później w ciula mnie zrobią i bez kasy i żyta będę, jest coś takiego możliwe?

 

 

Jeżeli chodzi o kase to unich masz termin 30 dni, mi nie naliczali transportu, tylko że z magazynu do Szwabii mam po prostej jakieś 200m :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Czy ktoś zakontraktował już żyto hybrydowe na 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

  1. U mnie też tak słabo biorą żyto. Trzeba było czekać do lutego żeby coś sprzedać tylko że u mnie to tylko na paszarnie wożę i kręcą nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smola    0

witam.

Gdzie kontraktujecie żyto ze zbiorów 2013 w mazowieckim i po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

U mnie znajomy kontraktował żyto po 190euro. Wszystko na niemcy. Woj zach-pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

U mnie znajomy kontraktował żyto po 190euro. Wszystko na niemcy. Woj zach-pom.

Jakie warunki kontraktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

500zł tona

Dolnyśląsk


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj